Skoda Rapid 1,2 için tavsiye istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Rapid 1,2 için tavsiye istiyorum

İleti tolga7482 » 05 Mar 2013, 14:47

Aracı cumartesi günü inceledim. dizaynı hoş ama malzeme kalitesi yakışmamış Skodaya.

tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti skoda.satis.sefi » 08 Mar 2013, 13:01

KESİNLİKLE 1.4 TSI DSG DÜŞÜNMELİSİN EĞER HALA ALMADIYSANIZ. İNANILMAZ SÜRÜŞ KEYFİ OLAN VE PERFORMANS AÇISINDANDA CİDDİ ANLAMDA GÜÇLÜ ARAÇ.
skoda.satis.sefi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tolga öztürk
Nereden: Denizli

İleti canerkçk » 09 Nis 2013, 20:33

canerkçk » 09 Nis 2013, 21:24

Slm çok bayi gezdim çok markalara baktım ve sonunda 3 hafta önce rapid başlangıç paketinden aldım artı olarak sadece arka camlarında otmatik olmasını istedim bayiye girdim ve aracın albenisi cok hosuma gitti normalde fiyat olarak 30.000 gecmek istemedim ama bu aracın kasası cok hosuma gitti diger segmentlerine gore oturaklı bır durusu vardı dogru kararıda verdigimi dusunuyorum aracı 32900 tl + ön karter muhafası + trafik sigotası + plaka ruhsat masrafları dahil aldım zaten tanıtım fiyatı oldugu için indirim şansım olmadı.Aracın simdiye kadar beni azda olsa rahatsız eden tek yonu süspansiyonlarının biraz sert olması test ederek aldım ama test edilen guzergahlar genelde asvalt oldugu ıcın boyle bır seyle karsılasmamıstım bu cokta sorun deyil.1,2 motor olmasından korkmustum gitmez bu kasayla diye ama yanılmışım çekiş olarak içerisinde 5 kişi varkende gayet iyi gidiyor rampalarda sadece 1 vites düşüyor düz yolda 160 km/h gördüm yakıt olarakta şehir içinde ortalama 35 kuruş yakıyor bagaj kısmını actıgınızda gozlerinize inanamıyorsunuz cunku arabanın içi zaten cok geniş aklınızdan gecen bagajdan kısmıslardır ama alakası cok genişte bir bagajı var birde kapagın camla acılması artı bır kolaylık saglıyor ben ilk defa skoda ya biniyorum bu araç tum dikkatleri üzerine cekmeyi basarıyor keyf veriyor baslangıç paketi buysa dolusunu dusunemıyorum octavia ile kasa olarakta cok bir fark yok gibi kısacası tavsiye ederim alınırmı derseniz alınııır...
canerkçk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: caner kçk
Nereden: Ankara
Arabanız: RAPİD

İleti canerkçk » 09 Nis 2013, 20:37

Slm çok bayi gezdim çok markalara baktım ve sonunda 3 hafta önce rapid başlangıç paketinden aldım artı olarak sadece arka camlarında otmatik olmasını istedim bayiye girdim ve aracın albenisi cok hosuma gitti normalde fiyat olarak 30.000 gecmek istemedim ama bu aracın kasası cok hosuma gitti diger segmentlerine gore oturaklı bır durusu vardı dogru kararıda verdigimi dusunuyorum aracı 32900 tl + ön karter muhafası + trafik sigotası + plaka ruhsat masrafları dahil aldım zaten tanıtım fiyatı oldugu için indirim şansım olmadı.Aracın simdiye kadar beni azda olsa rahatsız eden tek yonu süspansiyonlarının biraz sert olması test ederek aldım ama test edilen guzergahlar genelde asvalt oldugu ıcın boyle bır seyle karsılasmamıstım bu cokta sorun deyil.1,2 motor olmasından korkmustum gitmez bu kasayla diye ama yanılmışım çekiş olarak içerisinde 5 kişi varkende gayet iyi gidiyor rampalarda sadece 1 vites düşüyor düz yolda 160 km/h gördüm yakıt olarakta şehir içinde ortalama 35 kuruş yakıyor bagaj kısmını actıgınızda gozlerinize inanamıyorsunuz cunku arabanın içi zaten cok geniş aklınızdan gecen bagajdan kısmıslardır ama alakası cok genişte bir bagajı var birde kapagın camla acılması artı bır kolaylık saglıyor ben ilk defa skoda ya biniyorum bu araç tum dikkatleri üzerine cekmeyi basarıyor keyf veriyor baslangıç paketi buysa dolusunu dusunemıyorum octavia ile kasa olarakta cok bir fark yok gibi kısacası tavsiye ederim alınırmı derseniz alınııır...
canerkçk
CLASSIC
CLASSIC

İleti canerkçk » 09 Nis 2013, 20:38

canerkçk » 09 Nis 2013, 21:37

canerkçk
CLASSIC
CLASSIC

İleti cuneytkiral » 24 Oca 2015, 11:00

ben 7 aydır biniyorum 1.2 75 bg gayet yeterli tabikiiii 120 yi geçmiyorsanız tabiki yüklü olunca arabada 5 erkek olunca sehir içi daha cok yakıyor sadece gidişi değişmiyor. 1 lt farkediyor uzun yolda oda tolere ediliyor uzun yol dediğim de 50 km de 6 kişi bindik 5.5 litre yaktı
cuneytkiral
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CÜNEYT KIRAL
Nereden: İzmir
Arabanız: SKODA RAPİD 1.2 MPI

İleti cuneytkiral » 19 Ağu 2015, 08:10

1 senelik rapid spaceback sahibiyim turbosu olmayan 75 beygir mpi motor kullanıyorum. öncelikle belirtmeliyim volkswagen golf kullanıcısıydım evlenirken sattim ve tekrar paramı biriktirince bir daha golf alamadım altın bile daha az artıyor :)

1-) Açık ve net bana BMW mercedes kullanmadığım sürece 130km u geçmem araba kullanırken siz böyle birisi değilseniz artık yazıyı okumayın gidip 105bg tsi yada 105 bg tdi alın en güzeli.

2-) Araç çok ekonomik öncelikle sıfır alıp hemen satmaya kalkmayın araba 14bin km sonra iyice az yakmaya başladı. 120 ile giderken hızınız sabitken yani düz yolda anlık tüketim 6.5 civarında 90 ı geçmeyin 85 ile 5. viteste anlık tüketim 3.9 civarında izmirden foçaya klimali 5.9 lt ortalama var benzin 4,55 iken yeni foçaya 13 tl ye gidiyorum. uzun yolda yaptım tabiki antalya dağlarını aştım ama tabiki klimalı arabam çekişten düştü 4 kişi ve bavullar ile full dolu arabayla ama yine de ekonomi yapmadan gaza basarak eve döndüğümde 6,2 ortalama klimali arabamın motoru daha açılmamıştı o zaman şimdi 5,5 i göreceğinden eminim. özellikle belirtmeliyim bu araba vw eseri belli çünkü sizi kullanım olarak çok destekliyor yoldan çıkmayacak hissi var bu yüzde yorulmuyorsunuz araba geçmekten bahsetmiyorum özellikle belirtiyorum.

3-) Direksiyonu elektrikli düşük hızda yumuşak yüksek hızda sertleşiyor.
4-) Temiz ikinci el tavsiye ediyorum hem araçı ucuz alıp hemde arabayı rodaj süresi bitmiş şekilde alabilirsiniz.

5-) Eksi yanları ve iyi yanları.... konsol sert plastik piyasası düşük ama ileride çok satacaktır bu arabalar bu bir avantaj kapılarından gıcırtı sesleri geliyor sprey sıkıyorum her zaman vw araçlarda da var bu sorun . lpg takılabiliyor
cuneytkiral
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CÜNEYT KIRAL
Nereden: İzmir
Arabanız: SKODA RAPİD 1.2 MPI

Önceki

Rapid

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir