Volkswagen'in tüm markalarını topladı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Volkswagen'in tüm markalarını topladı

İleti lazianke » 11 Oca 2008, 00:47

Doğuş Otomotiv, Bugatti’yle birlikte temsil ettiği marka sayısını 14’e çıkartarak Volkswagen Grubu’na bağlı tüm markaları bünyesinde bulunduran dünyadaki tek şirket konumuna yükseldi.

VOLKSWAGEN Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda, Scania, Krone, Meiller, Volkswagen Marine, Scania Marine’den sonra geçtiğimiz ay Bugatti’nin de Türkiye temsilciliğini alan Doğuş Otomotiv, Alman Volkswagen Grubu’na bağlı tüm markaları bünyesinde bulunduran dünyadaki tek şirket konumuna yükseldi.


Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, temsil ettikleri marka sayısını 14’e çıkardıklarını belirterek, yeni markaların da desteğiyle 2006 yılında 1.76 milyar dolar olan cirolarını 2007 yılında 1.9 milyar dolara çıkardıklarını söyledi. Bilaloğlu, "Bizim hedefimiz dünya liginde oynayarak bölgesel güç olmak. Bu doğrultuda Mısır ve Lozan’dan sonra yurtdışında 5 alternatif yerle ilgili daha çalışmalar yapıyoruz" dedi.

14 MARKAYLA DÜNYADA TEKİZ: Doğuş Otomotiv, geçtiğimiz hafta halen dünyanın seri üretimdeki en pahalı spor otomobili Veyron’un üretimini gerçekleştiren Bugatti markasının Türkiye temsilciliğini almasıyla ilgili olarak bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuştuğumuz Ali Bilaloğlu, Volkswagen Grubu’na bağlı tüm markaları çatısı altında bulunduran dünyadaki tek şirket olduklarını belirterek, "Türkiye’de temsil ettiğimiz marka sayısı 14’e yükselirken sattığımız model sayısı ise 75’i geçti" dedi.

VW’NİN PROTON VE LOTUS İLGİSİ: Bilaloğlu, VW Grubu’nun bünyesindeki markalar dışında başka bir otomotiv markasının temsilcisi olmayacaklarını belirterek şunları söyledi: "Bizim VW Grubu’yla böyle bir anlaşmamız veya onların dayatması söz konusu değil. Onlar böyle bir şeye karışmazlar. Ama biz istemiyoruz. Grubun bünyesine yeni markalar eklenirse ilgileniriz aksi takdirde dışarıdan bir marka istemiyoruz. VW Grubu, Malezyalı Proton’la ilgileniyor. Eğer yarın öbür gün bu markayı bünyelerine katarlarsa, oturup görüşürüz." Bilaloğlu, "İngiliz Lotus, Proton’a ait. Böyle bir durumda Lotus’un temsilciliğini alır mısınız?" sorusuna ise, "Onu zaman gösterir ama VW Grubu’nun bünyesindeki markalarla ilgileniriz" cevabını verdi.

1.9 MİLYAR DOLAR CİRO: 2006 yılında 1.76 milyar dolar ciro elde eden Doğuş Otomotiv’in yeni markaların da gücüyle 2007 yılını 1.9 milyar dolar ciroyla kapattığını söyleyen Bilaloğlu, "Bizim hedefimiz dünya liginde oynayarak bölgesel güç olmak. Bu doğrultuda yurt dışı operasyonlarımızı artırmak istiyoruz. Mısır ve Lozan’dan sonra şu an yurtdışında 5 ayrı yerle ilgili daha çalışma yapıyoruz. Bu alternatiflerle ilgili VW ile pazarlık halindeyiz. 2008’de yurtdışındaki büyümemizle ilgili önemli gelişmeler olacağına inanıyorum" dedi. Bilaloğlu, yurtdışındaki operasyonlarını artırmak konusunda oldukça iddialı olduklarını belirtirken, bu konuda artık yeni bölgeleri Volkswagen yerine Doğuş’un belirlediği de gelen haberler arasında.

KOMŞU İZNİ BEKLİYORUZ: Ali Bilaloğlu, global arenadaki hedeflerini ise şöyle aktardı: "Geçen yılın Kasım ayında Mısır’ın başkenti Kahire’de VW ticari araç satış ve satış sonrası hizmetlerini devreye aldık. Kahire’den sonra İskenderiye’de şube açacağız. Mısır’da ticari aracın yanı sıra Volkswagen’in binek otomobillerini de satmak istiyoruz. VW ile bunun için görüşüyoruz. İsviçre’nin Lozan kentinde ise Porsche showroomu açacağız. Bayilik için arsa alacağız. Ancak arsanın alınması için komşuların iznini bekliyoruz. İsviçre’de böyle bir zorunluluk var. Prosedürlerin tamamlanmasıyla Porsche showroomunu 2009’un ilk yarısında açmayı planlıyoruz. Lozan’da Porsche satışları İsviçre’nin yüzde 12’sini oluşturuyor. Türkiye’deki kadar Porsche satılıyor diyebiliriz. Böylece Doğuş Otomotiv Lozan’la birlikte Porsche satışlarını ikiye katlamış

 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti umutkubat » 11 Oca 2008, 01:33

paylaşım için teşekkürler.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 7
Kayıt: 26 Kas 2005, 20:09
Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG


Otomobil Dünyasından HaberlerKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir