Buharlı Oto Yıkama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Buharlı Oto Yıkama

İleti mygokhan » 28 Şub 2008, 18:23

[quote="serdar89"][quote="mygokhan"] [quote="serdar89"]irfant Bey;
 link Atarmısnz ben bulamadımda..??
[/QUOTE]

ben buldum sanırım bu ;

http://www.flashboya.com/sss.php
[/QUOTE]

Dış cepe boyası değilmi bu??Ouch[/QUOTE]

hadi  yaaDeadConfusedLOL

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti serdar89 » 28 Şub 2008, 18:27

[quote="mygokhan"] [quote="serdar89"][quote="mygokhan"] [quote="serdar89"]irfant Bey;
 link Atarmısnz ben bulamadımda..??
[/QUOTE]

ben buldum sanırım bu ;

http://www.flashboya.com/sss.php
[/QUOTE]

Dış cepe boyası değilmi bu??Ouch[/QUOTE]

hadi  yaaDeadConfusedLOL
[/QUOTE] ClapClapClapClapLOLLOLLOLLOL
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti wolf » 28 Şub 2008, 19:06

boş şeyler bunlarya
wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 28 Şub 2008, 19:17

İnsanlar denemeden boş iş diye konuşuyo önce bir dene sonra konuş

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2008, 23:34

yemişim arabanın boyasını, çeker 3-4 senede bi boyatırım nolacak, yeter ki sudan tasarruf edilsin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 28 Şub 2008, 23:53

bencede gayet yararlı görünüyor, dünyanın suyu gidiyor araç yıkamada.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti Karrizima » 08 Arl 2012, 21:27

Yazıyı diğer bir forumda yazmıştım kopyaladım o nedenle buraya bu forumla alakasız tarafları lütfen görmeyiniz. :)

''
Biçok kişi bişeyler yazmış çoğu bilgisiz. Bide konuya ''ER'' ler cevap yazıyor denmiş bundan doğal ne olabilir. Burdaki üye arkadaşlar bilgisiz, bilgi almak için sormuşlar. Bende buharlı oto yıkama işi yaptığım için googlede arattığıkmda bu konu çıkıyor. Şimdi üye olup yalan dolanlara cevap vermiyeyim mi?

Arkadaşlar en başta şu araca zarar verme konusunu bi geçin. Bi tarafta fırça, deterjan, bol su ve yüksek basınçlı su var. Diğer tarafta sadece sıcak ıslak buhar. Geçelim açıklamaya;

1-Fırçanın boyayı beslediğni iddia edemezsiniz sanırım sert olursa çizer, sapı çizer vsvs.
2-Deterjan arabanın yüzeyinde tortu ve beyaz klor izi bırakır. Bunu da kimse olmuyo diyemez.
3-Gelelim kuyudan taşın toprağın arasından beleşe çıkarılıp uyduruk bi arıtmadan geçip tabancaya gelen 260 bar basınçlı suya. Bu basınçtaki bi suya elinizi değil (yaralanma olabilir) ayakkabılarınza tutun diyorum sadece. Verdiği tahribatı görebilirsiniz.

Geçelim Buharlı Oto Yıkamaya

Fırça, köpük, deterjan vs kullanılmaz. Ve buhar tabancasının ucundan çıkan buharın sıcaklığı 170 derece civarındadır. 5cm sonra 70derece, 10-15 cmlerde sıcak bile sayılmaz. Elinizi gönül rahatlığıyla tutarak test edebilirsiniz.

Bezler microfiberdir (evde hanımlar artık heryerde kullanıyor hemen hemen onlar daha iyi bilir) tozu tutar ve ipek yumuşaklığı olduğu için yüzeyi çizmez. Kaldı ki bizde kaputu ovalamıyoruz zaten :)

Çok çamurlu yerler bezle alınmaz. Önce su yoğunluğu artırılıp çamur akıtılır ve sonra yıkanır.

Öyle abartıldığı gibi saatler sürmez bunuda örnekle anlatayım.

Sulu Yıkama
1-iç temizlik süpürme
2 köpürtme
3 fırçalama
4 durulama
5 kurulama
6 plastiklari pis bir süngerle yağlı bir sıvı kullanarak anlık parlatma 10dakka sonra üzeri toz yuvası olur zaten :)

Buharlı Yıkama
1 iç temizlik süpürme
2 dış yıkama
3 plastik yerleri parlatma (kaliteli süt ile vıcır vıcır olmadan tertemiz)

Sonuç;
Yıkamadan çıktığınızda kapı kollarından, diplrden köşelerden su akmaz,
Camlarınızı açabilirsiniz aç kapa sonrası o pislik iz olmaz.
Bunu samimiyetimle söylüyorum sulu yıkamaya nazaran 2 kat daha zor kirleniyor ve yeniden temizlemesi benim için çok daha kolay oluyor. Sebebini çözemedim ama gerçekten böyle.

Aklına bişey takılan varsa arayabilir konuşabiliriz bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp :)

İzmir Buca ilçesinde yada yakınları da olur oralardan birisi olursa gezici hizmet veriyoruz, geliriz yıkarız BEDAVAya beğenmezseniz para vermeyin.

İzmirde hizmet vermekteyiz telefon: 0553-323-61-49 VIP Buharlı Oto Yıkama
''
Karrizima
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ertan Yetginoğlu
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit 135 LX

Önceki

Otomobil Dünyasından Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir