Titreme Stop Etme Devir Düşme Düzensiz Çalışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Titreme Stop Etme Devir Düşme Düzensiz Çalışma

İleti NazikAdam » 23 Ekm 2016, 21:08

Arkadaşlar aracım 1,3 mpi 2002 Skoda Felicia Sıralı LPG li Sorunum;
Araç Benzinde de Lpg de de düzensiz çalışıyor,Rölantide devir düzensiz sayıyor,Bazen stop edecek gibi oluyor,Normal giderken önüme bişey çıktı yavaşlamam gerek diyelim boşa alınca stop edebiliyor.Bu durumdan ötürü kaç tane tamirciye gittim hiç biri anlamadı,En son çok sevdiğim bie abimin tamircisine gittim onun ısrarı ile Tamirci bu araba bilgisayara bağlanmıyor heralde dedei ama sorun Basınç Sensörü galiba dedi tam emin olmayarak.(Forum da Manifolt Sensörü Olarak söyleniyor)
Tamirci emin olamıyor ve Bu parçaya şuan 350 TL fiyat çekiyorlar.Kafayı yiycem bu sorunu çözemedim.Birinde yan sanayi varmış 70 TL diyor tamircide çalışmaz boşuna para verme diyor.
Lütfen bana akıl verin sorunu nasıl anlıycaz bilgisayara bağlanıyor galiba biraz araştırdım bilgisayar tam sorunu gösterir mi?
Sorun Basınç sensörü ise Bu parçayı ucuza temin edebileceğim yada tamiri olur mu bilmiyorum tamirini yaptırabileceğim bir yer var mıdır? şimdiden teşekkürler.
Parçanın resminide atıyorum.

Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Gaziantep
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi Pick-Up

İleti mturgut34 » 24 Ekm 2016, 09:09

sigorta kutusunun sağ tarafında bilgisayar bağlantısı mevcut ordan bi kontrol ettirsen daha net bilgi sahibi olursun diye zannediyorum

devir düzensizliği içinde önce bir krank sensörünü kontrol edebilirsin
şöyle bir konu vardı
http://www.skodam.com/felicia-pickup/arac-cok-kotu-silkeleniyor-t26750.html

ayrıca aracı öncelikle benzinde sorunsuz çalışacak şekilde sorunları çözmeye başlamalısın benzinde sorun varsa lpg de ayar tutturmak zordur diye söylenir

bunun gibi yerlerden bir fiyat alabilirsin
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-28029-skoda-felicia-basinc-sensoru-emme-manifolt-ustu-1995-2001

http://www.parcafilosu.com/orjinal-yan-sanayi/skoda-favorit-1-3-43-benzin-manuel/map-sensoru-basinc-sensoru/?StokKategoriNo=10040608&stokPaketId=1175

https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/SKODA/FELICIA_/Kombi/1999/1.6/altkategori/turbo-basinc-sensoru
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96

İleti NazikAdam » 24 Ekm 2016, 20:26

Arkadaşlar bugun kapısında Skoda Auidi Wolkvagen grup falan yazan biyere girdim durumu onada anlattım genç bir arkdaş fazla dinlemeden boğaz kelebeği bu dediyip direk söktü temizledi taktı 2 tur attık frene basınca devir 400 lere düştü frene az bas sende dedi :D 50 tl para istedi 40 tl ödedim akşam eve gelirken ışıklarda yine stop kafayı yedim kendimi yolunmuş kaz gibi hissediyorum bu tamirci 4 ünce herkese 50 tl den 200 tl yi geçti ve sorunum çözülmedi.Bide sen biraz kuruntulusun galiba dedi pc de bişey görükmüyor muş.
Bilgisayara bağladı herhangi bir hata vermiyor dedi,Araç normal seyir halinde birden boşa alıp frene basınca devir agresif şekilde düşüyor 400-300 dakika/devir seviyelerinde bundan dolayı titreme ve tüpden benzine geçme daha sonra yine benzine geçiyor tabi.Çıldırdım ya adım kuruntuluya bile çıktı yok arkadaşlar ya ne kuruntusu araba titiriyor ara sıra stop bile ediyor bunun neresi kuruntu
Frene basınca emme den çekiyor bildiğim kadarıyla fren , Birde Emme Manifolt Sensörü (Basınç Sensörü) nün fişi çıkıkkende takılıyken de en ufak bir farklılık hep titreme devir düşme sallama yok sa kendi ağzımla mı söylüyorum sorunun çözümünü Basınç sensörü mü acaba,Ancak sensörde bir arıza olsa bilgisayarda hata göstermez mi
Not:Basınç sensörünün fişini çekince bilgisayarda Sensör kopuk die hata veriyor demekki basınç göstergesi çalışıyor mu acaba çalışıyorsa bu sensör ne işe yarıyor taksamda aynı takmasam da Nolur beyler ya anlayan birileri çıksın da şu kardeşim desin Aracımı çok seviyom bu nedenden dolayı satmak istemiyorum yardımmmmm Pleaseeee
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 25 Ekm 2016, 12:42

açık söylüyorum satın gitsin.

kabaca LPG ile 1.3 motorun düzen tutmadığını hep söylerler.

satarken fiyatında yapacağınız ikram, bu arabayı kötünün iyisi olacak şekilde düzen tutturmak için harcayacağınız zaman ve paradan daha az olacaktır.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti NazikAdam » 26 Ekm 2016, 07:02

AhmetH yazdı:açık söylüyorum satın gitsin.

kabaca LPG ile 1.3 motorun düzen tutmadığını hep söylerler.

satarken fiyatında yapacağınız ikram, bu arabayı kötünün iyisi olacak şekilde düzen tutturmak için harcayacağınız zaman ve paradan daha az olacaktır.

Hocam Şuan Soruna yaklaştım araç benzinde sorunsuz gibi dün komple benzin ile bindim tek bir olumsuzluk sabah çalıştı il 100 metre falan gaz yemedi yığıldı 2-3 dk sonra ısındıktan sonra sorunsuz devam ettim bunun ayrı bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Demekki benim sorunum LPG ayarrı ile alakalı enjektörleri kendim değişmiştim daha sonra ayar için dandik bir lpg ciye gitmiştim onun ayarı üzerine devam ediyodu araba bugün aklı başında bir LPG ciye gidip sorunu anlatıp ayarlamasını istiycem bakalım sonuç ne olacak.
Bu arada son gittiğim tamirci boğaz kelebeğini temizleyip 40 TL para almıştı dün sabahta ilk iş gittim paramı geri aldım :D :D
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

İleti mugiwara » 01 Kas 2016, 14:03

aracın ateşleme beynine baktır motor aateşlemiyordur
mugiwara
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: aziz mutlu
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia glx

İleti NazikAdam » 06 Kas 2016, 17:06

arkadaşlar yok ya bu sorunu çözemedim bir türlü işi bilen lpg ciye gittim benzinde değerler yüksek seni bi yere gönderiym baksın dedi gittim adam açar açmaz benzin pompası bu dedi usta benzin pompası olsa lpg de de sorunum var dedim o zaman subap ayarındandır dedi subap ayarı yaptı biraz rahatladı ama sorun yine devam ediyor.Usta yok ya sanayide karadüzen yolunacak kaz geldi gözüyle bakıyolar araç sahiplerine
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

İleti recepkoyuncu » 08 Kas 2016, 01:20

Bende de vardı bir sürü masraftan bulundum sonunda benzin pompası basıncının düşmesi olduğu bulundu pompa değişti düzeldi
recepkoyuncu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Recep koyuncu
Arabanız: Felicia GLX

İleti recepkoyuncu » 08 Kas 2016, 01:23

Kelebek temizliği yap yada ayarlar buda yapıyor
recepkoyuncu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Recep koyuncu
Arabanız: Felicia GLX

İleti NazikAdam » 10 Kas 2016, 20:30

recepkoyuncu yazdı:Bende de vardı bir sürü masraftan bulundum sonunda benzin pompası basıncının düşmesi olduğu bulundu pompa değişti düzeldi

hocam benzin pompasından bende şüphelendim ilk ama bu olay lpg dede var Araç LPG ye geçince benzin pompasıyla bir işi kalmıyor ki bu değil bence sorun
Ayrıca kelebeği de temizlettim hiç alakası yok aynen devam sorun
Yalnız son 2 gündür hararet müşürünün fişini çektim öyle dolaşıyom 2 gündür stop etmedi
Bende yağ bakımı için sarf malzeme siparişinin yanı sıra hararet müşürüde sipariş ettim takınca bildiririm durumu.
Herkese kazasız sürüşler
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

İleti NazikAdam » 17 Arl 2016, 10:43

Herkese merhaba tekrardan.
Sorunum çözüldü diye dönmem sanmasın kimse.Evet çok şükür sorunumu çözmüş bulunuyorum Bazı ustaların dediğinin aksine Sorun küçücük bir hararet müşüründenmiş.Ustalar bana 2000 TLye kadar fiyat çıkardılar :D 20 TL ye alıp kendim taktığım hararet müşürü ile sorunumu çözmüş olmanın mutluluğunu yaşıyorum şuan titreme rölanti dengesizliği stop etme vs bitti saat gibi araç.
Müşürü değiştirirken yüzüme ve sol el bileğime kızgın su fışkırdı acile falan gitmek zorunda kaldım ama çok şükür ki kalıcı bir şey yada öyle çok sorun ayaratacak bişey olmadı.Müşürü değişirken kesinlikle bakın altını çiziyorum kesinlikle radyatör ek depo kapağını açıp havasını boşaltın yoksa haşlanıyorsunuz :D
Neyse buraya yazıym ki birinin işine yarasın benim aracın hararet müşürü sarı bilezikliydi takdım halloldu beyler darısı sorunla uğraşıp bulamayanların başına.
Herkese iyi sürüşler dilerim. :D
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

İleti ubabubab » 07 Oca 2017, 15:00

.................birine lazım olur..........
bende de stop etme durumu vardı önce hararet müşürü değişti olmadı sonra sübap ayarı ve boğaz kelebeği ve rolanti motoru balata spreyi ile yıkanıp kurulanıp takıldı sorun kalktı bu yapılanların artısı da şöyle sübap ayarı yapılınca rölanti sessizleşti çekiş arttı ki 3ile çıkamadığın yolu 4 ile devam yani fab. ayarlarına geri döndü zamanlama ayarı yani sübap ayarı aracı yeni alan kişiler triğer +sübap ayarı zaruridir mutlaka zaten satan çekmediğinden şikayet satar bilginize
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti NazikAdam » 09 Oca 2017, 15:17

ubabubab yazdı:.................birine lazım olur..........
bende de stop etme durumu vardı önce hararet müşürü değişti olmadı sonra sübap ayarı ve boğaz kelebeği ve rolanti motoru balata spreyi ile yıkanıp kurulanıp takıldı sorun kalktı bu yapılanların artısı da şöyle sübap ayarı yapılınca rölanti sessizleşti çekiş arttı ki 3ile çıkamadığın yolu 4 ile devam yani fab. ayarlarına geri döndü zamanlama ayarı yani sübap ayarı aracı yeni alan kişiler triğer +sübap ayarı zaruridir mutlaka zaten satan çekmediğinden şikayet satar bilginize

Aynen kardeşim bende aracıma Sente (Subap) ayarı yaptıktan sonra çok rahatladı çok faydasını gördüm gerçekten sorun direk bundan kaynaklı değildi ama yapıldığıda iyi oldu.
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir