ARANIZA YENİ KATILDIM.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARANIZA YENİ KATILDIM.

İleti jawacı » 17 May 2017, 22:13

ben çıkma parça kullanma taraftarı pek değilim. kalınlığı kaçtır, çatlak mıdır, çarpık mıdır nedir bilinmez. Alemin eskisine para vereceğine yeni al tak daha iyi.

ben contayı da en son victor marka takmıştım. 2 senedir sorun yoktu.
piyasada meşhur temac marka var. 1 senede çürüdü. araçta antifiriz olduğu halde.

yeni yenidir.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Kia Rio 1.5 crdi hatcback

İleti Rsm » 17 May 2017, 22:55

Arkadaşlar merhaba ben de 2001 Skoda fabia 1.4 comfort benzin lpg li araç var . Araçtan durduğu yerde ses geliyordu ustaya gösterdim sıkıntı yok dedi. Ama araç bugün ilk kez durduğu yerde tekledi ve dururken boşta iken kendiliğinden gaz yiyor ve devir yükseliyor acil yardım
Rsm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Rasim kahveci
Nereden: Trabzon
Arabanız: Skoda fabia

İleti favocu41 » 17 May 2017, 23:56

Ben eylülde motor attığımda favoma 700 e aldım sıfır kapak.üstünde skoda amblemi var ama ne malı bilmiom bence sıfır mal iyidir
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti ubabubab » 20 May 2017, 10:11

benim araçta distiribitör vika amortisörler 4 üde vika-endiksiyon kardes-arka fren balatası vika-debriyaj mapa-kontak vika-vs vs çin malı vika olmasa hangi favoritçi formancı bu araçları yüretebilir mapa olmasa luk yada sasch 2 misli para verirde takar skodanın bir önceki modeli var kaput yandan açılır şimdi hepsi hurdalıkta o zamanlar da vika olsa idi şimdi o araçlarda yürüyor olacaktı yani kısaca bu aracı vi-ka yürütüyor ve ilk defa yapmıyor bu işi vika
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti RYD-93 » 21 May 2017, 16:59

arkadaslar ankara ivedik sanayisinde 1 adet kapak buldum skoda amlem var üzerinde ve hayrettirki ölctürdüm ve 98 desibel geldi yani kapak daha önce hiç işlem görmemiş sıfır gibi yani normalde viko marka sıfırınıda ölçtürdüm 98 desibel geldi yani şimdi o kapagı incelettircem bakalım eger kapakta sıkıntı yok bır sorun yok ise onu almaya karar verdim

Elinize saglık arkadaslar ve gercektende simdi viko veya diger marka farketmeyecegini şu şekilde anladım

araçlarımızın kronik olan bazı sorunları var özelliklede hararet meselesi aracı yorma ve aracı devirsi kullanma bence
kendi fikrimi sunuyorum ve bagımsız kullanmamız yani müşür termostat bunları duzugn montajlıyan usta herzaman aracı dusunerek yapan ustadır kanımca hakkımızda hayırlısı ıslem sonunda toplu olarak aracımın atabılırsem videosunu atmak istiyorum ...
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tufan KARADEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN GLX

İleti RYD-93 » 06 Haz 2017, 18:28

Evet Arkadaşlar Motorla ilgili işlemlerim bitmiş bulunuyor KOMPLE MOTOR YAPILDI Slindir kapagı Dahil

Slindir Kapagı Orjinal : 900 tl ye bursadan . Bir Arkadaşıma teşekkür ediyorum
Piston Sekman Gömlek :
Ana yataklar
kol yataklar
Kenar yatak
Krank Orjinal,
Triger Zincir Seti
Hazır Degişmiş açılmışken Baskı Balatayıda Degiştirttim
Takım conta
Distribütör : Bunu degiştmedim ŞUan Orjınalini Arıyorum elinde alabilcegim biyer bilen varsa Yardımcı olursa Sevinirim
Yag 4 litre
Antfriz
Hava Filtresi

Arkadaşlar ortalama bunların hepsi 2.900 TL YE YAKIN TUTTU İŞCİLİK 700 TL VERDİM BU 700 TL NİN İÇİNDE
PORYA PORYA BİLYASI
ROT BAŞLARI
AKS LER GİBİ ŞEYLERİDE ÜCRETSİZ DEGİŞTİRME SÖZÜ ALDIM BİRDE GONLUMDEN GECEN TAKIM ELBİSE USTAYA 90 TL LIK BENDEN OLSUN DEDIM RAMAZAN RAMAZAN ....
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

İleti favocu41 » 07 Haz 2017, 09:22

Aynı motoru ben yaptım 9 ay önce 2650 tutmuştu
Bide tavsiye benden sana ben öyle yaptım hazır motor yeni sağlıklı oldu radyatörü değişip bi tofaş fanıda takın ondan sonra hani skoda hararet yapıyo diyolar ya gelsinlerde hararet yaptırsınlar. Gecen o sıcaklarda dağ yoluna vurdum hep 1. Vites fan bi girdi hararet sabitlendi keçi gibi çıktı
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

İleti RYD-93 » 08 Haz 2017, 22:35

Ankaradayım yaptıra bilcegim saglam biyer biliyormusunuz ? ve musuru fanı termostadı kaclık kullandınız onlarıda degıstırdınızmı mesela

termostat kaclıktı ?

termostat müşürü kaçlık yada stabıl sabıtmı _?

fan musuru radyotorun ustundekı kaclık olcak ? resımlerını gonderme sansınız varmı acaba ? bana size zahmet

ben elektrıkcıyım az cok elımdne gelır o ıs belkı kendımde yaparım dusunuyorum ? yardımcı olurmusunuz ?=
0543 848 40 96
RYD-93
CLASSIC
CLASSIC

İleti favocu41 » 08 Haz 2017, 23:54

Termostat yanlış hatırlamıyosam 80 lik gibi bişeydi. Fan müşürüm yani radyatörün üstündeki 82-68
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir