Yaralanmalı kaza!

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaralanmalı kaza!

İleti bekts_murat » 17 Ekm 2015, 20:52

Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü eşim evin otoparkından çıkarken, sağ tarafta duran araçtan ötürü sağdan gelen servis aracını göremedi ve servis sol önden çarptı, eşim döndü bir de duvara vurdu. Olay yerinde fren izin yok. Servis hızlıydı. Ayrıca servis şoföründe alkol tespit etti polis, fakat daha sonra hastanede kan tahlili yapıldığında alkol çıkmadı. (Kim haklı kim haksız bilemiyorum çünkü henüz kaza raporunu alamadık.)

Aracımın kaskosu vardı. Büyük ihtimal araç pert raporu alacak. Fakat farklı farklı şeyler söyleyenler var.

Hata oranına göre pert durumunda fiyatta kesinti oluyormuş.

Bilgisi olan beni aydınlatabilecek olan var mı?

Çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
bekts_murat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat
Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA COM.CLASSIC 1.4 16V

İleti sainz » 17 Ekm 2015, 20:55

Çok geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.

Açıkçası araç kullanılmış olduğundan sıfır fiyatının üzerinden epeyce bir kesinti ile birlikte ödeme yapacaklardır.
Aynı marka-model ve donanım seviyesindeki otomobillerin piyasadaki en düşük fiyatı ile en yüksek fiyatının ortalamasını veriyorlar şeklinde açıklayan arkadaşlar olmuştu daha önceleri.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hetepe » 19 Ekm 2015, 07:19

Kan tahlilinde çıkmadığına göre adam alkollü olamaz, polisin aleti yanlış ölçmüş olmalı...Araba pert olursa piyasa rayiç fiyatından işlem görür, bir fiyat belirlerler, siz de pazarlık eder, ona göre arabanın bedelini alırsınız.
Ama kaza oluşu ilginç geldi bana, sağ taraftan gelen araba sol önden nasıl vurmuş???

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir