YENİ SUPERB, VOLVO S60 SİZCE HANGİSİ?

Forum genel kuralları çerçevesinde üyelerimiz arasında anket yaparak fikirlerini alabileceğiniz bölümümüz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENI SUPERB'Mİ YOKSA VOLVO S60'MI?

A-) SKODA SUPERB 1.6 TDI ELEGANCE 79.9 BİN TL İNDİRİMLİ( LİSTE FİYATI 84.9 BİN TL)
13
54%
B-) VOLVO S60 1.6 DİZEL DRİVE 84 BİN LİRA
11
46%

Toplam oy : 24

YENİ SUPERB, VOLVO S60 SİZCE HANGİSİ?

İleti ayhani » 29 Tem 2013, 10:16

Yeni SUPERB fiyatları açıklandı arkadaşlar yeni fiyatı ile merco ve bmw'ye göz kırpıyor.

Peki siz olsanız hangisini alırsınız?

SUPERB

VOLVO S60

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efilefil » 29 Tem 2013, 22:54

Süperb
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti AhmetH » 29 Tem 2013, 23:07

olaya marka imajı gibi açılardan yaklaşılacaksa kısır gider mevzu.

SuperB gayet geniş ve büyük bir araba birkere sınıflarının farklı olduğunu düşünüyorum.

hal böyle olunca öncelikler sıralandığında kimisi için Superb ağır basıyorsa şaşmamak lazım :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 29 Tem 2013, 23:24

araba işlerine kafa yormayı bırakalı uzunca zaman oldu ama S40 ın Ford focusla aynı platformu taşıdığı S60 ın ise Mondeo ile aynı platformda yükseldiğini duymuştum.

Sanırım yeni Passat ile Yeni SuperB ise Audi A6 ile ortak platformda yükseliyor.
Velhasıl kelam,
Markayı söküp kenara atalım şu araç gerçekten çok güzel değil mi Passat Audi ayarında bir makina. elbet işçilik kısmında konuşacak laf olabilir ancak ne kadar :)

Bunun L&K özel üretii olacaktır elbet onun 4x4 2.0TDi DSG sini alıp ömür boyu binmek var
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti umitguven » 29 Tem 2013, 23:41

volvo'yu çinli şirket geely'nin satın aldığı düşünüldüğünde süperb alıp alman ekolünde devam etmek bana daha mantıklı geliyor. ama sonuçta öteki de volvo'dur kalitesini muhakkak yansıtacaktır her ne kadar çinli bir firmanın elinde olsa da. sonuç olarak superb
umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sez_maz » 30 Tem 2013, 01:26

super B bence de bişeyden değil skoda aşığı olup çıktığımız için :)
sez_maz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia 2011 ambiente

İleti Skoda Daima » 30 Tem 2013, 09:13

Açıkçası marka bağımlılığından kurtularak bakmak gerekli bu gibi olgulara. Özellikle lüks segmentte araçların gerek servis gerek parça olarak çok daha pahalı olduğunu gözden kaçırmamak gerekli. Fabia'da başınıza gelecek cam krikosu arızası gülümsetirken aynı arızanın Audi'de başınıza gelmesi arabayı sattırır adama. (yaşanmış olaydır) Bu segmentte uzun süredir olan araçların fiyatına yaklaşmak kalitesine de yaklaştığınızı göstermez. Superbi ya da Skodayı kötülemek anlamında söylemedim ancak bu pazardaki tecrübesinin fiyat olarak kendini denk gördüğü Volvo Saab, Mercedes BMW kadar olmadığı da bir gerçek.
Görünüm, fonksiyonellik, marka aşinalığı gibi konular gözönüne alındığında tabii ki Superb uzak ara önde olacaktır. Ancak bu kadar büyük parayı verdiğiniz bir araçta da olumsuz sürpriz yaşamak istemeyeceğiniz de bir gerçek. Yaşanılan servis kötü tecrübeleri, markanın müşteri memnuniyeti ve istekleri konusundaki kısırlığı göz önüne alındığında büyük ihtimalle ikinci ya da üçüncü tercih konumuna düşecektir. Sonuç olarak ben bu kadr parayı veriyor isem eğer iç hacim ve rahatlıkta tüketim değerlerinde başabaş iseler tercihimi Volvo'dan yana kullanırım.
Motor ve orak platform konusuna çok da fazla takılmamak gerekir çünkü Volvo'nun aracının Ford motorlu olması bu motorun bir Volvo'ya uygulanabilecek kadar iyi olduğunu gösterir.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti cobra 1 » 07 Tem 2014, 22:06

SÜPERB
cobra 1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: TOLGA ALİ