Fabia 3 Kaput Vernik Yapısının Bozulması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 3 Kaput Vernik Yapısının Bozulması

İleti emrehan » 11 Nis 2017, 22:11

Herkese Selam,
Fabia 3 aracımda ilk aldığım zamandan geçen aya kadar kaput koruma filmi kullandım. Maalesef bir sürüş esnasında kaputa taş geldi filmde bir delik açtı ve boyada zedelenme yaptı. Filmin delinen kısmından aracı yıkadığım zamanlarda su girdi ve bir süre kaldığı için bu bölgede verniğin yapısında bozulma oldu. Bugün Periyodik bakım için servise gittim ve o bölgeye lokal boya yapılacağını söylediler.
Bir de sanayide işinin ehli bir ustaya göstermek istiyorum. Acaba buraya boyamadan başka nasıl bir işlem uygulanabilir mi? Ayrıca aracı satarken sıkıntı yaşar mıyım? bölgenin detaylı fotoğraflarını çektim saklıyorum.
Siz değerli forum sakinleri içerisinden bilgisi olan veya daha önceden böyle bir durumla karşılaşan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?
Teşekkür ediyorum.

Eklentiler
IMG_2395 - Kopya.JPG
emrehan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ordu
Arabanız: Fabia-3 1.2 TSI DSG

İleti AhmetH » 11 Nis 2017, 23:55

Belki ince su zimparasiyla biraz yol bulur. Uzerine pasta polisaj verim alirsiniz.
Boyatmanizi tavsiye etmem.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti snopy17 » 12 Nis 2017, 10:36

Zımpara + polisaj belki işe yarayabilir ama boyanması gerekecektir. Benim aracın tavanında kaputunda vardı sadece kaputu mecburiyetten boyattık. Vernik soyulunca düzen tutmuyor malesef..
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1

İleti Onur » 12 Nis 2017, 13:14

Düzgün bi ustaya yada servise sadece zımpara ve vernik attırın boyanıcak dedikleri o
boya kalınlığında pek birşey farketmez ileride bu aracın kaput neden işlem gördü vs diyen arkadaşada benden de slm sölersin alma kardeşim dersin olur biter işlem gören değişen parça yada kaza sebebiyle boyanan parça exper raporlarında artık belli oluyor elinde resimlerde var bence sıkıntı yapma ama bu şekildede bırakma aracın boyası daha kötü kavlar kötü olur...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti AhmetH » 12 Nis 2017, 15:10

Ayrica ben youtube de gordum boyamadan sadece vernik atiyor elalem amerikalarda.

Uzun omurlu olur mu bilmem ama kaput boyali muhabbeti yapacak o kadar insan var ki benim başima gelse gönül huzuru ile denerdim.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hetepe » 13 Nis 2017, 11:23

Bence hiç bir işlem yaptırmadan tekrar kaput koruma filmi yaptırın,
en azından ilerlemesi durur ve satışta filmli olduğu için ona göre değerlendirilir, yoksa boyalı/vernikli kaput, arabanın değerini düşürür.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
<<<95R11S/05fabiaHTP/08fabiaTDI/>>???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Şimdilik yok

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir