Felicia ön taraftan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia ön taraftan gelen ses

İleti cemocan31 » 22 Mar 2017, 22:25

Arkadaşlar merhaba. 98 felicia combi glx kullanıcısıyım. Geçenlerde sol ön salıncak, fren hortumları ve ön fren balatalarını değiştirttim. Şimdi sağ ön taraftan bir gacırtı sesi gelmeye başladı. Gacır gucur kağnı gibi çok sinir bozucu. Buralarda tam anlamıyla eski skoda ustası yok. Başından geçen bir bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Görüşmek üzere.

cemocan31
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Hatay
Arabanız: felicia 1.3 glx combi

İleti AhmetH » 23 Mar 2017, 12:56

Disk degismediyseniz yada tornaya vermediyseniz yeni balata diske alişana kadar bu gibi izdirap cekmeniz olasi.
Diskin uzerindeki girinti cikintilara yeni balatalar alisana kadar ses yapar. Araci az yada hep uzun yolda kullaniyorsaniz diskleri tornaya vermeyi dusunebilirsiniz zira o şartlarda biraz zaman alacaktir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti cemocan31 » 24 Mar 2017, 09:29

cevap için teşekkür ederim ahmeth kardeş. disk değiştirmedim. dediğiniz gibi diskin üzerinde girinti ve çıkıntılar var. aracımı uzun sayılabilecek ve inişli çıkışlı yolda işe gitmek için kullanıyorum. günde 35 km yapıyorum. sanırım dediğiniz gibi bekleyip balataların diske alışmasını bekleyeceğim. yine de çok teşekkür ederim.
cemocan31
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Hatay
Arabanız: felicia 1.3 glx combi

İleti felicia00konya » 12 May 2017, 08:56

senin sorun beşiklerden gibi geldi bana benim feliciada da olmuştu gıcır gıcır yapar dururdu beşikler değişti öle düzeldi
felicia00konya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet hamdi çiftci
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3glxicombi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir