Fiesta 1.4i Titanium X VS Megane3 1.5DCi Autentique

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fiesta 1.4i Titanium X VS Megane3 1.5DCi Autentique

İleti f_conq » 09 Nis 2014, 19:58

Arkadaşlar merhaba eski bir skoda kullanıcısı olarak görüşlerinize ihtiyacım var.

Şu an 2012 Model LPG'li Ford Fiesta 1.4i 96 Hp Titanium X 30.000 km de aracım var garantisi devam ediyor yakıt konusunda da şehir içinde 25 kuruş yakıyor. Bir arkadaşımda da 2012 Model Megane 3 1.5 DCi 85 Hp Autentique araç var o 28.000 km de onun yakıtı da şehir içinde 25 kuruş civarında. Benim aracı satıp üzerine 5.000 TL para koyup Meganı almayı düşünüyorum. Her iki araçta kazasız boyasız. Sonuç olarak Fiesta B segmenti Megane C segmenti karşılaştırmak çokta doğru olmaz ama donanım olarak o kadar farklılık var ki ikilemde kalmamak mümkün değil.

Fiestamda Meganenın doanımına ek olarak Çelik jant, sis farı, kumandadan katlanır aynalar, krom cam çıtaları, fabrika çıkış renkli camlar, mercekli farlar, yağmur sensörü, far sensörü, park sensörü, otomatik kararan dikiz aynası, digital klima ve hız sabitleyici mevcut. Meganeda bu donanımlar malesef yok.

Megan ise benim aracımdan 33 cm daha uzun, 8 cm daha geniş ve bagajı 96 Lt daha büyük ayrıca dizel olma durumu var ama günümüzün yakıt fiyatları ile (Mazot 4.36 - LPG 2.52) km de aynı yakıyorlar.

Sizce 5.000 TL fazla verip sırf C segmenti ve Dizel diye o kadar donanımdan vazgeçmeli miyim? Skoda kullanıcıları olarak ne istediğinizi iyi bilirsiniz diye düşünüyorum. 1-2 gün içinde karar vermem lazım fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar...

Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Manisa
Arabanız: Fabia 1.2 Htp

İleti MadloveR » 10 Nis 2014, 09:46

Olaya Fiesta VS Megane olarak değil de Ford VS Renault diye bakarsanız sonuç ortaya çıkar. Bana göre her ne kadar C segmentinde bir araçta olsa sonuçta Renault. Ayrıca bir sürü donanım eksiği belirtmişsiniz, dediğiniz gibi sırf C segmentinde ve dizel diye maceraya atılmaya gerek yok bence.
Bunlar benim nacizane fikirlerim son karar tabiki de sizindir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Araştırmalar & Karşılaştırmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir