Fabia Yatak Sarma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Yatak Sarma

İleti erginbkr » 08 Oca 2013, 21:00

inanın özellikle skodanın çek cumhuriyeti merkezli yönetim ofisleri attığınız maillere gün içinde dönüp kendilerinden kaynaklı sorunlara anında ve etkili çözüm yolları sunuyorlar...darısı türkiye departmanlarının başına diyelim... :D

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti mentor » 16 Oca 2013, 14:53

etrafımda neden bu kadar az skoda görüyorum diyodum sebebini anladım. yüce otonun çözüm yolu kanuni haklarınızı aramakta özgürsünüz saygı duyarız dediler. Fabia ilk skodam'dı sanırım son olacak. Bir daha Skoda almam, çevremede aldırtmam.
Fabia Classic Plus 1.4 TDI 2008
mentor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Fabia Classic Plus TDİ

İleti onurson » 16 Oca 2013, 16:42

araçlar çok güzel olsada, iyide olsa araba almadan önce yapılacak en iyi şey sanayide yeterli ustası var mı? Bayileri ve yetkili servisleri nasıl? evlenmeden önce evleneceğin kişinin ailesini tanımaya çalışmak gibi birşey. İşte bu yüzden skoda Türkiyede alınmaz. Alınacak araçlar hyundai, renault, fiat, ford bence.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti erginbkr » 18 Oca 2013, 00:14

onurson yazdı:araçlar çok güzel olsada, iyide olsa araba almadan önce yapılacak en iyi şey sanayide yeterli ustası var mı? Bayileri ve yetkili servisleri nasıl? evlenmeden önce evleneceğin kişinin ailesini tanımaya çalışmak gibi birşey. İşte bu yüzden skoda Türkiyede alınmaz. Alınacak araçlar hyundai, renault, fiat, ford bence.

böyle diyip niye zamanında skoda şimdide kia aldınız garip gerçekten...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti hakan48 » 21 Oca 2013, 00:49

mentor yazdı:2008 model 82000 de ki aracım hiç bir arıza uyarısı, yağ lambası ikazı hararet vb. uyarı vermeden yağ pompasının motoru yağlamayı kesmesinden ötürü motor kilitlenmiş ve krank zinciri kırmıştır.
Skoda Yüce Auto ile görüştüm ancak aracı yetkile servise götürürseniz inceleyebiliriz dediler. İncelemede yapsalar muhtemelen 5 yıl geçtiği için garanti dışında olduğunu söyleyip sorumluluk bana kalacak.

sizce bu yaş ve km'de yağ pompasının uyarı vermeden arıza yapması ve motoru yatak sardırması normalmidir.

Bu durumun fabrikasyon hatası olduğunu ileri sürüp ve tüketici mahkemesine başvurmalımıyım.

Aracınızın Bakımları Zamanında Ve Yetkili Serviste Yapıldı İse, Araca Uygun Yağ Kullanıldı İse Yüce Motorla İrtibat Kurduğunuzda Çözüm Sunması Gerekir. Ama Aracın Bakımı Zamanında Yapılmadı ve Uygun Motor Yağı Kullanılmadıktan Sonra Yüce Motor ve Skoda Üretim Merkezi Hiçbir Sorumluluk Kabul Etmeyecektir. Yasal Haklarınız Neticesindede Bir Sonuç Alacağınızı Sanmıyorum. Normal Mekanik Garanti 2 Yıldır.

Aracın İkaz Vermeme Mevzusuna Gelince , Normal Şartlarda Aracın Kontagını Açınca Yağ Lambası Yanıp Çalıştırınca Sönmesi Gerekir. Önceden Müşür Arızası Mevcut İse ve Bunu Farketmediyseniz. Araç Yağlamayı Kestiğinde Uyarı Vermeyecektir. 5 Yıl Olduğu İçin Skoda Servislerinde Tüm Bakımları Zamanında Yaptırdıysanız. Anca Km Düşük Olması Sebebiyle Hak Talep Edebilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti merterdem » 22 Oca 2013, 16:12

bende mail göndermiştim aynı cevabı yazmışlardı
merterdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mert ERDEM
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2011 1.4 Ambiante Dinamik

İleti mentor » 31 Oca 2013, 00:07

sanırım fabia 3 silindir dizel motorlarda konik bir problem olma yolunda. benim araç aynı servise aynı sorunla gelen 5. araç oldu. Sonuç olarak Yüce Oto'dan sıfır destek. Bir silindir yatak sarma, kırık krank zinciri, arızalı yağ pompası. Sonuç rektefiye motor silindiri, yeni krank mili, zinciri, yağ pompası, debrijay baskı balata artı motor yağı v.s. 5100 küsür fatura. helal olsun fabiaya. değerinin 4/1 ' i masrafla 5. yılında ocağıma incir ağacı dikti.

Servis İZmir Üçler Oto. Yardımcı, İlgili ve konusunda uzmanlar. Tavsiye ederim.
Fabia Classic Plus 1.4 TDI 2008
mentor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Fabia Classic Plus TDİ

Önceki

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir