RENAULT LATİTUDE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RENAULT LATİTUDE

İleti grey_wolf » 22 Şub 2011, 09:07

RENAULT safrane modelinden sonra sonunda doğru düzgün bir üst segment araba yapabilmiş. bu markayı sevmesemde bu model tasarım açısından çok hoşuma gitti. fiyatı merak edenler için : 54.100-85.000 tl arası.

şimdi asıl merak ettiğim bizim superb le aynı fiyatlarda. sizce superbi geçermi bu araç satışlarda.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 09:22

ne üst segmenti abicim birebir Fluance :)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti alpino » 22 Şub 2011, 09:28

yapma megan. latitude safran'ın yerine üst segment diye çıktı, D segmenti yani.

grey-wolf'un sizce bu araç bizim superb'in satışlarını geçer mi sorusuna cevabım ise: KATLAR.

renault o takoz gibi arabaları bile peynir ekmek gibi sattı ülkemizde. adamlarda inanılmaz bir ikinci el var. donanım da sağladı hem de sağlam donanım sağladı arabasında.

ama sonuçta fransız. sonuçta renault. o parayı bu arabaya vereceğime gider passat alırım paşalar gibi.

bir de ek bilgi latitude'da benzinli motor yok. 1,5 dci ve 2.0 dci motor seçenekleri var şimdilik.
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 09:38

alpino yazdı:yapma megan. latitude safran'ın yerine üst segment diye çıktı, D segmenti yani.

grey-wolf'un sizce bu araç bizim superb'in satışlarını geçer mi sorusuna cevabım ise: KATLAR.

renault o takoz gibi arabaları bile peynir ekmek gibi sattı ülkemizde. adamlarda inanılmaz bir ikinci el var. donanım da sağladı hem de sağlam donanım sağladı arabasında.

ama sonuçta fransız. sonuçta renault. o parayı bu arabaya vereceğime gider passat alırım paşalar gibi.

bir de ek bilgi latitude'da benzinli motor yok. 1,5 dci ve 2.0 dci motor seçenekleri var şimdilik.

üst segment olduğu tartışılır dışarıdan honda accort içerden fluance işte bariz değilmi :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

İleti alpino » 22 Şub 2011, 09:46

ona bakarsan superb'in içine bakınca da octavia görüyorsun :)

tabi biraz genişlemişinden :D
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

İleti grey_wolf » 22 Şub 2011, 10:03

xMEGANx yazdı:ne üst segmenti abicim birebir Fluance :)

sen fluance sadece uzaktan görmüşün mehmet. bakma onun oyle şişkin durmasına. octi kadar içi ferah değil.
segment konusunda biliyorsun bu segment işini ben uydurmadım. uluslar arası standart diye bir şey var. bu araç D segmenti bir araçtır. octi-fluance C segmentidir.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti alpino » 22 Şub 2011, 10:19

zaten fluance'ı megane'ın sedan'ı gibi düşünebiliriz.

NOT: buradaki megane bizim xMeganX mehmet özcan değil. renault'un arabası :)
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

İleti yabani » 22 Şub 2011, 10:51

Satışlarda SuperB'den fazla satar çünkü büyük bir çoğunluğun marka takıntısı mevcut, 2. eli de yüksek bir marka.
Açıkçası ben o paraya ne renault, nede skoda alırım, Ssangyong'un 58'e canavar gibi jip'leri var. Tabi segmentler ve kullanım amaçları arasında dağlar var fakat trilyoner bile olsam verdiğim paraya ne aldığıma bakarım, marka vs. takıntım yoktur. Öte yandan Fransız arabalarını hiç sevmem, marka takıntım yoktur ama mümkünse fransız arabası almam, hatta aldırmamaya çalışırım, Bence alınacak araba ya Alman'dır yada Japon, Son zamanlarda Güney Kore'nin de "araba" yapmayı öğrendiğini görmeye başlıyorum. (bkz; ssangyong) tabi bunda Alman ortaklığı üzerine Amerika pazarına satış amacı ortaya güzel şeyler çıkartıyor.

Konuyu abuk sabuk yerlere çekmeden; Renault afedersiniz bo* gibi araba da yapsa satar, Bu ülkede Fiat-Renault ne yapsa satar, satıyor. Bütün araçları kötü demiyorum, gerçekten çok güzel araçları da var, ama gerçekten berbat olupta acaip satış yapan modelleri de var.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti HTP » 22 Şub 2011, 11:19

yabani yazdı:Satışlarda SuperB'den fazla satar çünkü büyük bir çoğunluğun marka takıntısı mevcut, 2. eli de yüksek bir marka.
Açıkçası ben o paraya ne renault, nede skoda alırım, Ssangyong'un 58'e canavar gibi jip'leri var. Tabi segmentler ve kullanım amaçları arasında dağlar var fakat trilyoner bile olsam verdiğim paraya ne aldığıma bakarım, marka vs. takıntım yoktur. Öte yandan Fransız arabalarını hiç sevmem, marka takıntım yoktur ama mümkünse fransız arabası almam, hatta aldırmamaya çalışırım, Bence alınacak araba ya Alman'dır yada Japon, Son zamanlarda Güney Kore'nin de "araba" yapmayı öğrendiğini görmeye başlıyorum. (bkz; ssangyong) tabi bunda Alman ortaklığı üzerine Amerika pazarına satış amacı ortaya güzel şeyler çıkartıyor.

Konuyu abuk sabuk yerlere çekmeden; Renault afedersiniz bo* gibi araba da yapsa satar, Bu ülkede Fiat-Renault ne yapsa satar, satıyor. Bütün araçları kötü demiyorum, gerçekten çok güzel araçları da var, ama gerçekten berbat olupta acaip satış yapan modelleri de var.

+1000
HTP
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti canfezzz » 22 Şub 2011, 11:41

Aracı dünyada almanlar yapar...Gerisi fıs diyorum size ingilizler japonlar yok fransızlar falan hikaye arkadaşlar...Param olsa tek bineceğim araç var...MERCEDES onu tek geçerim bu alemde... İsterseniz bir amblemini araştırın yada armasını deyim ne dediğimi o zaman çok iyi anlarsınız...8-)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti psco » 22 Şub 2011, 11:41

aracın ismini bile zor söylürum :D reno değilmi benim gözümde torosla eş değer kalas
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 12:09

grey_wolf yazdı:
xMEGANx yazdı:ne üst segmenti abicim birebir Fluance :)

sen fluance sadece uzaktan görmüşün mehmet. bakma onun oyle şişkin durmasına. octi kadar içi ferah değil.
segment konusunda biliyorsun bu segment işini ben uydurmadım. uluslar arası standart diye bir şey var. bu araç D segmenti bir araçtır. octi-fluance C segmentidir.

yok abi uzaktan dğeil arkadaşım aldı geçen sene 0 km gerçi bu sene aracın kapısını parçaladı ama olsun nazar diyelim araç oldukça genişti dar değildi fakat kaportası herzamanki gibi teneketendi ama dar değildi yani genişti abicim ya
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 12:11

alpino yazdı:zaten fluance'ı megane'ın sedan'ı gibi düşünebiliriz.

NOT: buradaki megane bizim xMeganX mehmet özcan değil. renault'un arabası :)

evet herkezin görüşü böyle zaten abicim. ama iç aksama iyi bakarsanız en azından Fluanceden esintiler taşıdığını görürsünüz esinti derken ara ara fırtına oluyor bu :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 12:14

Fluance ZE modeli
LATİTUDE
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

İleti xMEGANx » 22 Şub 2011, 12:15

EEE Fark nerde ? söylermisiniz :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

İleti sucan » 22 Şub 2011, 12:42

skodam.com iyi güzel bi site birşeyler paylaşıyoruz bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz ama tek sevmediğim şey her hangi bir konu hakkında hiç bilgisi olmadanda yorum yapan arkadaşlar (genelleme yapmıyorum) misal bu konu eminim latitude yi halen bir çoğumuz görmedik bile bir kaç resim ve reklam dışında (bende dahil) iyidir kötüdür nerden biliyoruz kalitesini inceledikmi kullanılan malzeme iyimi kötümü motor yeterlimi yol tutuşu nasıl kim biliyor. lütfen kulaktan duyma şeylerle yorum yapmayalım unutmayın skoda türkiye de bir çok kişi için kötü bir araçtır bunun tek sebebi kulaktan duyma laflardır halbiki kötü diyen insanalrın hemen hemen hepsi bir skodaya bile binmemiş insanlardır.
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti diseqc » 22 Şub 2011, 13:17

sucan yazdı:skodam.com iyi güzel bi site birşeyler paylaşıyoruz bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz ama tek sevmediğim şey her hangi bir konu hakkında hiç bilgisi olmadanda yorum yapan arkadaşlar (genelleme yapmıyorum) misal bu konu eminim latitude yi halen bir çoğumuz görmedik bile bir kaç resim ve reklam dışında (bende dahil) iyidir kötüdür nerden biliyoruz kalitesini inceledikmi kullanılan malzeme iyimi kötümü motor yeterlimi yol tutuşu nasıl kim biliyor. lütfen kulaktan duyma şeylerle yorum yapmayalım unutmayın skoda türkiye de bir çok kişi için kötü bir araçtır bunun tek sebebi kulaktan duyma laflardır halbiki kötü diyen insanalrın hemen hemen hepsi bir skodaya bile binmemiş insanlardır.

forum da bunun için var zaten herkez bildiği kadar gördüğü kadar yorum yapıyor, hatalı olan yorumu bir dğerimiz düzeltiyor yada bir adım öteye taşıyor yorumların çoğuda görüntü üzerine zaten zira skoda kullanmamıza rağmen yardım konularına olsun yeni alacak arkadaşlara olsun herkez gördüğünü yazıyor kiminin on numara dediği özelliklerine kimisi beş oara etmez diyor...

bana kalsa reno anlatılan kadar fena araba değildir belki piyasada clio ile biraz ön yargı kazanmış olsa bile iyi arabadır bizimkiler gibi fazla masraf açmaz satıyorum desen anahtarı biri kapar koşar..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti sufe » 22 Şub 2011, 14:36

Arkadaşlar ben iş için sürekli güney kore'ye gidiyorum. Samsung'un çok ta etkin olmayan bir otomobil fabrikası var. Renault arabaları avrupada çıkmadan orada çıkmış oluyor. Modeller orada yaptırılıyor ve tutarsa dünyaya lanse ediliyor. mesela bizim fluance modeli iki yıl önce orada Samsung sm3 model olarak çıkmıştı. bu yılda Samsung sm5'in yeni modelini görmüştüm. ( http://www.insideline.com/renault/2010- ... korea.html ) Bu model Renault Latidute olarak Avrupada yeni lanse edildi.

Kalite konusuna gelince donanım olarak kesinlikle aşırı şişirilmiş olacağını düşünüyorum. Korede lüks otomobil merakı hat safhada, muhtemelen içindeki herşey elektrikli ve full olacaktır. Ama korelilerle araba konusunda ne zaman konuşsam hepsi Alman otomobili hayranı... Export arabalar çok kaliteli olduğunu fakat iç piyasaya verilen arabaların hep düşük kalitede olduğunu düşünüyorlar. Ben her ikisinide bildiğim için rahatlıkla exportların daha kötü olduğunu söyleyebilirim. Ama bunu onlara söyleyip hayallerini yıkmak istemiyorum. Bana göre Kore arabaları Alman arabalarının şişirilse bile yanına yaklaşamaz.
bir ufak dip not. Geçen hafta koreliler Türkiye ye Geldi ve onları SuperB ile dolaştırdım. Tepkileri karşısında gülmemek için kendimi zor tuttum. Yolculuğumuzun büyük bölümünde araba hakkında konuştuk.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

Sonraki

Otomobil Dünyasından Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir