ATİKER LPG VE MOTOR ARIZA LAMBASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER LPG VE MOTOR ARIZA LAMBASI

İleti tahsinorten » 12 Oca 2011, 18:13

bu gün söylendiği gibi 40 dereceye ayarlattım.ama nafile.bir sitede okumuştum beyaz ve siyah enjektör diye.onlarıda değiştirttim ama sonuç yine aynı.kafayı yememek elde değil.aynı marka aynı model arabaya takılıyor yanmıyor.ne hikmetse bizimkide hiç sönmüyor maaşallah.

tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tahsin örten
Nereden: Şırnak
Arabanız: 2005 octavia elegance

İleti BaTeRRiiSStt » 12 Oca 2011, 22:02

sıcaklık ıle alaksı yok arkadasım benım yaz kıs 28 derecede LPG ye gecer hıcbır sorunda yasamadım dedıgım aletten taktırıcaksın sorunun kalmıyacakk....
BaTeRRiiSStt
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: Bursa

İleti fmaka » 12 Oca 2011, 22:40

BaTeRRiiSStt yazdı:sıcaklık ıle alaksı yok arkadasım benım yaz kıs 28 derecede LPG ye gecer hıcbır sorunda yasamadım dedıgım aletten taktırıcaksın sorunun kalmıyacakk....

abi ben bu cihazı konyada nasıl isteyeceğim atikerden?onların bilgisi varmıdır?bu cihazın teknik adı nedir?
benım arabadada yanıyor ama arada söndürüp kullanıyorum hiç yakmama gibi bi durum varsa nede güzel olur.
cevap için teşekkürler.
fmaka
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti tahsinorten » 13 Oca 2011, 13:50

[quote="BaTeRRiiSStt"]sıcaklık ıle alaksı yok arkadasım benım yaz kıs 28 derecede LPG ye gecer hıcbır sorunda yasamadım dedıgım aletten taktırıcaksın sorunun kalmıyacakk... şimdi bu aletin tam olarak adı nedir ve ankara dışında başka nerden bulup taktırabiliriz?
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tahsin örten
Nereden: Şırnak
Arabanız: 2005 octavia elegance

İleti Mithath » 26 Oca 2011, 17:38

fmaka yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:sıcaklık ıle alaksı yok arkadasım benım yaz kıs 28 derecede LPG ye gecer hıcbır sorunda yasamadım dedıgım aletten taktırıcaksın sorunun kalmıyacakk....

abi ben bu cihazı konyada nasıl isteyeceğim atikerden?onların bilgisi varmıdır?bu cihazın teknik adı nedir?
benım arabadada yanıyor ama arada söndürüp kullanıyorum hiç yakmama gibi bi durum varsa nede güzel olur.
cevap için teşekkürler.

Konya Eski Sanaayii bölgesinde Taşkın LPG var kendisi Atiker bayii ve distribitörüdür, ben kendi aracıma oradan takdırdım 1 yılını dolduracak 1 kez arıza lambasını yaktı kaputu kontrol amaçlı açtığım zaman prize benzer böyle bağlı bi kablo yerinden çıkmış bağladım düzeldi. Anlayacağın taktırdığım günden bu yana lpg kiti ile alakalı bi arıza lamba yanma durumu sözkonusu olmadı. Oraya bi sorabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti fırtına06 » 06 Şub 2011, 15:37

arkadaşlar bu sorun için ilk önce kulladığınız gaz önemli bunun için katkısız lpg istasyonlarından alın milangaz total ve shell öneririm iyi bir lpg ayarı da yaptırırsanız bu sorun ortadan kalkar.bendede atiker lpg var lpg aldığım yeri değiştirdim ve iyi bir ayar yaptırdım sorun kalktı bir daha ışık yanmadı...
fırtına06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: octavıa collectıon plus

İleti minan » 23 Haz 2011, 23:29

Arkadaşlar bendede arıza lambası sorunu vardı (LPG Zavoli) Konya sanayide bir lpg ustası enjektör memelerini 2'ye düşürdü ve 200 km benzinle bineceksin sonra LPG'yi açacaksın bütün arızaların düzelecek dedi. Ve 3 aydır çok şükür hiç bir sorunum yok.
minan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sampionibo » 24 Haz 2011, 00:53

Aynı sorun 1 aya kadar bende de vardı.Hatta gıcık oluyordum motor emmisyon lambasını yakıyordu ve motor arza lambası yanıyordu.Çözüm için ustaya gittim önce lpg geçiş sıcaklığını 40 dereceye çıkarttı.Sonra bir müddet södü sonra araç takrar yaktı bu şekilde 10000 km devirdim en son 1 ay kadar önce sıcaklar arttı ve aracım daha çok ağırlaştı ve en son hararet yaptı ve yolda kaldım motor kaputunu açtığımda lpg de çıkan bir hortumun patladığını ve suyu oradan kaybettiğini fark ettim ve sanayiye götürdüm aracımın bakımını yapan usta o hortumu değiştirdi ve sonuç adam bana abi bu hortumun içinde bir hortum daha olduğunu ve lpg ustası bunu takarken iki hortumu ek yapıp taktığını söyledi ve bende baktım adam gerçekten iki hortumu iç içe bağlamış ek yapmış bu hortum değişince lanba hiçbir şey yapmadan söndü ve yaklaşık 2000 km dir tık yok.Nazar deymesin,bu dediğim olaylar işçilik hatası arkadaşlar bunları göz önünde bulundurarak haraket edin derim saygılar.
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti Envergenc » 10 May 2012, 21:37

Forumda baska yerde de yazdim. Ben bugun o sorunu hallettim ostim ustun oto onur beye gidin atiker icin
Envergenc
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia

İleti iLTeBeR » 12 May 2012, 09:19

Bence en önemli faktör usta. Aynı sistem aynı marka aynı model otoya taktırdık. şubede 2 octavia 2side atiker safefast. Çok şükür ben henüz bi arıza ışığı vs görmedim. ama diğer arkadaşta yanıyormuş. Kim ne derse desin ustalık çok önemli bu işte.
iLTeBeR
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ramazan Özpunar
Arabanız: Octavia 1.6 16V Elegance

Önceki

Octavia I (A4)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir