felicia acil yardım yakıt uctu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia acil yardım yakıt uctu

İleti alperkaya » 21 Arl 2016, 20:43

Selamın aleyküm arkadaşlar..97 model felicia 1.3glx kullanicisiyim araç son zamanlarda aşırı yakmaya başladı..30 tl lik gazla 50 km gidiyor..gaz ayari yapıldı olmadı subap ayarı yapıldı yine olmadı brisk buji taktım buji kablalorini distributor kapağını değiştirdim karburator bakımı yaptırdım araçta termostat yoktu 88° taktım baskı balata değişeli 10000 km olmadı daha yağı yeni değiştirdim conta yakma şu eksiltme yok ama bir türlü yakıtı düşuremiyorum. ..en sonun benzin döküp yakacagim arabayi...böyle birşey başına gelen varmı yardım edin.

alperkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alper kaya
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3 glx

İleti shooter » 22 Arl 2016, 11:58

benzinde aynı sorun varmı hocam niye hemen cart diye buji değiştirdin.
www.skodaclubturkey.com
Kullanıcı avatarı
shooter
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Roomster 1.2 Htp

İleti Mirkelam » 25 Arl 2016, 13:14

Bendede aynı sorun var felicia glxi sralısistem 20 tl lik gaz ile 15 km gide biliyorum benzinde bi sıkıntı olmuyor ama lpg de park halindeyken bile bitiriyor acaba neden olabilir ve ilk nereden başlamalıyım.
Mirkelam
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir mutlu
Nereden: Konya
Arabanız: Skoda felicia glxi

İleti fthpl » 25 Arl 2016, 18:48

Mirkelam yazdı:Bendede aynı sorun var felicia glxi sralısistem 20 tl lik gaz ile 15 km gide biliyorum benzinde bi sıkıntı olmuyor ama lpg de park halindeyken bile bitiriyor acaba neden olabilir ve ilk nereden başlamalıyım.

Lpg kaçaklarını kontrol edin.

Karbüratör var ise temizlenmeli.Bakım yapılmalı.

Enjektörler kontrol edilebilir.

Hava filtresi temiz olmalı.

Sırasıyla en uzuc yollu ateşleme sistemi elemanları(buj,kablo,distrbütör kapağı,tevzi makarası , bobin vs . .) değiştirebilirsiniz.

Güzel bir gaz ayarı önemli ama öncelikle Benzinde ayar çok iyi olmalı. Benzinde iyi ayar tutarsa gaz da da performans fiyat eğrisi iyi olur.

Kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir