Koltuk Isıtma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Koltuk Isıtma

İleti Capanoglu » 06 Mar 2017, 17:24

Merhaba kolay gelsin. 2014 model Suberb aracımda koltuk ısıtma yalnızca sırt bölgesini ısıtıyor. Oturma bölümleri ise ısınmıyor. Bugün servise normal bakım için götürdüm. Arıza olduğunu ve koltukların söküleceğini söylediler. Yaklaşık 1.500 TL civarı da masraf çıkardılar. Ön ve arka koltukların hiç birisi çalışmadığı için alt aksamı ısıtan genel bir kablo vb. de bir sorun olabileceğini düşündüm. Bu konuda fikri olan yada başına böyle bir durum gelen kimse var mı?

Capanoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Superb

İleti faruk_sakarya » 06 Mar 2017, 21:47

Koltuğun altında connectorler var.(elektrik bağlantısı için kablo ve fişler)buraya elektrik gelmiyor olabilir.Dediginizden anladığım kadarıyla connectorler in içindeki bir terminal arızalı veya montaj esnasında yamultulmus olma ihtimali var gibi duruyor.Bu kanıya nereden vardim? Çünkü sırt ısıtıyor,koltuk alt kısmı ısınmiyor diyorsunuz.Bence bir elektrikçi ye devre ve konnektor(fiş)kontrolü yaptırın önce..Ama aklınızda olsun,kablolarda kesme,ekleme v.b yaparsa aracınızı riske atarsanız.(Açık \kesik kablo yangın riskine neden olur.)Sadece kontrol etsin..
Saygılar..
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti Capanoglu » 14 Nis 2017, 14:13

Teşekkür ederim
Capanoglu
Yeni Üye