yağı değişmeden yağ filtre değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağı değişmeden yağ filtre değişimi

İleti mrkaj » 06 Nis 2018, 09:19

Arkadaşlar aracın yağına dokunmadan yağ filtresinin değişimi mümkünmüdür? 1.2 tsi 105 lik aracın yağ filtresi kodu mann filtrede W712-95 ancak ben o anda parçacıda bulamadığımdan W712-52 filtre taktırdım. Usta ağız genişliği ve delik sayısı aynı problem olmaz dedi. Yeni takılanda fazladan alt kısmında anahtarla açılabilmesi için bir vida kısmı var. Araçta bir anormallik yok. Yağı da 5 30 castrol edge ile yenilendi. Ancak içime bir kurt düştü. Acaba yağa zarar vermeden o filtreyi çıkarıp yerine kendi orjinal kodlu filtresini taktırmalımıyım ve bu işlemi yaparken ne olur yağımı eksiltiriz?

mrkaj
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M.Y
Nereden: Samsun
Arabanız: Octavia 1.2 tsi

İleti Onur » 06 Nis 2018, 10:34

Neden değiştiriyosunki uyumlu olmayan parçayı takamazsın ztn ustanda uygun olmayan parçayı takmaz kodlara takılma aynı parça senin aracın için xxx2x olsun ww grubu için x2xxxx olarak geçiyor aslında aynı parçalar
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti mrkaj » 06 Nis 2018, 13:05

İnternetten baktım da bu yağ filtresi 1.6 16 valf golf seat bettle bora falan onların orjinal kodlu parçasıymış. Benim araç 2013 model 1.2 TSİ 105 lik. Görüntüde ağız genişliği delik sayısı boyut hepsi aynı dediğim gibi sadece benim araca takılan filtrenin altta uzun anahtar ile açılabilmesi için vidası var. Orjinalinin altı düz idi ve zincir ile açılıyordu. Motorda bir sıkıntı yaşatmasın o yüzden sordum.
mrkaj
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M.Y
Nereden: Samsun
Arabanız: Octavia 1.2 tsi

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir