2012 Civic'i beğendiniz mi?

Forum genel kuralları çerçevesinde üyelerimiz arasında anket yaparak fikirlerini alabileceğiniz bölümümüz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Evet :)
22
48%
Hayır :(
24
52%

Toplam oy : 46

İleti 1903karakartal » 10 Oca 2012, 17:53

civic'i bir ayrı severim lakin hiç civicim olmadı o ayrı :) 98-99 yıllarında o yumurta kasalardan beri beni bir cezbediyor beni benden alıyor.Civic'in konforu sürüş dinaizminine diyecek yok muhteşem.Ama bu kasa olmamış be HONDA!

1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti berkin » 10 Oca 2012, 17:57

Arkadaşımda 2011 dream var bi alt kasa otomatik . Yakıt konusunda kafayı yemek üzere . umarım şehiriçi yakıtlarında ciddi bi ar ge yapılmıştır . çünkü arkadaşım bayiye bodoslama girmeyi filan planlıyodu en son konuşmalarımda :). Emir bey aldıktan sonra izlenimlerini objektif olarak paylaşacaktır . o zaman bizde net bi bilgi sahibi oluruz . Ama aynı 1.6 benzin 125 hp motor varsa üzerinde fabia yı yakıt konusunda çok arıyacagından şüphem yok . bilgilerinize..
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: SÜPERB 1.4 ACT STYLE GÜMÜŞ GRİ

İleti muhammed emin » 10 Oca 2012, 20:18

OLAYA BAK OLAYA ARKADAŞLAR SKODAM.COM YÖNETİCİSİ BİLE HONDA ALMIŞ VAH HALİMİZE :?
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti muhammed emin » 10 Oca 2012, 20:19

KUSARA BAKMAYINDA BÖYLE B.KTAN Bİ TASARIM OLAMAZ BUNDAN ÖNCEKİ TASARIM Bİ HARİKAYDI BU RESMEN CİTY E OKADAR BENZEMİŞ Kİ AYNISI
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti AhmetH » 10 Oca 2012, 20:23

Mekanik olarak şahane bir araç olacağına şüphe yok ama gerisini japonların pek bilmediğini düşünüyorum.
Fakat yinede cazibesi olan bir araç. Accord mesela hala beni etkiler

zaman gösterecek tabi..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti bozdagbulent » 10 Oca 2012, 20:27

accord hastasıyım ilerde bolca param olursa hiç düşünmem ama civic'de güzel olmuş :)
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti murat11h1 » 10 Oca 2012, 21:09

muhammed emin yazdı:OLAYA BAK OLAYA ARKADAŞLAR SKODAM.COM YÖNETİCİSİ BİLE HONDA ALMIŞ VAH HALİMİZE :?

Aslında benimde dikkati çekti. Sıfır Octaviadan ne gibi fazlası vardı aslında. Eleştirmek için değilde bunları sayabilirse Emir Bey sevinirim. Bu bir skoda fanatikliği olarak anlaşılmasın... Desinki şu şu şu fazlası var, sadece beğeniyorum derse , diyecek birşeyim yok.
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti ayhani » 10 Oca 2012, 21:42

? yazdı:Çok uzun süredir araba bakıyordum bu pazar yeni civic için kapora bıraktım şubat teslim sipariş verdim bir aksilik olmazsa inşallah alıyorum.

Emir bey hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

Herkesin merak ettiği soruyu birde ben sorayım.

Neden octavia yerine civic alıyorsunuz? Tercihiniz tasarımmı yoksa fiyat-donanım vs gibi unsurlarmı?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti maximous » 10 Oca 2012, 22:17

Lpg olayını saymazsak otomatik ve benzinli bir içiciye 50 bin TL. vermek benim işime gelmezdi doğrusu. Ama tercih meselesi tabi saygı duymak lazım.

Güle güle kullanın inşallah.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti hakanerdogan » 10 Oca 2012, 23:05

Offf of ne yorumlar geliyor :D

Skoda milli bir mesele sanki, yapmayın arkadaşlar 4 teker bunlar cümlesi aynı nanenin laciverti.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 11 Oca 2012, 00:17

Yahu densin ki şu özelliğinden dolayı iyi kardeşim. Eğriyi doğruyu bilelim diyorum fanatiklik değil bu..
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 11 Oca 2012, 00:42

Şöyle başlayalım "Skodam.com yöneticisi bile Honda almış" denilmiş bence son derece doğal bir durum. Bana Yüce Auto'nun sen Skoda'ya bin başka araçla sakın görülme diye para ödediği falan yok aramızda hiçbir ticari ilişki bulunmuyor ne diye kendimi Skoda ile sınırlayayım ki ne çıkarım var bu işten? Hem benim hangi araca bindiğime bakarak kim tercihini değiştirir Honda alıyorum diye hemen arkamdan gelmeyi düşünen olduğunu hiç sanmıyorum :)

Aracın tasarımı konusuna gelirsek burada sadece benim hoşuma gitmesi dahi yeterli arabayı kendi konforumu düşünerek seçerim gösteriş unsuru olarak görmem bu nedenle beğenilen bir tasarım olup olmaması ilgi alanım dışında kalıyor. Samimi görüşüm ise Superb dahil hiçbir Skoda modeli yeni Civic'den daha güzel bir tasarıma sahip değil.

Gelelim neden yeni Honda Civic'de Octavia vs. değil olayına.
ESP, Yan hava yastıkları, arka park sensörü, 4 cam otomatik, ısıtmalı koltuk, kol dayama, hill holder, cruise control olmazsa olmazlarımdı bunlara sahip olmadıktan sonra Elegance Fabia'mı değiştirmeye değer bulmuyordum. Octavia'da ESP sadece DSG şanzımanda standart. 4 cam otomatik içinse Ambition donanıma geçmeniz gerekiyor. Kol dayama cruise control için Ambition Optimal'e geçmek lazım.

Octavia Ambition Optimal 44.700 TL + ESP 1.500 TL + Isıtmalı Koltuk 600 TL + Arka Park Sensörü 1.000 TL ne yaptı toplam 47.800 TL hadi bundan 500 daha insinler ki hiç sanmıyorum 47.300 Civic ile aynı fiyat diyelim. Civic'de sunroof var Octavia'ya koymaya kalksanız 2.500 TL daha vereceksiniz. Xenon far olsun derseniz bir 2.500 TL daha eklemeniz gerekiyor şimdiden 5.000 TL pahalıya geldi üstelik Octaviada bu paraya Maxidot ekranımız bile yokken Civic'de renkli geri görüş kamerası dahi var :) Diyelimki bunlarda yetmedi halen Skoda alma fikrinden caymadınız ne zaman teslim alırım diyorsunuz size 3 ay cevabını veriyorlar. Onuda geçtim ben bu benzinli Octavia'yı alıcam ama LPG takmak istiyorum diyorsunuz takarsan bir daha bize garanti vs diye gelme diyorlar. Kimse kusura bakmasın bu koşullarla bir Octavia alacak kadar aklımı peynir ekmekle yemedim.

47.300 vereceğim Honda Civic Elegance donanımına gööz atmanızı öneririm ne demek istediğim gayet net anlaşılacak. http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?model=27

Yakıt konusunda da katalog değerleri baz alacaksak Civic şehir içi 9 litre yakıyor Octavia 9,5 litre
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti trgskaan » 11 Oca 2012, 00:51

? yazdı:Şöyle başlayalım "Skodam.com yöneticisi bile Honda almış" denilmiş bence son derece doğal bir durum. Bana Yüce Auto'nun sen Skoda'ya bin başka araçla sakın görülme diye para ödediği falan yok aramızda hiçbir ticari ilişki bulunmuyor ne diye kendimi Skoda ile sınırlayayım ki ne çıkarım var bu işten? Hem benim hangi araca bindiğime bakarak kim tercihini değiştirir Honda alıyorum diye hemen arkamdan gelmeyi düşünen olduğunu hiç sanmıyorum :)

Aracın tasarımı konusuna gelirsek burada sadece benim hoşuma gitmesi dahi yeterli arabayı kendi konforumu düşünerek seçerim gösteriş unsuru olarak görmem bu nedenle beğenilen bir tasarım olup olmaması ilgi alanım dışında kalıyor. Samimi görüşüm ise Superb dahil hiçbir Skoda modeli yeni Civic'den daha güzel bir tasarıma sahip değil.

ESP, Yan hava yastıkları, arka park sensörü, 4 cam otomatik, ısıtmalı koltuk, kol dayama, hill holder, cruise control olmazsa olmazlarımdı bunlara sahip olmadıktan sonra Elegance Fabia'mı değiştirmeye değer bulmuyordum. Octavia'da ESP sadece DSG şanzımanda standart. 4 cam otomatik içinse Ambition donanıma geçmeniz gerekiyor. Kol dayama cruise control için Ambition Optimal'e geçmek lazım.

Octavia Ambition Optimal 44.700 TL + ESP 1.500 TL + Isıtmalı Koltuk 600 TL + Arka Park Sensörü 1.000 TL ne yaptı toplam 47.800 TL hadi bundan 500 daha insinler ki hiç sanmıyorum 47.300 Civic ile aynı fiyat diyelim. Civic'de sunroof var Octavia'ya koymaya kalksanız 2.500 TL daha vereceksiniz. Xenon far olsun derseniz bir 2.500 TL daha eklemeniz gerekiyor şimdiden 5.000 TL pahalıya geldi üstelik Octaviada bu paraya Maxidot ekranımız bile yokken Civic'de renkli geri görüş kamerası dahi var :) Diyelimki bunlarda yetmedi halen Skoda alma fikrinden caymadınız ne zaman teslim alırım diyorsunuz size 3 ay cevabını veriyorlar. Onuda geçtim ben bu benzinli Octavia'yı alıcam ama LPG takmak istiyorum diyorsunuz takarsan bir daha bize garanti vs diye gelme diyorlar. Kimse kusura bakmasın bu koşullarla bir Octavia alacak kadar aklımı peynir ekmekle yemedim.

47.300 vereceğim Honda Civic Elegance donanımına gööz atmanızı öneririm ne demek istediğim gayet net anlaşılacak. http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?model=27

Yakıt konusunda da katalog değerleri baz alacaksak Civic şehir içi 9 litre yakıyor Octavia 9,5 litre

Hayırlı olsun abi Allah içine sindirsin kazasız belasız bin inşallah
Honda civic donanım ve motor olarak güzel bir seçim
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti murat11h1 » 11 Oca 2012, 02:33

Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 11 Oca 2012, 10:15

? yazdı:Şöyle başlayalım "Skodam.com yöneticisi bile Honda almış" denilmiş bence son derece doğal bir durum. Bana Yüce Auto'nun sen Skoda'ya bin başka araçla sakın görülme diye para ödediği falan yok aramızda hiçbir ticari ilişki bulunmuyor ne diye kendimi Skoda ile sınırlayayım ki ne çıkarım var bu işten? Hem benim hangi araca bindiğime bakarak kim tercihini değiştirir Honda alıyorum diye hemen arkamdan gelmeyi düşünen olduğunu hiç sanmıyorum :)

+100000
Skoda Donanım konusunda bu eski Alman pazarlama taktiğinden vazgeçmesse yakında Türkiye pazarından silinir. Bende yeni arabam olarak opeli tercih ettim. Fiyat donanım ve dizel motor üçlüsünü bir Skodada oktavia'da almaya kalksanız. Fazladan bir 20.000 vermek zorundasınız.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti serhat_a89 » 11 Oca 2012, 11:05

Xenon far 2500 liramı Eskişehir ufuk honda.da 300 liraya takıyorlar Skoda.da.mı pahalı? Eğer öyleyse ne gerek var :D
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti ayhani » 11 Oca 2012, 12:12

Emir bey aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim.

Şu anda octaviamı değiştirecek olsam sıfırdan tüm arabalarıı araştırırım en iyi fiyat-performans-donanım özelliklerine sahip aracı alırım. Marka fanatikliği yapmam sonuçta skoda babamızın malı değil. Ben octiyi alırken aynen böyle bir araştırma yapıp almıştım o zaman octi en iyi fiyat/donanım sunduğu için almıştım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 11 Oca 2012, 12:42

serhat_a89 yazdı:Xenon far 2500 liramı Eskişehir ufuk honda.da 300 liraya takıyorlar Skoda.da.mı pahalı? Eğer öyleyse ne gerek var :D

2.500 TL Xenon farkı Octavia'da var Honda'da değil. Fiyatlarıda Octavia opsiyonel donanım listesine göre yazdım. http://www.skoda.com.tr/new/aksesuar_octavia.asp

Baz donanıma razı olduktan sonra zaten bu fiyata Focus bile alırsınız. Donanım konusunda aman boşvercilerden değilim :)
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Anketler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir