MUAYNEYE GİDECEKLER DİKKATİNE.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MUAYNEYE GİDECEKLER DİKKATİNE.

İleti Gencebay » 11 Oca 2017, 08:24

Arkadaşlar merhaba.

Muayneye gidecekler için yeni çıkan bir durum var. LPG deposundan beyine giden alttaki bakır tele sac kaplama istiyorlar. Sanayide 80-100 tl arasında kaplama yapıyorlar. Ancak paslanmaz sac blursanız sizde rahatıkla yaparsınız. Ben resmen life kaldırma parası verdim sayılır... Gün içerisinde fırsat bulabilirsem resim atarım. Beyin değişimi tank değişimi vs gibi sebeplerden sızdırmazlığa gittiğinizde mutlaka istiyorlar. Birde LPG ve BENZİN de mutlaka sorunsuz çalışması gerekiyor. Yarın benim aracın muaynesi var. Değişiklik vs hakkında yine bilgi veririm.
Saygılar

Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Y.KAYA
Nereden: K.K.T.C.
Arabanız: Favorit LX 1995

İleti ubabubab » 11 Oca 2017, 14:08

muaynede aracın ne ile çalıştığına bakılmaz gaza benzine alınmaz çalışarak gelmesi yetiyor
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti Gencebay » 11 Oca 2017, 14:10

ubabubab yazdı:muaynede aracın ne ile çalıştığına bakılmaz gaza benzine alınmaz çalışarak gelmesi yetiyor

Benzinde çalışması ve içeri benzinde girilmesi gerekiyor dediler. İçeride kendileri gazdada deneyip öyle bakılıyormuş.
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Y.KAYA
Nereden: K.K.T.C.
Arabanız: Favorit LX 1995

İleti ubabubab » 11 Oca 2017, 15:07

onun bunun söylemesine bakma herkes bir şey der. birde tenha istasyona gitmeyin kalabalık olanı tercih edin ben gaz ile girdim karıştırmadılar araba zaten eski risk e girilmiyor rahat olun
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 11 Oca 2017, 18:00

İstasyondan istasyona değişiyor hatta aynı istasyonda farklı uygulamalar olabiliyor. Benim felicia varken gittim gaz ile sıra yaklaşırken benzine al dediler benzindeyken gaza al dediler.. Gaz deposunun altında sehpa olmadığından kalmıştım. Yaptırıp tekrar girdik muayeneye bu sefer benzinle gideyim dedim gaza al dediler :) Gayet kalabalık bir istasyondu bu dediğim..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti phenomx3 » 14 Oca 2017, 18:18

Ben de ekim 2016 sonlarında muayeneye girdim. LPG tankından motora giden boru eksoza yakın geçirilmiş en az 10 cm olmalı dediler kaldık. 120 liraya sağ taraftan tekrar yeni boru doşendi. Ama sac kaplama istemediler. Bakır borunun uzeri tırtıklı plastik hortumla kaplıydı. Sıkıntı olmadı. Sızdırmazlık raporuda aldım oradada sıkıntı olmadı. Maalesef bir standart uygulama yok.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti fthpl » 14 Oca 2017, 21:40

Standart yok bende 6 ay önce girdim ve geçtim.

Bakır sarım yerine plastik kaplama ve elektrk kablosu makaronu gibi birşey yapmışlar benim tesisata.

Ayrıca hem benzin de hemde gaz da çalıştırdılar. Çalıştırdım. İçeriye gaz da girildi. Sorun yoktu şükür..
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti yuksel53 » 04 Şub 2017, 22:57

Dün çorlu da muayene ye girdim araçta benzin yoktu. Teker bilyasından kaldım. Nerdeyse tek seferde geçecekti benim evlat
yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

İleti ubabubab » 04 Mar 2017, 20:45

üsteki yorumlarda haklı olduğum yine ortada ..yok gaz ile yok benzinle.. çalışır vaziyette olması yeter vesveseye gerek yok
teker bilyasından geçirmemeside sizin lehinize
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir