Octavia 2011 1.6 tdi elegance

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 2011 1.6 tdi elegance

İleti Fantasticoglan » 17 Eyl 2011, 20:42

Merhaba.Ben temmuz ayında sıfır octavia 1.6 tdi elegance aldım.şuan arabam 4000 kmde ve şuan yakıt konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyorum.şehir içinde kullandıgımda kmde 30 kuruştan aşağıya düşmedi yakıt tüketimi.motoru zorlamadan kullandıgım halde bu şekilde yakıt tüketimi.mazotu da bp den euro dizel alıyorum.bu tüketim zamanla düşer mi yoksa araçta herhangi bir sorun mu var yardımcı olursanız sevinirim

Fantasticoglan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Burdur
Arabanız: Skoda Octavia

İleti erdemguner35 » 17 Eyl 2011, 20:45

ş.içi hele birde yeni motor yakar bence o kadar... uzunyol yaptınızmı hiç onun değerleri nasıl?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti Fantasticoglan » 17 Eyl 2011, 20:48

erdemguner35 yazdı:ş.içi hele birde yeni motor yakar bence o kadar... uzunyol yaptınızmı hiç onun değerleri nasıl?

uzun yolda herhangi bir sıkıntı yok özellikle düz yolda 90 la giderken fabrika verileriyle neredeyse aynı ama şehir içi gerçekten çok geldi
Fantasticoglan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdemguner35 » 17 Eyl 2011, 20:56

şimdi ş.içi değerler belirnerirken büyük şehirler göz önünde bulunduruluyor nasıl analatsam uzun bir süre vites değiştirmeden rahatça kullanabileceğin şehirler anlatabildimmi... şimdi burdur gibi bir yerde kimbilir kaç kere vites değiştiriyorsundur kaç kere dur kalk yapıyorsundur yada ne bileyim biyerden bir yere gidinceye kadar motor ısınmıyordur bile... işte bunlar katalog değerlerinden fazla yakmana sebep olur...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti Fantasticoglan » 17 Eyl 2011, 21:06

erdemguner35 yazdı:şimdi ş.içi değerler belirnerirken büyük şehirler göz önünde bulunduruluyor nasıl analatsam uzun bir süre vites değiştirmeden rahatça kullanabileceğin şehirler anlatabildimmi... şimdi burdur gibi bir yerde kimbilir kaç kere vites değiştiriyorsundur kaç kere dur kalk yapıyorsundur yada ne bileyim biyerden bir yere gidinceye kadar motor ısınmıyordur bile... işte bunlar katalog değerlerinden fazla yakmana sebep olur...

hmm anladım gerçekten dedigin gibi sürekli dur kalk oluyor ve sürekli vites değişiyor o zaman aracı burdurda kullanmamak lazım :) teşekkür ederim ilginiz için
Fantasticoglan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat11h1 » 17 Eyl 2011, 21:14

Sıfır aracın yakıtı en erken 10binde düzelmeye başlar. Gayet normal.
Yaşayan her insan yürüyen bir cenazedir.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti skodaizm » 17 Eyl 2011, 23:41

Fantasticoglan yazdı:Merhaba.Ben temmuz ayında sıfır octavia 1.6 tdi elegance aldım.şuan arabam 4000 kmde ve şuan yakıt konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyorum.şehir içinde kullandıgımda kmde 30 kuruştan aşağıya düşmedi yakıt tüketimi.motoru zorlamadan kullandıgım halde bu şekilde yakıt tüketimi.mazotu da bp den euro dizel alıyorum.bu tüketim zamanla düşer mi yoksa araçta herhangi bir sorun mu var yardımcı olursanız sevinirim

Diğer mesajınıza da yazdım. Kısa mesafe kullanımda diesel motor yakıt tüketimi ekonomik seviyeye ulaşmaz. Sizin yakıtın çok olma sebebi kısa mesafe ve soğuk motor kullanımı. ( Bu yazdıklarım profilinizde Burdur şehri ismi geçtiği gözönüne alınarak yazılmıştır)

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti acapunco » 18 Eyl 2011, 09:03

Dün boğaziçi köprü trafiğine takıldım. 5 km lik yolu 1.5 saatte aldım. Ortalama tüketim 17 litreye kadar çıktı. Böyle yollara yakalanmadığın sürece sıkıntı yok. Ben genelde az trafiğin olduğu yolları tercih ediyorum 1-2 km uzatsa bile yolu orayı tercih ediyorum. Aracım 1.6 Tdı 3000 km de bu arada. Genelde şehir içinde 21-22 kuruş yakıyorum. Uzun yolda 17-18 kuruş.
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Superb 1.6 TDI Elg.

İleti forman37 » 18 Eyl 2011, 09:31

gercekten cok yakmıs soğuk bı dızel motordan asla ekonomı beklemeyın .sehır ıcı bunların olması gayet normal aracı bırde uzun yolda deneyın.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti paranoia » 18 Eyl 2011, 11:37

Benzer yakıt başlıklarında aslında konu ile ilgili detaylı açıklamalar var. Benim aracım da sizinkinin otomatiği ve söylediğiniz rakamları şu anda 22000 km de olan arabam hiç yakmadı daha. Zaten ben yakıtı psikomotor olarak sabitledim. Aracın nerde ne kadar yaktığını o kadar iyi biliyorumki artık ayağım otomatiğe bağladı. Günlük yaptıgım yol da buna izin veriyor tabi . Otoban ; ş.içi ve ş.dışı karışık 100 km yapıyorum ve ayda 3 defa Opetteyim 10 günde 1 ortalama bir depo mazot kullanıyorum. Günlerim bile nerdeyse sabit. Otomatik diyince aklınıza yanlış gelebilecek konuyu hemen düzelteyim. Otomatik şanzıman çoğu manuel kullanıxıdan daha az yakıyor zira araç 7 vittes ve herkesin 3.vitesde tam gaz çıkmak zorunda oldugu yokusu ben 5. viteste 1500 devirde alıyorum. Klimam yazın hiç kapanmadı . Bu sartlar altında 50 lt mazotla 900 km yol yapıyorum. Ama ben her zaman ışık yanmadan almaya özen gösterdiğim için çeyrek depo çizgisini gnrdüğümde arac yaklaşık 750 km yol yapmış oluyor . Bu rakamlar o kadar sabit ki yaptıgım yolda ki değişim payı +/- 10 km nin üstüne çıkmıyor. Yani özetle genel ortalamam 5.6 lt ile 5.8 lt arasında gidip geliyor ve buda km de 21-22 kuruş demek oluyor. Bu arada bu rakamın da ekonomik kullanım sınırlarında olmadıgını belırtmek ısterım. 90 la gideyim dıye ugrasırsam 5lt ye kadar duser dıye tahmin ediyorum. Selamlar
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti maximous » 18 Eyl 2011, 11:55

Gerçekten değerlerlerinizi kıskandım. Ama dediğiniz çok mantıklı. Dsg şanzuman çoğu manuel vitesten daha ekonomik.

Bu arada konuyu açan arkadaşa da selamlar. Bende askerliğini Burdur'da yapmış biri olarak oranın yazın bile sabah saatlerinde ayaz kestiğini çok iyi biliyorum. Yakıt konusunda hiç sıkıntı yapma. İlk zamanlar tüm araçlar normalinden fazla yakar. Ben bile İstanbul içinde hala 25 kuruşun altına pek düşemedim. Tabi kullanım şeklinin de çok etkisi vardır.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti fistikci » 18 Eyl 2011, 21:19

Merhaba arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Benim arabamda 20000 km den sonra düzene girdi yakıt olayı
bende birde toyata auris var d4d oda 25000 den sonra düzelmişti
merak etmeyin sizin aracınızda düzene girer belli bir süre sonra......
fistikci
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Aksaray

İleti YÜZÜCÜ » 01 Ekm 2011, 20:48

Dizel araçlarda 10,000 Km. kadar fazla yakar. 10.000 km. sonra düşüyor. Aynı araçtan bende aldım. şehir içinde 1 depo ile yaklaşık 800 km. şehir dışında ise 900-950 km. aralığında yakıt yakıyor. 1.6 motor için çok iyi araçda herhangi bir sorun yok. Güzel bir araç iyi günlerde kullanın.
YÜZÜCÜ
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: OCTAVİA A5

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir