96 Felicia Glx Hararet sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

96 Felicia Glx Hararet sorunu

İleti sezerdogrul » 22 May 2017, 08:48

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım 15 gün önce skoda felicia 96 glx aldım ilk hafta kullanımımda arabanın harareti 120 dereceye kadar yükseldi velhasıl kelam ustaya gittik motor üst kapak taşlandı conta yanmış değiştirildi müşhür değişti hava filtresi tıkanmış temizlendi. Şimdi Ev iş arası 35 km yol yapıyorum günde çevreyolunda 80de sıkıntı çıkmıyor ama biraz yüklenince 100 km/h de hararet 100 dereceyi görüyor ve fan çalışıyor hafif ayagımı gazdan çekince düşüyor sıcaklık bu normal midir? yoksa yazlık termostat taktırıp biraz daha düşük sıcaklıkta mı açsa fanı yazın bana sıkıntı cıkaracak gibi geliyor sanki görüşlerinizi bekliyorum..

sezerdogrul
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Sezer Erdoğrul
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glx

İleti felicia560 » 22 May 2017, 09:31

Radyatorun tikali olup olmadigi...fanmusuru ve termostatin arizali olup olmadigi ve dereceleri kac birbirine uyumlu mu bunlari bakin veya baktirin...yedek su kabinin kapagi saglammi buna baktirin bu saydiklarim maliyetsiz veya en az maliyetle bakilcak isler...bunun disinda aklima gelen blokta catlak olabilir kompresoru suya basabilir...
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti felicia560 » 22 May 2017, 09:35

Usta motoru topladiktan sonra neyle sikti saplamalari....piyasada nalum sitedeki araclara bakin motoru yeni toplandi yazar aciklamalarda motor sifir yazar ...usta dediklerimizin yuzde kirkinin senden benden tek farki elinde alet edevat olmasidir.sokup takarlar okdu bitti derler.her yapilan motor yapilmis olmuyo malesef yapildiktan sonra birturlu diskis tutmayan okadar xok araba varki hepsi malum sitede elden cikarilmaya calisiliyor.sizin motorda da usta kaynakli sorun olabilir saplamalari sikarken blok catlatmis olabilir ya da onceden bi catlagi vardir gozardi etmislerdir..sokup taslayip yeni contayla yerine geri takmak cogu zaman yetersiz oluyor.
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti sezerdogrul » 22 May 2017, 09:41

felicia560 yazdı:Radyatorun tikali olup olmadigi...fanmusuru ve termostatin arizali olup olmadigi ve dereceleri kac birbirine uyumlu mu bunlari bakin veya baktirin...yedek su kabinin kapagi saglammi buna baktirin bu saydiklarim maliyetsiz veya en az maliyetle bakilcak isler...bunun disinda aklima gelen blokta catlak olabilir kompresoru suya basabilir...

Valla hocam blokta çatlak olsa su eksiltirdi dedi usta. Başta su eksiltiyordu su deposunu dolduruyordum günde bir. Şimdi 1 haftadır su eksiltme yok. Arabanın çekişi iyi ama işte artık bende psikolojikmen olsa gerek gözüm hararet göstergesinde hep hafif yükseldi mi yine aynı olacak gibi geliyor şimdilik kullanayım biraz yazlık termostatla degiştirelim bakalım durum ne olacak
sezerdogrul
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Sezer Erdoğrul
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir