araç alırken dikkat araç kaza sorgulama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araç alırken dikkat araç kaza sorgulama

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2010, 17:15

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye?de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır. Ağustos ayı içerisinde Türkiye genelinde reklamlarla tanıtımlara başlanacaktır. Turkcell ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak [b]arabalarının hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu Turkcell 5664?e mesaj atarak sorgulayabilecekler.[/b]
Maxicep.com - HASAR GEÇMİŞİ SORGULAMA (hasar+plaka numarasını yaz 5064 e gönder)
HASAR yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL 5664'e gönderin*. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Veya HASAR yazmadan sadece, plaka no'yu göndererek de bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

alıntıdır....

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
RS
RS

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 30 Ekm 2010, 17:45

Bilgi için teşekkürler.Araba alırken bazen karşı tarafa inanıp aceleye getiriyoruz.Aha işte o anda gönder ,öğren güzel bi hizmet.
Kullanıcı avatarı
hdoner
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazza » 30 Ekm 2010, 17:55

ben kendi aracımı denedim temiz çıktı teşekkürler
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti balarest » 30 Ekm 2010, 18:07

BUYUK HARFLERLE YAZIYORUM KI DIKKAT CEKSIN DIYE

tarıh:24.10.2010
konu:hasar sorgulama
sonuc:fıyasko

arkadaslar gecen gun arac alacaktım bır kaç aracın plakasını arac sahıplrıyle gorusmeden msj cektım gelen msj sureklı kazalı hasarlı msj gelıyrdu. sonunda bır arac begendık gıttık gorustuk aracı servıse goturduk kaza boya yok dedı. derken aklma tekrar geldı yıne msj attım araca aıt 4 kaza msj gedlı. sıgorta sırketıne gıttım kasko ve tarfık poliçesınden sorgulattım hasarsız cıktı. bu durumu sıgorta sırketınde gundeme getırdıgımde msj otomatık olark algılandıgını garantısı olmadıgını soyledıler.

en garantısı plaka ve sası no ıle tramer den sorgulama yapmak. gsm sırketlerıne msj bası 14 msj ucretı alıyor
balarest
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri

İleti cenk16 » 30 Ekm 2010, 18:12

Park halindeki aracımın ön tampona başka bir araç çarptı kaskodan tamponu tamamen değiştim. Ama sorgulamada ciddi bir kazaymış gibi çıkıyor.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti akt145 » 30 Ekm 2010, 18:17

selcukbaglar yazdı:BUYUK HARFLERLE YAZIYORUM KI DIKKAT CEKSIN DIYE

arkadaslar gecen gun arac alacaktım bır kaç aracın plakasını arac sahıplrıyle gorusmeden msj cektım gelen msj sureklı kazalı hasarlı msj gelıyrdu. sonunda bır arac begendık gıttık gorustuk aracı servıse goturduk kaza boya yok dedı. derken aklma tekrar geldı yıne msj attım araca aıt 4 kaza msj gedlı. sıgorta sırketıne gıttım kasko ve tarfık poliçesınden sorgulattım hasarsız cıktı. bu durumu sıgorta sırketınde gundeme getırdıgımde msj otomatık olark algılandıgını garantısı olmadıgını soyledıler.

en garantısı plaka ve sası no ıle tramer den sorgulama yapmak. gsm sırketlerıne msj bası 14 msj ucretı alıyor

+1000 google da tramer sorgu yazıp bakmak en güvenlisi hemde 14 msj ücreti çok pahalı!!!!
akt145
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2010, 18:54

cenk16 yazdı:Park halindeki aracımın ön tampona başka bir araç çarptı kaskodan tamponu tamamen değiştim. Ama sorgulamada ciddi bir kazaymış gibi çıkıyor.

evet en basit seyler bile çıkıyor fiyat olarak mesajın sonunda sizde ne yazıyordu yani tampon değişme masrafı yazıyormuydu?
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
RS
RS

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2010, 18:56

sizinde bildiğiniz bir sorgulama sitesi varsa paylaşın ben tramerde sorguladm sadece sigorta policeleri çıkıyor araç alındığından beri. bu sistem 7 sms harcıyor araç başında sanırım buna değer.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
RS
RS

İleti kurunc » 30 Ekm 2010, 19:04

Ben aracı alırken sorgulatmıştım birşey çıkmadı, daha sonra aracı üzerime alırken trafik bürodan yeni plaka değilde beğendiğim bir çıkma plakayı aldım, şimdi bu plakayı sorgulatınca hasar (çarpma) diyor!
yani plakaya göre sorguluyor, yeni bir plaka alırsanız muhtemelen hiçbir hasar görünmeyecektir.

kurunc
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti balarest » 30 Ekm 2010, 19:17

arac sorgulamada plakaya gore degıl sası no ıel sorgulama yapılırsa saglıklı olur
balarest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 30 Ekm 2010, 19:55

Benim aracın plakasını gönderince kazalı çıkıyor.Aracım orjinal.Ne kaza var ne boya nede başka bie şey..Zaten aracımı sattım.Arkadaşımında bu durumdan haberi var.Yani fiyasko bu sistem..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti mami_aka » 30 Ekm 2010, 19:55

bu servis sadece türkcell için mi? diğer hatlar da aynı numaraya mesaj atabilirler mi ?
mami_aka
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muhammed Ali
Nereden: Osmaniye
Arabanız: -

İleti balarest » 30 Ekm 2010, 20:37

sanırım turkceel yanılmıyorsam kı saglıklı bılgı degıl
balarest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 30 Ekm 2010, 22:13

paylaşım için teşekkürler...

arabamı alırken bende denemiştim...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
RS
RS

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti akt145 » 31 Ekm 2010, 08:52

C@GL@R yazdı:

sizinde bildiğiniz bir sorgulama sitesi varsa paylaşın ben tramerde sorguladm sadece sigorta policeleri çıkıyor araç alındığından beri. bu sistem 7 sms harcıyor araç başında sanırım buna değer.

tamam işte sigorta poliçelerinde hasar bilgisi de mevcut! işi daha da garantiye almak için ise en yakın sigortaacıya veya emniyete bi 5 dk uğrayıp dahada detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz kısacası msj işine ben bulaşmam
akt145
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 31 Ekm 2010, 09:00

Piyasada kaza tutanağı tutulmadan özel serviste tamir gören arabalarda az değil.Ayrıca ustayada baktırmanın garanti olacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hdoner
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2010, 09:24

arkadaşlar bu durum fiyasko fln değil mesajda ne geldiyse doğrudur. aracınız hasarlı diyorsa hasarlıdır ve mesajın sonunda hasarın maliyetinide veriyor sanırım. 10,000 15,000 lira vs...

07xxxxx
32xxxxx

arabamın eski plakası ve şuanki plakasını mesajla attım her ikisindede 2005 deki tampon değişikliği çıktı yani plakayla alakalı değil ben plakayı yarın yine değiştirsem yine çıkacak.. Sistemde suan hangi plakanın hangi şase numaralı araçta olduğu yazıyor.. yani şase numarası daha sağlıklı vs. alakası yok denemek bedava değil ama alırken yinede bence bir yapın bu sorguyu karar sizin. :)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
RS
RS

İleti hdoner » 31 Ekm 2010, 09:59

C@GL@R yazdı:arkadaşlar bu durum fiyasko fln değil mesajda ne geldiyse doğrudur. aracınız hasarlı diyorsa hasarlıdır ve mesajın sonunda hasarın maliyetinide veriyor sanırım. 10,000 15,000 lira vs...

07xxxxx
32xxxxx

arabamın eski plakası ve şuanki plakasını mesajla attım her ikisindede 2005 deki tampon değişikliği çıktı yani plakayla alakalı değil ben plakayı yarın yine değiştirsem yine çıkacak.. Sistemde suan hangi plakanın hangi şase numaralı araçta olduğu yazıyor.. yani şase numarası daha sağlıklı vs. alakası yok denemek bedava değil ama alırken yinede bence bir yapın bu sorguyu karar sizin. :)

Kesinlikle sorgulama yapmada fayda var.Bilmem kaç bin liralık araç alıp 3-5 sms parasından kaçılmaz ki.Zaten satıcı ile konuşmada olsun,yol parası vs zaten bu fiyatı geçecektir
Kullanıcı avatarı
hdoner
ELEGANCE
ELEGANCE

Otomobil Dünyasından Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir