2013 Skoda Octavia Arıza Yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2013 Skoda Octavia Arıza Yardım

İleti uctnky » 26 Tem 2019, 07:55

Herkese merhabalar, yeni üye olarak ilk başlığımı açıyorum. Çok garip ve acil durumdayım.

2 ay önce satın aldığım 2013 Octavia TDI otomatik aracım, 110bin olduğu için triger setini değiştirmek için ustaya bıraktım. bir yakınımın referansıyla güvenilir bir ustamız Ankarada.
Ancak Triger değişim sonrasında önce EGR sistemin arızalı olduğunu ve bunun yenilenmesini yada iptalini düşündük.
Ancak bunun için yazılım işlemi yaparken asıl arızanın turbo motor arasındaki sensörlerden kaynaklı elektrik sistemi arızası olduğunu söylediler.

Açıkçası ben sadece araç kullanıcısı olarak hiç bir şey anlamadım ve ne yapacam bilmiyorum.
Bu tip durumla karşılasan varsa lütfen paylaşsın. Yada Ankarada güvendiği Skoda ustasını paylaşırsa memnun olurum.
Lütfen ACİL!!!

uctnky
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda octavia

İleti uctnky » 26 Tem 2019, 18:43

İlave açıklamalar yapayım. Motor arıza ikazı yaniyor ile bobin şeklinde olan ikaz yanıp sönüyor. Aracı Usta'dan aldım yokuşta giderken aracın devri sürekli düşüyor ve aracın stop edince fan çalışmaya başlıyor.
EGR sistemi yada partikül konusu diyeceğim ama neden aracın devri düşsün.
Acaba bilmediğim sensör müşür arızası olabilir mi. Zaten yarın soluğu yetkili servisde alacağım.
uctnky
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda octavia

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir