1.4 tsi veya 1,6 tdi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.4 tsi veya 1,6 tdi

İleti berkin » 20 Eyl 2014, 16:43

Arkadaşlar merhaba ,

Arabayı satmaktan vazgeçtim fakat halen araba bakmaya devam ediyorum . tercihim süperb veya temiz octavia .

Fakat dün passat form'u inceledim . 1,4 tsi 122bg motor ile ilgili birçok şikayet görünce içime kurt düştü . adam yazmış 56000km deki aracının piston kolu kırdıgını ,birbaşka kişilerin ona yakın şikayetleri var . 7 ileri dsg ile ilgili onlarca problem . şimdilik dsg den vazgeçtim . bilegimiz ve ayagımız saglam . :P . adamlar yazmışlar masrafları en düşük yazan 3000-4000 tl . arabaya o kadar para vermek adama koymaz ama bu tamir masrafları insanın içini sızlatır.
bu araba işi piyango gibi olmuş

benim fabia 'yı 51000km de aldım . 78000kmde tüp taktırdım . araba şu an 114000km de ve halen herhangi bir masraf yapmadım . 1 kere rot kolu degiştirdim o kadar .

Ben hep süperb 1,4 tsi comfort veya elegance bakıyordum . şimdi ciddi şüpherim oluştu . acaba 1,4 tsi elegance alacagıma , 1,6 tdi comfort mu alsam ?

yılda 15000-20000 km arası yol yapıyorum .

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum .

Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: SÜPERB 1.4 ACT STYLE GÜMÜŞ GRİ

İleti mustklc » 20 Eyl 2014, 21:20

1.6 tdi akarrr :!:
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti superb2009 » 20 Eyl 2014, 21:29

Merhaba,
2009 yılı Mayıs ayında 0 km olarak Comfort TSI Superb aldığım aracimdan çok memnunum. Benzinli olarak binmeme ve Manuel vites olmasına rağmen sakin kullandığım için yakitindan da memnunum. 1 depoyla karışık kullanimda 800 km biniyorum. Pandizot gicirdamasi dışında bir şikayetim de olmadı. Sanırım kullanış biçimine göre şikayetler cesitleniyor. Şahsen büyüklüğü sorun değilse-park yeri konusunda problem yaşıyorum-Superb konforlu bir f/p aracıdır. 70 bin km sorunsuz olarak bindim ve degismeyi de düşünmüyorum. Siz de seversiniz, umarım sorunsuz bir Superb sahibi olur ve bana hak verirsiniz :)
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti berkin » 20 Eyl 2014, 22:34

superb2009 yazdı:Merhaba,
2009 yılı Mayıs ayında 0 km olarak Comfort TSI Superb aldığım aracimdan çok memnunum. Benzinli olarak binmeme ve Manuel vites olmasına rağmen sakin kullandığım için yakitindan da memnunum. 1 depoyla karışık kullanimda 800 km biniyorum. Pandizot gicirdamasi dışında bir şikayetim de olmadı. Sanırım kullanış biçimine göre şikayetler cesitleniyor. Şahsen büyüklüğü sorun değilse-park yeri konusunda problem yaşıyorum-Superb konforlu bir f/p aracıdır. 70 bin km sorunsuz olarak bindim ve degismeyi de düşünmüyorum. Siz de seversiniz, umarım sorunsuz bir Superb sahibi olur ve bana hak verirsiniz :)

inşallah . zaten 2009-2012 arası 7 ileri dsgler problemli gördügüm kadarıyla . hemen hemen çogunluk 100.000km görmeden kavrama degişimine gitmiş . bu sebepten manuel birinci tercihim .
Lakin ben eger süperb alırsam bir tanede favorit blackline alıcam . süperb yi uzun yollar ve ailelemle seyahatlerde kullanıcam . onun dışında garajda sırasını bekliyecek . şehiriçinde işe geliş gidişlerde favoriti kullanıcam . 2 aracada full kasko yaptıracam .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: SÜPERB 1.4 ACT STYLE GÜMÜŞ GRİ

İleti superb2009 » 21 Eyl 2014, 08:37

Superb ile birlikte 2. Araç ihtiyaç oluyor zaten. Ben de fabiayi 2.arac olarak kullanıyorum küçük olduğu için park ve yakıt rahatlığı başka oluyor. Benim sadece Superb kaskolu niyeyse fabia için yaptirmadim aslında şart ama bakalım.
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

Araştırmalar & Karşılaştırmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir