ANADOLU YAKASI USTA TAVSİYESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ANADOLU YAKASI USTA TAVSİYESİ

İleti fatihatamer » 03 Oca 2020, 08:27

Herkese merhabalar,

3 ay önce Octavia 1.6 FSI araç aldım. Aracımdan aşırı derecede memnunum sadece klima havalandırmalarının çubuk kraker gibi kırılması dışında bir sorunum yok :) Aracı babamla beraber kullanıyorum. Aracımız 1.6 FSI Benzin+LPG Otomatik vitese sahip, sorunum ise arabanın yokuşlarda boğulması, gaz yememesi ve zor bir şekilde yokuşu tırmanması. Yokuş dediğim dik bir yokuş değil. Standart bir yokuş. Bu aracımın problemini göstermek için Anadolu yakasında gerçekten skodadan anlayan bir usta tavsiyesi vermenizi rica ediyorum. Zira birçok ustaya gösterdim bu arabanın bir problemi yok deyip aracı geri teslim ettiler. İyi bir usta tavsiyeniz var mıdır?

Ayrıca bu yokuştaki problem neden kaynaklanabilir? Değerli görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Herkese keyifli sürüşler.

fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ATAMER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA ELEGANCE

İleti erender » 03 Oca 2020, 11:00

Pendik - Velibaba'da Lider Otomotiv var. Musa Usta her türlü derdinize derman olur.

Adres: Velibaba, Ebrar, Altan Sk. No:7, 34896 Pendik/İstanbul

Telefon:

0542 335 31 75

Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia-2006 1.4 Tdi

İleti fatihatamer » 03 Oca 2020, 13:08

Çok teşekkür ederim. Musa ustayı daha öncede görmüştüm duymuştum kendisiyle de görüştüm yarın yanıma uğra aracını gözden geçirelim dedi. Bakalım yarın neler çıkacak. Tekrardan teşekkürler.
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

İleti Karabek » 03 Oca 2020, 15:32

fatihatamer yazdı:Çok teşekkür ederim. Musa ustayı daha öncede görmüştüm duymuştum kendisiyle de görüştüm yarın yanıma uğra aracını gözden geçirelim dedi. Bakalım yarın neler çıkacak. Tekrardan teşekkürler.

hocam selamlar, aynı sorun benim Fabia'da da var. Daha önce subap ayarı dediler, baskı balata dediler ama benim sorun devam ediyor. sonucu buraya da yazarmısın rica etsem :)
Karabek
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emrah Karabek
Arabanız: 2001 Fabia

İleti fatihatamer » 03 Oca 2020, 16:01

Valla üstad benim aklıma katalitik konvertör arızası geliyor. Çünkü arabayı bilgisayarıma bağladığımda P0420 kodlu hatayı alıyorum ve o hata da katalitik konvertör arızası sonucu oluşuyor. Bakalım yarın ne çıkacak. İnşallah katalitik konvertör değildir malum o parçalar bayağı pahalı oluyor. Sonucu mutlaka buraya yazarım. :)
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

İleti fatihatamer » 07 Oca 2020, 07:49

Cumartesi günü Musa ustaya gittim. Musa usta aracı bilgisayara bağlayıp hata kodlarına baktı. Geçici hata kodları olabilir dedi. Hata kodlarını sildi ve bana test sürüşüne çıkmamı yolda herhangi bir sorunla karşılaştığımda dönüşte söylememi istedi. Dolaştım geldim fakat arabanın yokuştaki çekmeme olayı yine aynıydı. Tekrar Musa ustaya gittim. Araç bilgisayara bağlandığında boğaz kelebeği potansiyometresi ayar düşüklüğü diye hata verdi. Sonrasında Musa usta çok yoğun olduğunu 3 gün boyunca dolu olacağını söyledi ve beni yakınlardaki Aksoy otomotiv firmasına yönlendirdi. Firmaya gittiğinde beni arattır dedi senin bilgin dahilinde olmadan hiçbir şey yapmasınlar dedi. Oradaki Salih usta aradı mı bilmiyorum fakat hata kodlarına baktılar yine boğaz kelebeği hatası çıktı sonrasında giriş hava sıcaklığını ölçen bir sensörü söküp temizlediler daha sonrasında da boğaz kelebeğini söküp temizlediler arabayı topladılar hata kodlarını silip adaptasyon yaptılar. Test sürüşüne çıkmamı söylediler fakat test sürüşünde yine yokuşlardaki problemin olduğunu sadece arabanın hızlanmasında çok az bir etkisi olduğunu gördüm ya da tam anlayamadım çünkü her yerde çok trafik vardı. Servise döndüğümde Salih usta arabanın gaz alışında değişim var dedi ama sen yine yokuşlarda çekmiyor diyorsan debriyaj kaçırıyor olabilir dedi arabanın otomatik vites olduğunu söyleyince başka bir sorun vardır incelenmesi lazım dedi. Ben de Musa ustadan başkasına bırakmak istemediğim için aracıma bindim geri döndüm. Hafta içinde çalıştığım için hafta sonu aracımı test edip bir değişme olmadığı takdirde Musa ustanın yanına uğramayı düşünüyorum. Sonuç olarak şu an problem çözülmüş değil. Aklıma ateşlemede sorun olabilir diye geliyor Musa ustaya gittiğimde ateşleme sistemini de kontrol ettireceğim. Biraz uzun oldu ama deneyimlerimi aktarayım istedim. Herkese keyifli sürüşler. :)
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir