LPG Sorunu

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Sorunu

İleti Erhantiryaki » 29 Mar 2017, 19:00

Arkadaslar merhaba

Sorunum şu ki ; arac durduk yere stop etti ve yukari meyilli bir yoldaydim, ilk aklima gelen sigortaydi

1. Lpg sigortasi atti (5A) ardindan ben 7.5A taktim ki araci musait bir yere park edeyim olmadi kontagi actim ve sigorta anahtarda gordugum kirmizi isikla beraber atti
Aklima takildi hemen lpg anahtarinin arkasindaki soketi söktüm geri taktim sabitlendigine emin oldum ve artik anahtari yakmayi da goze aldim 1 dk dahi calissa yeter bu araba dedim tabi bu arada aklima manual olarak benzine alip cekmek aklima gelmedi hic musait bir noktada degildi aracim
Ardindan 25Amper sigortayi taktim araci musait bir yere tak cekecekkten bu kez yine stop etti tabi aklima sonra geldi manual olarak degistirdim valften benzinle calistirdim bu seferde anahtar yanmis sigorta atmamis boylece yine devre tamamlanmiyordu.

Yaptigim kontroller
Valflere giren kablolarda sorun yok
Tanka giden kablolarda ve tanka gieen kablolarda sorun yok

Kablosal bir problem gorunmuyor ancak şu rölelerde sorun var mi yokmu icine bir pislik falan mi gitti de roleler asiri akimmi cekiyor cozemedim sizce sorun baska nerde olabilir benim aklima gelmeyen illaki bir yerler olmali asiri akim veken bir sey var ve bulamadim yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler arac karburatorlu duz lpg takili sirali degil

Erhantiryaki
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Erhan Tiryakioglu
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Lada Samara

İleti AhmetH » 29 Mar 2017, 20:07

Voltaj regulatorune baktirin. Alternatorun ustunde.

Benzin yoktu bende anahtari yakti yolda kaldim vakti zamaninda.

Benzinde calisiyorsa farlarin gaz verdikçe parlak yanmasindan anlayabilirsiniz bir ihtimal.

Benim basima gelen olayda lpg anahtari harici bi iki ampülde gitti
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Erhantiryaki » 29 Mar 2017, 20:24

Voltaj regulatoru ne ise yariyor tam olarak bir bilginiz var mi daha dogrusu merak ettigim su ki regulator anladigim kadariyla sabit bir gerilim sagliyor birimlere ancak diyelim ki normalde 12 v gelmeli benim aku biraz zayif gaza bastigimda farlar daha cok yaniyor 12 v yerine 13.5 v gerilim verdiginde bu regulator bunu gecirirken 12 ye dusurup mu gecirmeye yariyor yoksa tum gerilimi misalen 9 v dan asagi dusurmemeyemi yani sabitlerken 9 v tan asagi dusmemesi icin mi 12 v dan yukari vikmamasi icin mi ise yariyor yoksa direkt sabit bir gerilim le mi calistiriyor 11.5 v ile 12.5 v arasi gibi
10 a sigortayi attirdigina gore yuksek akim geciyor dusuk akim gecse atmaz diye dusunuyorum
Erhantiryaki
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Erhan Tiryakioglu
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Lada Samara

İleti AhmetH » 30 Mar 2017, 10:14

Devirden bağimsiz sabit voltaj cikisi sagliyor. Yuksek devirde 18v gorursunuz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir