Arabanız ne ?

Forum genel kuralları çerçevesinde üyelerimiz arasında anket yaparak fikirlerini alabileceğiniz bölümümüz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabanız ne

Superb
3
4%
Yeti
3
4%
Octavia
16
20%
Fabia
41
50%
Roomster
0
Oy yok
Felicia
7
9%
Favorit
5
6%
Forman
3
4%
Diger
4
5%

Toplam oy : 82

Arabanız ne ?

İleti İstop » 28 Ağu 2014, 22:10

1994 model full otomatık formen
benzın + lpg + su
ıstedıgın kadar ılerı vıtes
bosta mukemmel yakıt tasarrufu
hararetlı surus keyfı
x-pert farlar
1,3(0.14) motor secenegı
trafıkte küfür seçeneği
Rampalarda ınanılmaz guvenlı surus(40 km ustune cıkamazsınız)
IMKANSIZI BASARAN MUHENDISLIGIYLE GÖZ KAMASTIRAN TASARIM SKODA FOREZIYET :)

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti akutcu44 » 02 Haz 2016, 23:54

Mrb Arkadaşlar. Bornova İZMİRDEN selamlar.
5 yıl aradan sonra tekrar 15 gün önce RAPID 1.2 TSİ DSG 90 HP SEDAN ile aranıza katıldım.
daha öne 2011 yılında OCTAVIA 1.6 TDI AMBIENTE Sıfır almıştım.
Bu sefer benzinli araç aldım. DPF sıkıntısı çekmek istemedim .kısa mesafe kullananlar için dizel araç partikül filtresi sıkıntıdır.kısa mesafede araç ısınmadan kontak kapatılınca ve ülkemizdeki mazotlarda kükürt oranı yüksek olduğundan çekindim açıkcası.Baştan fazladan 10000tl fazla vermek te aradaki 0.70 krş litre/ için değmez dedim . bu benim şahsi fikrim.
zaten yılda en fazla 12000 yapıyorum
aracım şu anda 1350 km de rodajda. DSG şanzuman harika çok memnunum. startstop var durunca stop ediyor o nedenle şanzuman ısınmıyor. yakıt tüketimim genelde şehir içi dur kalk 1 kez ALAÇATI 1 KEZ KUŞADASI Olmak üzere 6.3 ltr
çekişe gelince gayet yeterli. vergisi yıllık 630 tl civarı. yakıt ilk bakıma kadar dahada düşer.
dizel sesi yok.kafam rahat yağ gibi akıp gidiyor araç. dizelle arasında 10000 tl var. onuda test ettim 3 silindir TDİ baya bir gürültülü. bana göre .yaş 50 ye dayandı.
istesem ondan alırdım. bütçemde uygundu.OCTAVIA da alabilirdim RAPID STYLE de gayet yeterli donanım var.
haa bu arada birçok araç kullandım skoda bambaşka. 5 yıl garanti plus yaptırdım.rodaj bitmek üzere. bugün rampada dipgaz yaptım araç ok gibi fırladı. bilenler bilir burada sabuncubeli rampası var.Manisaya giderken bornovadan başlar. önüme araçlar geliyor yavaşlıyorum.ona rağmen 120 130 km sürate çıktı. dha ne olsun.
olumsuz yanı sadece 215 /45 16 BRIDGESTONE TURANZA ER300 LASTİK var.lastik güzel bir ürün fakat ülkemiz yollarında 205/55/16 ile gelseydi daha iyi olurdu çünkü kasislerde balon yapma riski var. diye düşünüyorum
aslında distrübütörün bu kunuda üretici ile görüşmesi ve uygun lastik ölçüsü istemesi lazım .
sizcede öyle değilmi. buradan resim yüklemeyi beceremedim .en kısa zamanda yakıt tüketimi ile ilgili uzun süreli ortalama yakıt değerlerini resimlerle sunacağım.
kendinize iyi bakın .
akutcu44
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: favo yyold bırakmaz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 1.3

İleti sainz » 03 Haz 2016, 07:59

akutcu44 yazdı:Mrb Arkadaşlar. Bornova İZMİRDEN selamlar.
5 yıl aradan sonra tekrar 15 gün önce RAPID 1.2 TSİ DSG 90 HP SEDAN ile aranıza katıldım...

Kazasız belasız İnşaallah.
akutcu44 yazdı:...215 /45 16 BRIDGESTONE TURANZA ER300 LASTİK var.lastik güzel bir ürün fakat ülkemiz yollarında 205/55/16 ile gelseydi daha iyi olurdu çünkü kasislerde balon yapma riski var. diye düşünüyorum
aslında distrübütörün bu kunuda üretici ile görüşmesi ve uygun lastik ölçüsü istemesi lazım...

Önceki firmada iki tane dizel Rapid vardı ve lastikler 215/45/16 idi ve dikkatli kullanmak şart zira bir Rapid' e ayrı ayrı zamanlarda dört lastik alınıp takıldı ama diğer Rapid' in lastikleri hâlâ orijinal idi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Anketler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir