Ehliyetler Değişiyor....

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ehliyetler Değişiyor....

İleti murat11h1 » 29 Haz 2012, 16:01

murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti feliş » 29 Haz 2012, 17:28

Bende gazetede okumuştum, değiştiği iyi hiç değilse sahte ehliyet kalkar ortadan...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti serhat_a89 » 29 Haz 2012, 23:47

Herkesi yeniden direksiyon sınavına ve yazılı sınava alsınlar. Ayrıca gözlük numarası yüksek olanlara, yaşlılara ve apaçilere vermemek lazım bu yenilerden.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti zethappy » 30 Haz 2012, 11:10

serhat_a89 rumuzlu kullaniciya katiliyorum ve ehliyetlerin bir gecerlilik suresi olmasi gerekitigini dusunuyorum. mesela 5 yil. ve belli bir yasin ustunde olan ve arac kullanmak isteyen kisilere de ayri bir ehliyet suresi (her yil veya 2 yilda bir yenileme zorunlulugu) ve doktor kontrolunde sonra ehliyet alabiliyor olmasi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
zethappy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 Ambition TDI DSG TIPTR. CR

İleti felicia_3437 » 30 Haz 2012, 19:47

ben bu ehliyetlerin değğişşmesi iyi birşşey değğil tayib beye para akıışşıı sağğlanacak her yola karşşııyıım her 2 yıılda 1 tl para harca eğğliyete varmıı böyle bir sacmalalıık sizce şşimdi değğişşmesi iyi güzel tamam da madi yat tan kimse düşşünmüyor devlet o sıınaflarıı bedavaya yaptıırmaz her sene kart parasıı mıı ödenecek böyle birsacmalıık olamaz ya he şşöle ola bilir mesela arac rusatıı gııbıı her 5 yıılda bıır sınava girer sin ehliyete rusata ki gibi gecerlilik süresini usatıırlar 20 yıılıığğıınıı dolduranıın eğğliyeti yenilenmez özel tatavilerden sonra yanıı direksiyona cııkma yeterliliğği kontorl edildik ten sonra eğğliyet verilir böyle denirse güzel olur öbür türlü mil bir servetin cöpe atıılmasıı deniyor bana göre
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti LiLPlayya » 01 Tem 2012, 16:00

Hükümet, vatandaşın cebinden para çıkartacak tüm avrupa birliği standartlarını uyguluyor. Bunun yerine her önüne gelene ehliyet vermemeleri ve trafiği tehlikeye sokanların ehliyetlerine el koyulması daha sağlıklı olur.

serhat_a89 yazdı:Herkesi yeniden direksiyon sınavına ve yazılı sınava alsınlar. Ayrıca gözlük numarası yüksek olanlara, yaşlılara ve apaçilere vermemek lazım bu yenilerden.

Gözlük numarası yüksek olunca ne gibi sıkıntı oluyor veya kaç dereceden sonrası sıkıntı yaratır?
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 01 Tem 2012, 17:38

LiLPlayya yazdı:Hükümet, vatandaşın cebinden para çıkartacak tüm avrupa birliği standartlarını uyguluyor. Bunun yerine her önüne gelene ehliyet vermemeleri ve trafiği tehlikeye sokanların ehliyetlerine el koyulması daha sağlıklı olur.

serhat_a89 yazdı:Herkesi yeniden direksiyon sınavına ve yazılı sınava alsınlar. Ayrıca gözlük numarası yüksek olanlara, yaşlılara ve apaçilere vermemek lazım bu yenilerden.

Gözlük numarası yüksek olunca ne gibi sıkıntı oluyor veya kaç dereceden sonrası sıkıntı yaratır?

Gözlük numaralarını tam bilmiyorum ama Cuma günü 2 farklı yerde 2 gözlüklü bana çarpıyordu bizim milletin ana yol-tali yol bilgiside olmadığı için sıkıntı bol bizde. Hele Eskişehirde millet hiç bilmiyor araba kullanmayı katil olmamak veya Niyazi olmamak büyük şans. ALLAH korusun.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir