2012 tdı dsg motorda hafif titreme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 tdı dsg motorda hafif titreme

İleti oguz1 » 07 Ağu 2017, 12:17

Merhaba arkadaşlar,43 yaşındayım, aranıza yeni katıldım. Öncesinda HB clioIII dizel dynamique kullanıcısıydım ve halen clio forumunda moderatörlük yapıyorum.

2012 elegane tdı dsg Octavia ile alarak skoda camiasına katılmış oldum. Aracım kmsi de bana göre bir miktar fazla ama düşük km bulamadım, zamanda kısıtlı olduğu için bulabildiğim en temiz aracı aldım kendimce. Aracı Ankarada aldım ve izmire getirdim. Önceki aracımı sıfır aldığım için 11 yıl boyunca çok fazla tecrübe edindim, bu tecrübeleride paylaşmaya devam ediyorum.

Size sorum diğer dizel Octavialarda bu kmlerde araç içinde azda olsa titreşim oluyor mu? Bu titreşim diğer dizel clioda da vardı ama ısınınca geçiyordu. Araç içinde poşette ve koltuk başlıklarında titreşimi hissediyorsun.

Yakıt kaliteli OPET
enjektörleri bilemiyorum ne durumda
devir 800-900 civarında azalma artma olmuyor.
karbon clean yaptıran varmı?
Enjektör temizleyici kullanmadım (Pek inanmıyorum), mazota benzin katarak (düşük oranda) temizlemeyi düşünüyorum . Diğer aracımda işe yaramıştı.

Yüksek devirde birmiktar kullanmak lazım bence katalitiğin içindeki kurumları yakmak için.Çok fazla takip eden var ama yazan yok . Klasik forum sorunu.

Yolunuzda farınızda açık olsun. Kazasız günler.
 
oguz1
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 1
Kayıt: 07 Ağu 2017, 11:45
Ad Soyad: murat oğuz
Nereden: İzmir
Arabanız: octavia tdı dsg

Octavia II (A5)Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir