Distribütör ORJİNAL OLMASI GEREKLIMI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Distribütör ORJİNAL OLMASI GEREKLIMI

İleti RYD-93 » 06 Haz 2017, 18:13

Herkese Merhaba Aracı 1994 model skoda forman Distribütör arızalı deniliyor tekleme sorunu var aracımda kasıntı yanı yolda giderken gaza nekadar yuklensende gaz yemıyor yıgılıyor gıbı oluyor bıraz gaz beynıne gıden hortumdakı vanasıyla oynadım dun cevırerek gaza basara k lpg cilerin yaptıgı gıbı bıraz düzeldi suan teklemeyi kesti ama acaba lpg cinin dedıgıne gore orjinal bir distrribütör almasak sıkıntılar buyurmu bir orjinal distributör 350 tl diyorlar cok degılmı ya cekoslavak olması gerekıyormus .... Yardımcı olabılcek varsa cok sevinirim... teşekkürler

ve vika veya diger markaları takan veya kullanan oldugumu acaba bu distributör konusunda yardımcı olursanız cok sevıncem ?=

RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tufan KARADEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN GLX

İleti AhmetH » 06 Haz 2017, 19:18

Önce LPG mikserine giden üzerinde o oynadığınız vananın olduğu boruya iyi bakın.
Hava filitresi kabının altından girdiği yerde hatta ordan da öte miksere bağlandığı yerde dirsek yapmış olabilir.
Başıma geldi yumşayıp dirsek yapmış bende vaktinde, distribütörü çok kurcalayıp sorunsuz olduğunu anlayınca tesadüfen görmüştüm. 10 liralık boru için distiribütörü degiştirmeden bir baktırın. Ama iyi baktırın kabın altına eğilmek elle yoklamak yanıltır söktürün komple iyice görün
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti RYD-93 » 06 Haz 2017, 20:49

Ahmet bey yarın ilk işim sizin dediginiz yere baktırmak cunku ben daha yeni motor baskı balata slindir kapagı herseyı sıfır yaptırdım suan tek sorunum arada bole gazı kesmesi birde gazcının ve ustanın dedigine göre distributor de çok boşlık var iyice bozulmuş denildi bana ama bilemedim gazcıda aynısını soledi ustada . usta saglam guvenıyorum senelerdir ustam her aracıma o bakmıstır. ama dedıgınızı yarın bı kontrol ettırıp ılk ısım sonrada distribotor. almak ne yapalım....
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

İleti favocu41 » 07 Haz 2017, 09:15

Valla bu iş şans meselesi!!!
Benimde distribütör arızalıydı 380 dedi orjinali bide orjinalinin yansanayisi polonya malı var 150 bide çin var 110 dedi
Bu aracın en pahalı parçası bu heralde 380 vermek işime gelmedi. Herkeste 150 liği önerdi iyi mal diye. Alırkende adama söyledim bi sıkıntı olursa biz burrayız dedi. Neyse aldık 150 lik polonya malını 10 gün sonra teklemeye devir saati hoplamaya basladı ustaya götürdüm distribütör dedi. Aldığım yere götürdüm adam sağolsun geri aldı yenisini kutudan poşedinden kendim açtım taktım oda arızalı çıktı.geri verdim çin aldım şimdi üzerinde çin var hepsinden iyi çalışıyo devir saatide düzeldi şimdilik normal. Tabikide orjinalin yerini tutmaz ama 350 tl de az para değil
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti RYD-93 » 08 Haz 2017, 22:39

Aynen 350 tl cok para Vika mı kullandınız acab cunku arastrmalarıma gore vıka duzen tutuyormus cogu distrıbtor taktıran arkadaslar vika uyum saglıyor ve saglık lıda oluyor bu araclaırn tum parcası zaten vıka dıyorlar ? vikamı polonyamı alamlı ?
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 08 Haz 2017, 23:00

Vika çinin iyisidir diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti RYD-93 » 08 Haz 2017, 23:06

Ahmet bey sızın dedıgınıze baktırdım yarın termostat musuru termostatın ustunde olan ona baktırcam ve guzel bı gaz ayarı yaptırcam bakalım sorunum bı nevı duzelcekmı duzelmezse distrıbutor sıkıntılı kesın karar vercem artık
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

İleti favocu41 » 08 Haz 2017, 23:52

Şuan kullandığım 110 tl lik çin ve bi sıkıntı yok şimdilik yarın nolur bilemem. Markasına hiç dikkat etmedim
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti AhmetH » 08 Haz 2017, 23:55

Bunlar karburatorlu bendeki feliciadan biliyorum.
Kasinti sorunu ateşlemedende çikmazsa karburatorden olacaktir. Muhtemelen 2. Boğazi açmiyordur. Karburatorde vakum hortumlari ve diyaframlar var LPG ile kullanirken pek dikkat edilmiyor arizasini belli etmiyor ama ozellikle 2. Boğazi acan diyafram ve vakum hortumlarinda sorun varsa arac 110 u zor geciyor çekmiyor vs.

distributor komple bozuk olsa ki bozulacak pek yeride yok araciniz o kadarlik bile çalişmazdi.
Siz LPG hortumlarinda bir dirsek yapma daralma gaz yetiştirememe söz konusu degil ise karburatöru elden geçirmenizi tavsiye ederim temizlik ve vakum hortumlarini yenileyin. Özellille 2. Boğazi açtigindan emin olun açan parçalarda 15-20liraydi.
Karburatorde verimli çalisiyorken hala tekleme yiğilma varsa bujiler bir ihtimal kablolari ve en sonunda distributore yonelin.

18 yillik karburatorlu felicia sahipligi donemimde tecrube ettigim kadariyla bu araclarin alişilmiş tehşisleri var ustalar şu ise bu , bu ise şu diyor ama bazan boşa masrafa yol açabilir. Daha sistemli ele almak yavaş yavaş yaklaşmak lazim. 350 liralik distributor ezberden değişmek yaziktir
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti AhmetH » 08 Haz 2017, 23:59

Termostatin uzerindeki musur sadece gostergedeki hararet ibresine gidiyor. Injeksiyonlu araba ezberidir hararet musuru degistirmek.

Bir diger tekleten performansi dusuren nokta ise triger zinciridir. Çunku gergi sistemi yoktur, eger zincir hakkaten bollaşmiş ise distributor arizasi gibi keyifsiz çalişmasina neden olur aracin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir