Felicia'dan gelen siren sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia'dan gelen siren sesi

İleti navarch » 08 Haz 2017, 19:26

merhaba arkadaşlar
2001 model 1.3 glxi sahibiyim. şöyle bir sıkıntın var; sanırım farlar açık vaziyette motoru stop ettiğinizde araba içinde bir siren sesi çalıyormuş. ama benim aracımda bu siren kapıları açtığınızda başlıyor kapı kapatılana kadar susmuyor. kapı içlerinde switcleri bantla yapıştırdım geçici olarak sesten kurtuldum. ancak bantlar eriyip yine siren çalmaya başlıyor. çok can sıkıcı bir durum. bu olay geçen sene arabayı muayneye soktuktan sonra olmaya başladı. muhtemelen benden önceki sahibi kablosunu çıkarttı ya da soketini söktü. muaynede onu yerine taktılar.
neyse sözü daha fazla uzatmayım bu siren sesini kesmeki için ne yapmam gerekiyor. hangi kabloyu nerden sökmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

navarch
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.3 GLXİ

İleti furunotr » 08 Haz 2017, 19:46

Siren sesinden kastınız nedir anlayamadım ama arabayı stop edip anahtarı çıkartana kadar dı sanırım (şimdi ben de hatırlamadım) kısık bir uyarı sesi çıkar; taa ki siz anahtarı çıkartıncaya kadar; bu gayet normal; benimkinde de mevcut... Anahtarı aracın üzerinde unutmayın diye olsa gerek...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti furunotr » 08 Haz 2017, 19:47

furunotr yazdı:Siren sesinden kastınız nedir anlayamadım ama arabayı stop edip anahtarı çıkartana kadar dı sanırım (şimdi ben de hatırlamadım) kısık bir uyarı sesi çıkar; taa ki siz anahtarı çıkartıncaya kadar; bu gayet normal; benimkinde de mevcut... Anahtarı aracın üzerinde unutmayın diye olsa gerek...

Yok ben olayı anlamamışım; yarın benimkine bakayım hangi pozisyonda o ses çıkıyor en azından onu bilirim...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

İleti navarch » 08 Haz 2017, 19:55

öyle kısık bir ses değil baya baya rahatsız edici bir siren sesi. motor stop olsun ya da olmasın 4 kapıdan herhangi biri açıksa siren çalıyor. kapı kapatılana kadar susmuyor. kapı kapatıldığında üstüne bastığı switchler var onları içeri itince susuyor. yani kapı kapalıyken. bu ses muhtemelen birşeyin uyarısı için konmuş ama yanlış zamanda çalıyor. hic çalmasın, gerek yok bu sese. burdan kablosunun yerini bilen çıkarsa kesip kurtulucam. basit birşey için sanayiye gitmekte istemyorum. ne zaman gitsem canımı sıktılar. o yuzden burdan yardım almak istedim. şimdiden teşekkürler
navarch
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Haz 2017, 00:05

Arka sis fariniz acik kalmis.
Tesisatin yapisindan geregi kapi acik ve kontak kapali bile olsa arka sis fari acilirsa far acik uyari sireni otuyor. Bir deneyin arka sis fari cok sik kullanilan bisey olmadigindan uzun sure fark edilmeyebilir.

Arka sis fari 4lü flaşörun solundaki düğmedir orta konsolda
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti navarch » 09 Haz 2017, 14:13

AhmetH yazdı:Arka sis fariniz acik kalmis.
Tesisatin yapisindan geregi kapi acik ve kontak kapali bile olsa arka sis fari acilirsa far acik uyari sireni otuyor. Bir deneyin arka sis fari cok sik kullanilan bisey olmadigindan uzun sure fark edilmeyebilir.

Arka sis fari 4lü flaşörun solundaki düğmedir orta konsolda

Hocam Allah senden razi olsun. Mesaji okudugumda arabadaydim hemen denedim ve sorun cozuldu. Demek ki muaynede kontrol icin actilar o gunden beri sislerim acikmis. Nerdeyse bir sene oldu acemilikten fark edemedim arka sis farim oldugunu bile bilmiodum ki:)
navarch
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Haz 2017, 15:28

Parklar acikken göstergede sari renkli uyarisinin gorunmesi lazim dikkatinizi çekmediyse gosterge deki kucuk ampulcuk patlamis olabilir.
Arka sis felicialarda sagli sollu 2 tanedir fren işigi kuvvetindedir çok göz alir aklinizda olsun boşa yakmayin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti navarch » 09 Haz 2017, 15:34

söylediğiniz gibi gösterge panelimde muhtemelen patlat ampuller var çünkü daha önce başka bir felicia'nın panelinin daha ışıtılı olduğunu görmüştüm. özellikle devir ve km gösterge arası karanlık bende.
sis farının dışardan açık oldugunu bunca zaman farketmediğime göre o da patlak olabilir. ama bu gece karanlıkta yakıp bir daha bakıcam. yardımınız için tekrardan teşekkür ederim.
navarch
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 09 Haz 2017, 19:45

Ben bakmayı unutmuşum; buraya bakınca hatırladım ama siz sorunu çözmüşsünüz zaten; geçmiş olsun diyelim...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

İleti navarch » 09 Haz 2017, 22:01

evet çözdüm.acemilikle karışık benim felicia'nın azizliği de var. akşam baktım açık olmasına rağmen sisler yanmıyor uyarı ledi'de yanmıyor. haliyle ben de fark edememişim bunca zaman.
navarch
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 09 Haz 2017, 22:19

Ayni alarm benim forman GLX te var. Farlar acikken kapiyi acinca caliyor. Araci corumdan aldim yolda gaz almak icin durunca kapiyi actim ahaa bisey otuyo. Kapiyi kapadim kesildi baktim farlar acikmis orada ogrenmistim. Ama lx lerde yok.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti selcukcebeci » 11 Haz 2017, 00:28

Aracım 96 lx. Bendede var. Sisle alakalı değil bendeki. Parklar açık iken kontak kapalı ve kapıyı açarsanız ötüyor. Bence iyi birşey hatırlatmak için. Sadece şoför kapısı olsa iyi olurdu.
selcukcebeci
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selçuk cebeci
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir