Rölanti de titreme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rölanti de titreme

İleti Alstc » 17 Mar 2020, 21:00

Arkadaşlar aranuza yeni katıldım herkese selamlar benim aracım 2005 A5 elegance LPG ve benzinde rolantide titreme ve arada bir tekleme yapıyordu boğaz kelebeği temizleme ayarı buji ve kabloları Map sensörü değişti son LPG ustasına gittiğimde biri aracın hararet yapmış ondan dedi daha sonra başka usta bujilerde su yok egzostan normal derecede su var kompurosor testi iyi çıktı conta sağlam ama araç sibop yakmış olabilir dedi bende ne yapacağımı şaşırdım araç daha 160000km de sizce doğrumu nasim anlarım ikibin kira gibi bir masraf var diyorlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Alstc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Alstc
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 A5 Octavia

İleti derude » 18 Mar 2020, 21:09

Sanırım motorunuz 1.6 mpi. Dolaysıyla en sorunsuz motorlardan. Sübap yakacağını sanmıyorum.
Diğer taraftan ilk akla gelenleri yapmışsınız.
Sübap yakan araç sabahları geç çalışır, yürürken ve her devirde isteksiz olur ve tekleme yapar. En öenmlisi sübap yakan araç kompresör testini geçemez.
Bence bilgisayarı olan bir ustadan Lft-sft oranlarını kontrol edin. Aralık 5 ten fazlaysa sorun hakkında fikir yürütülebilir.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Alstc » 19 Mar 2020, 08:59

ilginize teşekkür ederim evet aracım 1,6mpı motor Lft-sft oranlarını nedir acaba nelere dikkat etmeliyim aracımı begenerek aldım ama biraz kaygıya itti beni ankarada tavsiye edebileceğiniz iyi bir octavia ustası varsa memnun olurum

Alstc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Alstc
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 A5 Octavia

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir