SKODA RAPID SPACEBACK YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA RAPID SPACEBACK YARDIM

İleti trcellchuck » 02 Mar 2015, 09:43

ARKADAŞLAR 2.ARACIM SKODA RAPID SPACEBACK 1.6 ELEGANCE OTOMATİK DSG. ARABALARDAN ÇOK ANLADIĞIMI SÖYLEYEMEM BU YÜZDEN BELKİ SİNİR OLABİLİRSİNİZ :)

1.ARKA BAGAJ KAPISININ ARAÇ İÇİNDEN AÇMAK MÜMKÜN MÜ?

2. İPHONE SARJ KABLOSUNU USB YE TAKTIĞIMDA TELEFONU ŞARJ ETMİYOR BUNUN İÇİN ÖZEL BİRŞEY Mİ YAPMAM GEREKYİRO?

3.BU ARAÇTAN ÖNCE HYUNDAI ACCENT BLUE KULLANIYORDUM 100 LİRALIK YAKITLA 2 HAFTA GEZİYORDUM. BU ARAÇLARDAKİ YAKIT TASARUFU DURUMU NEDİR? ÖZEL BİR TAVSİYENİZ VAR MI?

4. DEĞİŞTİRMEM GEREKEN BİR PARÇA VAR MI? DAHA İYİ PERFORMANS ALIRSINIZ DEDİĞİNİZ FALAN.

trcellchuck
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Selçuk Okta
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Rapid

İleti alpino » 03 Mar 2015, 09:28

sadece bagajın içeriden açılmadığını biliyorum. hatta araç hareket ettiyse ön kapılardan biri açılmadan kilitleri açsanız da bagaj kapağı açılmıyor. en azından 2009 octavia da böyle
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti weyis01 » 11 Nis 2015, 23:49

öncelikle merhaba aynı araçtan kullanıyorum.
1)bagaj kapağı içeriden açılmıyor. araçtan inmeden başkasının açabilmesi için orta konsoldaki kilit tuşunun sarı yanmaması gerekir
2)orijinal kablo ile deneyin. ona rağmen olmazsa olmuyor. ben de bazı iphonelar şarj olurken bazıları olmuyor.
3) ben yüksek devirde kullanırım. gaza biraz fazla basarım ona rağmen yakıt ortalaması 6lt/100 km oluyor. biraz daha kibar kullanırsanız 5,5 olacaktır.
4) 3-4 ayda bir servisi arayıp güncelleme var mı diye sorun. geçenlerde 15000 bakımına gittim 3 güncelleme yapıldı. ne işe yarar orada bilgi veriliyor. normalde kendileri arayıp haber veriyorlarmış güncelleme olduğunda ama işinizi şansa bırakmayın
weyis01
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: veyis keskin
Nereden: Adana
Arabanız: rapid spaceback

İleti mustklc » 12 Nis 2015, 13:42

TDI ise, motor ısınmadan gaza çok yüklenmeyin, bir de devrinde kullanmaya çalışın. çok düşük devirlere düşmeyin ,uzun süre çok üst devirlerde de kalmayın
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti cuneytkiral » 19 Ağu 2015, 08:20

arabayı istop edip anahtar ile bagajı açabiliyorsunuz ben birde bagaj süspansüyonlarına kalıp yayı taktım bagaj kendi kalkıyor süper rahatlık
cuneytkiral
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CÜNEYT KIRAL
Nereden: İzmir
Arabanız: SKODA RAPİD 1.2 MPI

İleti teksamet » 20 Ağu 2015, 00:38

araca hidrojen tasarruf sistemi takabilirsin.

saf hidrojen tasarruf sistemi ile %20 tasarruf elde edebilirsin.

kendi aracımda var 100km/4 lt. araç full yüklü en az 700 kg ona rağmen bu yakıtı yakıyorum.

ilgilenirseniz takabiliriz.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti felicia042 » 22 Ağu 2015, 18:32

teksamet yazdı:araca hidrojen tasarruf sistemi takabilirsin.

saf hidrojen tasarruf sistemi ile %20 tasarruf elde edebilirsin.

kendi aracımda var 100km/4 lt. araç full yüklü en az 700 kg ona rağmen bu yakıtı yakıyorum.

ilgilenirseniz takabiliriz.

hidrojen işi kafama takıldı nasıl bir sistem takdırdınız. ne zamandır kullanıyorsunuz. daha önce tüketim değerleriniz nedir.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti teksamet » 23 Ağu 2015, 00:20

aracım hidrojenden önce 5.5 - 5.8 civarı yakıyordu. şimdi 4 - 4.5 civarında, sistemi kendi aracıma monte ettim,
aşağıdaki linkten montaj sonrası görüntüleri izleyebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=rO85I5014xw
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 23 Ağu 2015, 07:42

Ünal bey sisteminizi çok beğendim. Ellerinize sağlık diyorum. İleride dizel bir araç alırsam sisteminizi düşünebilirim. Bu arada görselliği artırması açısından kullanılan kelepçeleri siyah renk kullanırsanız ve depoyu da siyah renge boyarsanız daha da güzel olacaktır diye tahmin ediyorum.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti teksamet » 23 Ağu 2015, 21:32

deponun rengi hiç önemli değil.
krom olduğu için zor boya tutuyor, özel bi boya atmak gerekiyor. gaz çıkış borularını değiştirdim zaten hoşuma gitmemişti.
illaki dizel aracınızın olmasına gerek yok, her araca uyar bu sistem. motor içerisindeki krumları temizliyor, performansı arttırıyor vs.vs.
şimdi babama bi reno express aldım, 1.4 benzin ve gazlı ama eski tip motor karbüratörlü, bu sistemden 1 tane daha getirtip, o aracada koyacağım karbüratörlü araçlarda sanırım tasarruf oranını %50 gibi olmasını düşünüyorum.

eğer bu oranları yakalarsam süper olacak.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 24 Ağu 2015, 19:38

Ooo çok iyiymiş. Aracı değiştirmeyi düşünmüyor olsaydım kendi aracıma uygulamak isterdim kesinlikle. Hayırlısı diyelim.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Rapid

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir