Takviye kablosu yapimi

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Takviye kablosu yapimi

İleti felicia560 » 23 Şub 2017, 21:56

Piyasada satilan uzerinde 400 mA yazan o cok guvendigimiz tombis tombis kablolari olan ama ici fossss olan kablom

yapi marketten aldigim 3x4mm2 lik antigron kablom

bu o kalin tombis gosterisli kablonun icindeki bakircik hoparlor kablosundan farki yok

yeni aldigim antigron kablonun uclarini soyuyor ve birlestiriyorum

eski takviye kablosunun kiskaclarini yeni takviye kablosunda kullabiyorum burda dikkat etmemiz gereken kablonun bakir kismi ile bakir kiskacin birbirine temas eden yuzeyi mumkun oldugunca genis olcak yani bakir kablo kiskaca cok guzel temas edecek sekilde sabitlenmeli.

yukaridaki resimde kablonun soymus oldugum bakir ucu asagiya katlanik bicimde ve sari kahve mavi renk olan kablolarin alt kisminda kislaca tamamen temas etmektedir 4 kiskaci da bu sekilde monteliyorum.

bu da bitmis hali.

Eski olan talviye kablom uzunlugu 2 metre maliyeti 30 lira bir kere lazim oldu onda da isimi gormedi.
Yeni antigron kablom eksisi 2 artisi 2 olmak uzere toplam 4 metre...metresi 6 liradan 24 lira.
Elinizde kislac olmasa bile kablolsrin ucunu birazdaha uzun soyup kutup baslarina sararak tutturarak yine takviye yapabilirsiniz.Size tavsiyem 4 metre antigron kablo alin bagajda dursun hazir satilan takviye kablolarina itibar etmeyin.

felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti hetepe » 24 Şub 2017, 06:51

Einize sağlık, yıllarca sorunsuz kullanılır artık...
yalnız kullandığınız kablo, antigron değil, TTR...
antigron kabloda bakır tek damardır ve esnek değildir...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir