Tramer Sorgulaması

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tramer Sorgulaması

İleti xfenk » 03 Nis 2012, 14:24

Merhaba arkadaşlar,
Almayı düşündüğüm bir arabanın plakası ile cepten tramere sorgulama yaptırdım
Gelen mesajda ;
HSR1: 2006, Carpma yazıyor..

bu kazanın detaylarını ögrenebiliyormuyuz, öğrenmek için ne yapmam lazım?

xfenk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Mersin

İleti selanikli79 » 03 Nis 2012, 14:47

Tanıdığınız bir sigorta acentesi sahibi varsa plaka ile aracın geçmişi ile alakalı hasar kayıtlarına erişebiliyorlar. Hatta aracın hasarına ilişkin değişen parçalara kadar bilgi de verebiliyorlar diye biliyorum. Biz kasko yaptırırken elemanın birine sizin aracın şu tarihlerde şu kadar hasar kaydı var isterseniz hasara ilişkin fotoğraflara bile ulaşabilirim diye geçen bir konuşmaya şahit olmuştuk...
selanikli79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih DAŞDEMİR
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Fabia 1.4 Ambiente Sedan

İleti tuzsuz » 03 Nis 2012, 14:50

2006 yılı için kayıtlar mevcut mudur bilmiyorum ama http://www.tramer.org.tr/ adresinde tutanak sorgulama işlemleri var. orada aracın plakası ile birlikte şasi no, motor no, T.C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası, TRAMER kaza ihbar no, pasaport numarasından herhangi birini biliyorsanız, kaza tutanağı ve hatta varsa fotoğrafları da görebilirsiniz. en azından bu yıl için böyle olduğunu biliyorum. bu uygulama hayata geçmeden önceki durum nedir ama fikrim yok. alacağınız aracın plaka dışındaki bilgilerini bilmiyorsanız tanıdık bir sigortacınız varsa onlar da tramere bakabiliyorlar bildiğim kadarı ile. umarım sıkıntılı bir araç değildir ve dilediğiniz şekilde sonuçlanır.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti xfenk » 03 Nis 2012, 15:34

satan arkadaşın tc sini biliyorum,
Bahsettiğiniz yerden plaka ve tc ile sorgulama yaptığımda kayıt bulunamadı diyor.
en iyisi bir acenteye gitmek sanırım ...
xfenk
CLASSIC
CLASSIC

İleti tuzsuz » 03 Nis 2012, 15:45

xfenk yazdı:satan arkadaşın tc sini biliyorum,
Bahsettiğiniz yerden plaka ve tc ile sorgulama yaptığımda kayıt bulunamadı diyor.
en iyisi bir acenteye gitmek sanırım ...

bir önceki sahibinin üzerine olabilir kaza ya da kazayı sahibi yapmamış olabilir bu yüzden şasi numarası daha sağlıklı olabilir bilgi edinmeniz açısından.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti xfenk » 03 Nis 2012, 16:56

teşekkür ederim bilgi için arkadaş haftaya gelecek şuan il dışında geldiğinde bakımlarını felan beraber yaptıracagız begenip içime sinerse almayı düşünüyorum 2004 Otomatik Octavia 1.6 Elegans
xfenk
CLASSIC
CLASSIC

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir