HARARET IKAZI YANDI FAKAT İBRE 90'I GÖSTERİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HARARET IKAZI YANDI FAKAT İBRE 90'I GÖSTERİYOR

İleti Ahmetoct2004 » 04 Ağu 2019, 02:10

skoda111.jpeg
EK-1
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Aranıza yeni katıldım. Size bugün yaşadığım bir problemi anlatmak istiyorum.
Aracım 2004 octavia 1.6i elegance otomatik. Yolda 80km/h seyir halindeyken birden ekteki gibi bir ikaz verdi (STOP, CHECK COOLANT, SERVICE MANUAL). Hemen hararet ibresini kontrol ettim 90'ı gösteriyordu. Hemen aracı sağa çekip kontağı kapattım. Sonra kaputu açıp 10dk kadar bekledikten sonra su haznesinin kapağını açtım. Daha tam soğumadığı için biraz su çıktı. Ben de motoru çalıştırmadan biraz koliferi en sıcakta çalıştırdım. Hararet ibresinin bir diş düştüğünü gördüm. Sonra 30-40 dk kadar bekleyip biraz su ekledim. Motoru çalıştırıp biraz bekledim ve ikaz vermedi. 2km kadar gittikten sonra yine aynı ikazı aldım. Sonra biraz daha su ilave ettim ve herhangi bir ikaz almadan evime kadar getirdim (20-25km). Sizce neden böyle bir ikaz verdi? Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

NOT: Eve gelirken de kaloriferi en sıcakta açtım. İlk açtığımda sıcak üflüyordu. Gelene kadar ilkine göre soğuk üfledi.
Herhangi bir sebepten su eksiltmiş olabilir mi?

Ahmetoct2004
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ahmet Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6İ ELEGANCE OTOMATİK

İleti hetepe » 04 Ağu 2019, 12:44

genleşme kabı sıvı sensörü ve hararet müşirine bakın..suyun antifrizli olup olmadığına da bakın, gerekirse antifriz ekleyin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Ahmetoct2004 » 05 Ağu 2019, 10:06

hetepe yazdı:genleşme kabı sıvı sensörü ve hararet müşirine bakın..suyun antifrizli olup olmadığına da bakın, gerekirse antifriz ekleyin.

Teşekkürler hocam. Bir ustayla görüştüm, o da benzer şeyleri söyledi. Çarşamba günü götürcem arabayı. Problem çözülürse buraya yazarım.

iyi günler.
Ahmetoct2004
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ahmet Şahin
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6İ ELEGANCE OTOMATİK

Octavia I (A4)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir