Alarm takan firma şasi numarasını matkapla delmiş

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alarm takan firma şasi numarasını matkapla delmiş

İleti Er Manas » 16 Ekm 2010, 09:08

Merhaba arkadaşlar, dün muayeneye girdim 2 konu başımı çok ağrıtacak gibi; nasıl çözebilirim konusunda sizlere de danışayım istedim. 1. si araç ruhsatında 1 harf eksik yazılmış, bunun için yüce oto ile görüştüm bir belge verecekler, 2. konu ise şasi numarasından 2 tanesini alarm takan firma matkapla delmiş tam okunmuyor.:x Firma ile görüştüm ne yapabiliriz vb gevelediler. Yine de gelin görüşelim dediler. Ama elimde montajın onlar tarafından yapıldığına dair belge var. Bu açıdan elimde sağlam bir delil var. Hafta içi görüşeceğim konuyu çözmezlerse burada hem ismini vereceğim hem de mahkeme durumu olacak, (Türkiyenin en büyüklerinden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim şimdilik) Ama büyüklük cüsse ile olmadığını gördük. Bu konuda nasıl bir yöntem izlemeliyim? Konuyu nasıl çözdürebilirim. Aracım 93 model favorit?

Er Manas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diseqc » 16 Ekm 2010, 11:47

yuhhhh be şasi numarasının önemini bilmeyen bir usta olmaz ya çoluk çocuklamı çalışıyor bunlar böyle bir hatayı nasıl yaparlar bunları meydan da teşir etmek lazımmmm.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti felicia_3437 » 16 Ekm 2010, 13:54

ABIM OLAYI ALARIM fırması cözmese sız bu işi tuketıcı hakları mahkemesınde cözün derim
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti onurhan2006 » 16 Ekm 2010, 20:45

bu bir şakamı yoksa benmi yanlış anladım? siz tam olarak montajı yapan kişinin şasi numarasının bulunduğu yeri deldiğinimi söylüyorsunuz???
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti felicia_3437 » 16 Ekm 2010, 23:30

ya ben de baktım orası delinmez yaw
hata benım arcta orada 1 adet te cokrahat balantı yapa bılecehın yer var ben sıslerın şasesını oraya bağladım bu herıf usta deyıl kasap ıle olmaz yaw
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 17 Ekm 2010, 01:02

yok devenin bale pabucu artık :lol: :lol: :lol:
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti SKODA 135 » 17 Ekm 2010, 09:28

Benim bir önerim var fakat uygulayabilirsen kardeşim.

Kaç delik açıldı bilmiyorum ama en fazla 2 matkap deliğidir olsa olsa......Bulunduğun yerde büyük tornacı işletme varsa git bu iki minik deliğe orayı bozdurmadan doldurt (Kaynak yada büyük ihtimal LEHİM).

Sonra orayı düzgünce etrafını bozmadan tesviye etsinler. Onlarda NUMARA KALEMLERİ var. Aynı büyüklükte harf yada rakam neyse onu vursunlar. Sonrada o bölgeyi hafifçe boyattır. Olsun bitsin yoksa anladığım kadarı ile işlem çok uzun sürebilir.

Benim ki sadece bir teklif ve işin en kolay yolu. Allah yardım etsin kardeşim.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti felicia_3437 » 17 Ekm 2010, 13:15

SKODA 135 yazdı:Benim bir önerim var fakat uygulayabilirsen kardeşim.

Kaç delik açıldı bilmiyorum ama en fazla 2 matkap deliğidir olsa olsa......Bulunduğun yerde büyük tornacı işletme varsa git bu iki minik deliğe orayı bozdurmadan doldurt (Kaynak yada büyük ihtimal LEHİM).

Sonra orayı düzgünce etrafını bozmadan tesviye etsinler. Onlarda NUMARA KALEMLERİ var. Aynı büyüklükte harf yada rakam neyse onu vursunlar. Sonrada o bölgeyi hafifçe boyattır. Olsun bitsin yoksa anladığım kadarı ile işlem çok uzun sürebilir.

aslında olabılır ama ılgınc bır yol buda
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 17 Ekm 2010, 14:42

herşeyi halettikten sonra muayeneyi geçer geçmez başınıza bir iş daha çıkarır o şerefsiz tüvcüler bende de motor numarası problemi çıkktı ek-1 belgesiyle halettim muayeneyi geçtim hemen üzerine dediler ruhsat ve muayene kağıtlarınızı yenilemek zorundasınız trafiğe gidin dediler gittik 108 lira da ordan girdi
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti onurhan2006 » 17 Ekm 2010, 16:11

felicia_3437 yazdı:
SKODA 135 yazdı:Benim bir önerim var fakat uygulayabilirsen kardeşim.

aslında olabılır ama ılgınc bır yol buda

bu iş piyasada dediğiniz gibi halledilebilir ama yasal bir geçerliliği yoktur bu yüzden yetkili kurumlarca şase numarası tekrar işlenmelidir.Örnek vermek gerekirse üniversitede biz bu işlemi gerçekleştiriyorduk ve hatırladığım kadarıyla 200 küsurlu bir rakamdı...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti felicia_3437 » 17 Ekm 2010, 19:24

ya o arkadaşımzın tek yapmaı gereken bence mahkeme yoluyla hakını aryıcak en kolay yol o alarımı takan fırmayı mahkeme ye verecek ılk başta gıdıp haldın desın yok derlersede mahkemeye versın
kendının uraşmasına gerek yok mahkeme tarafından alarım fırması buyuk bır ceza alır ve aracı muhayneden gecırtır
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Er Manas » 18 Ekm 2010, 07:32

onurhan2006 yazdı:bu bir şakamı yoksa benmi yanlış anladım? siz tam olarak montajı yapan kişinin şasi numarasının bulunduğu yeri deldiğinimi söylüyorsunuz???

Keşke şaka diyebilseydim...:? :x Maalesef delmişler. Üzerinde de işlem yaptırmıyorum. Sonra bu numara üzerinde oynanmış diyecekler. Yasal prosedüre göre ilerlemek istiyorum. Tabi yasal prosedür her zaman doğru çözüm müdür orası tartışılır. Lehim vb olmaz gibi ama komple sağ amortisörün yanındaki parçayı alıp numarayı komple çaktırmak daha doğru bir çözüm olacak gibi. Onu da Gebze de kim, nerede, nasıl yapar bilemiyorum...
Er Manas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lsevinc » 20 Ekm 2010, 00:27

İlkelliğin sınırları zorlanmış, Adam matkapla dehşet saçmış.. hatta ses çıkarmayacağımızı bilseler herhalde matkabı müşteriler üzerinde bile deneyebilirlermiş gibi görünüyor... kim bu firma acep...???
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti Er Manas » 26 Arl 2010, 19:08

Evet arkadaşlar, vize işlerini falan hallettim bir şase numarasının delinmesinin net maliyeti270 lira oldu. Regi güvenlik firmasını aradım. Önce Düzece şubesini aradım. (Orada taktırmıştım.) İstabul bağcılar şubesini arayın dediler orayı da aradım ama maalesef yardımcı olamayız dediler. Velhasıl olay mahkemelik oluyor.
Er Manas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 26 Arl 2010, 21:15

hadi gözünüz aydın bu beladan da kurtulmuş oldunuz aslında yaptırmış olduğunuz işlemleri buraya sıralarsanız belki bir gun başka bir arkadaşımızın başına da gele bilir böyle bir olay sayenizde kolayca yapa bilir saygılar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 27 Arl 2010, 09:00

Er Manas yazdı:Evet arkadaşlar, vize işlerini falan hallettim bir şase numarasının delinmesinin net maliyeti270 lira oldu. Regi güvenlik firmasını aradım. Önce Düzece şubesini aradım. (Orada taktırmıştım.) İstabul bağcılar şubesini arayın dediler orayı da aradım ama maalesef yardımcı olamayız dediler. Velhasıl olay mahkemelik oluyor.

Eğer aracınız hususi kullanım içinse mahkeme değil tüketici hakem heyetine başvurmalısınız. Bu konuda daha önce bilgi paylaşmıştık. Hakem heyeti hem ücretsiz hemdaha çabuk sonuç verir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Er Manas » 12 Mar 2011, 08:46

Evet tüketici hakem heyetinden haklı olduğuma dair bir yazı geldi. Tarafların isterlerse 15 gün içinde mahkemeye başvurma yolu açık olduğunu belirtmişler. Bundan sonra süreci nasıl işletmemi önerirsiniz. Tutar 580 TL nin altında olduğundan hakem heyetinin verdiği karar bağlayıcı galiba... Ayrıca icra yolu ile bu rakamı talep edebilirim anladığım kadarı ile... Benzer bir süreci daha önce yaşayan oldu mu?
Er Manas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Henien » 16 Mar 2011, 16:10

Çok güzel, hayırlı olsun. Kararın karşı tarafa tebliğe çıktığından emin olun. Başvuru yaptığınız hakem heyetinden öğrenebilirsiniz. kararın iptali için onların kendilerine tebliğden itibaren 15 gün içinde dava açması lazım. Açmazlarsa karar kesinleşir, mahkeme kararı haline gelir.

İsterseniz doğrudan icraya koyabilirsiniz. İlamlı icra yapacaksınız. Bir avukata vekalet verirseniz bir de 180 tl vekalet ücreti ödemek zorunda kalırlar.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

Sonraki

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir