Marş basıyor araç 4'üncü denemede çalışıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Marş basıyor araç 4'üncü denemede çalışıyor.

İleti ogzhanasan » 21 Haz 2016, 13:50

2008 model benzinli 1.4 fabia'm güneş altında park ettiğimde, stop edip tekrar çalıştırmaya çalıştığımda araç marş basıyor çalışmıyor. Arabamdan soğudum valla 2 ustaya götürdüm subaplardan dedi motor kapağını açmamız lazım dedi? Kararsız kaldım. Motor Kapağını açtırmak subapları değiştirmek iyi olur mu? Yorumlarda Krank sensörü, Boğaz kelebeği temizliği, hararet müşürü, indüksiyon bobini, maf sensörü, aktif karbon filtresi seleneoid valfi, egr valfi bunlar hep okuduğum arızalardan biri ama hangisi? Resmen totoya döndü işimiz hangisinden kaynaklı?

ogzhanasan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oğuz Han
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia 2

İleti ÖZCAN » 21 Haz 2016, 17:54

Arkadaşım bende de 2010 fabia ıı var aynı sorun benim araçta da var kesinlikle aracınızı kimseye elletmeyin varsın geç çalışsın zannedersem bu fabiaların kronik bir sorunu gibi görünüyor ben sıfır aldığımdan beri bu problem var şimdiye kadar hiç bir ustaya elletmedim
55 FB 375
Kullanıcı avatarı
ÖZCAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZCAN ÖZTÜRK
Nereden: Samsun
Arabanız: FABİA 1,2 AMBİANT DİNAMİK 55 FB 375

İleti felicia042 » 21 Haz 2016, 23:05

Bu arıza giderek büyüyor. daha geç çalışıyor. benzin pompası olması yüksek ihtimal..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mustklc » 21 Haz 2016, 23:17

marş basıyor ancak çalışmıyorsa yakıt pompasına baktırın. yani motora yakıt geliyor mu onu bilmek lazım.

motoru açtırmayın, bunun için motor açılmaz.
ustalar motor açmayı çok sever, yağ değişimine gidiyorum, usta daha kabutu açmadan diyor, bunların bu kmlerde motorunu açmak lazım? yahu dedim git işine (içimden :D )
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hetepe » 22 Haz 2016, 07:06

önce bir bilgisayara bağlayıp arıza sorgusu yaptırmak gerekli...sonrasında aramak lazım arızayı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
<<<95R11S/05fabiaHTP/08fabiaTDI/>>???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Şimdilik yok

İleti ogzhanasan » 22 Haz 2016, 08:32

Dün tekrar başka bir ustaya götürdüm yakıt pompası filtresini değişip değişmediğini sordu bende değişmedi dedim. Arabayı çalıştırırken göstergelerdeki ışıkların sönmesini bekle öyle marşa baş dedi kendisi bir kaç defa denedi çalıştı aracında sorun yok bence dedi ama sen bu şekil kullanmaya devam et aynı hatayı yaparsa detaylı bakarız dedi. Aynı sorunlu Seat marka bir aracın geldiğini adama meşhur x şirketinin 3000 tl masraf çıkarttığını söyledi bana anlattığı şekilde aracı kullanmasını söylemiş sorunsuz kullandığını söyledi ilginiz için teşekkür ederim.
ogzhanasan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oğuz Han
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia 2

İleti simurg66 » 22 Haz 2016, 10:34

Hararet müşüründen olabilir.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti AhmetH » 22 Haz 2016, 11:51

Her motorun yakit sistemi belli basinc altinda calismaya hazir bekler yatan aracta bu basinc dusebilir. Guneş sicak sogukta buna etken olabilir.

Adamin dediginde dogruluk payi buyuk. Isiklarin sonmesini bekleyin. Pompa bu esnada sistemi basinclandiriyor. Beklemeyi aliskanlik haline getirirseniz saglikli olur bunda bisey yok :)

Ancak buda cozum olmuyorsa yakit sistemini incelemek lazim basinc niye dusuyor diye. Ama asla kapak falan sokturmeyin alakasi yok anlattiginiza gore
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir