Devir göstergesinde dalgalanma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Devir göstergesinde dalgalanma

İleti Muzo b » 15 Şub 2018, 21:47

Merhaba
2010 model Octavia ambient kullanıyorum. Arabayı çalıştırıyorum 2 dakika ısıtıp hareket ediyorum. Biraz gidinceviites geçişlerinde vuruntu başlıyor. Trafikte durunca devir ibresi deli gibi oynamaya başlıyor. Arabayı durdurduktan sonra fan çalışıyor. Neden olur bu

Muzo b
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muzaffer buyukkayaci
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia ambient

İleti mrkaj » 19 Şub 2018, 10:23

Araç LPG li mi?
mrkaj
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M.Y
Nereden: Samsun
Arabanız: Octavia 1.2 tsi

İleti Muzo b » 19 Şub 2018, 11:01

Hayır aracım dizel
Muzo b
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mrkaj » 23 Şub 2018, 13:22

Sırasıyla kızdırma bujileri kontrol edilmeli problem yoksa araç arıza tespite bağlanıp beyin modülüne bakılmalı orada da sıkıntı yoksa depo içindeki yakıt pompasının bar basıncına baktırın. Hiç bir yerde bir problem çıkmazsa mazot filtresini değiştirmeyi denemelisiniz. Aynı şey devam ediyorsa enjektörleri kontrol ettirin. Bu saydıklarım içerisinden birisinde sıkıntı vardır. Sırayı takip ederseniz daha az maliyetli olur.
mrkaj
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M.Y
Nereden: Samsun
Arabanız: Octavia 1.2 tsi

İleti Muzo b » 05 Mar 2018, 08:18

Ilginize teşekkür ederim. Aracı servise götürdüm. Bilgisayar bağlantısında sıkıntı çıkmadı. Partikül filtresini temizlediler. Bu şekilde kullan eğer soru devam ederse enjektörlere bakalım dediler. Ama sorun düzeldi gibi dalgalanma olmuyor sadece 1 den 2 ye geçerken hafif bir vuruntu var bunada normal dediler. Enjektörler 8.000 tl tutar dediler. Valla cok korktum ama düzeldi gibi. 12 gündür kullanıyorum arabami bi sıkıntı olmadı inşallahta olmaz.
Muzo b
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lostar58 » 05 Mar 2018, 09:45

Muzo b yazdı:Merhaba
2010 model Octavia ambient kullanıyorum. Arabayı çalıştırıyorum 2 dakika ısıtıp hareket ediyorum. Biraz gidinceviites geçişlerinde vuruntu başlıyor. Trafikte durunca devir ibresi deli gibi oynamaya başlıyor. Arabayı durdurduktan sonra fan çalışıyor. Neden olur bu

aracınızın suyunu fan ünitesine bakmak lazım orj. odis cihazına bağlatın herşeyden önce
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti Muzo b » 07 Mar 2018, 20:16

Serviste bağlandı sıkıntı yok dediler
Muzo b
Yeni Üye
Yeni Üye