çekişten düşme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çekişten düşme

İleti 816mk » 03 Ağu 2017, 13:10

arkadaşlar aracımın contası yeni değişti. kapak taşlandı subap lastikleri falan değişti. sonra subap ayarı yapıldı. araba şuan çekişten çok düştü. usta subaplar daha alışmamıştır diyor. 1000 km yap ondan sonra subap ayarı falan yapacaz diyor.daha önce conta değiştiripde başına böle birşey gelen oldumu. normal mi bu durum. yoksa ustada mı sıkıntı. yardımcı olursanız sevinirim.

816mk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat kuru
Nereden: Aksaray
Arabanız: skoda felicia

İleti phenomx3 » 03 Ağu 2017, 17:08

ben geçen sene conta yaptırdım. 1500 km sonra sübap ayarına gel demişti. ama o aralıktaki çekiş durumundan sıkıntı hatırlamıyorum. usta önemli tabii. skodayı bilen usta olması avantajdır.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti serkan91 » 07 Ağu 2017, 23:02

Aynı sorun bende de vardı 2 hafta önce üst kapak conta fln değişti çekiş problemi yaşadım serviste kullanıyorum aracımı kendi işimde haftalık 900 ila 1200 km yapıyorum bende subap ayarları ilk haftada yapıldı fakat çekiş problemi düzelmedi sorun ateşleme bobininden çıktı ateşleme bobinini tutan küçük L şeklinde bir demir var o çatlamış ve araç hareket halinde iken bobin sallandığı için bujilerde temassızlık yapıyormuş.Motor yapılırken heralde o demir çatladı yada kırıldı kaynattırıp düzeltik sorun gitti.Kesin bundandır diyemem fakat ben de ki sorun bu şegilde düzeldi tüm arkadaşların bilgisine sunarım.
serkan91
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan çiftci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia 1.3 glx

İleti 816mk » 08 Ağu 2017, 08:32

teşekkürler arkadaşım bende 900 km yaptım tekrar kapağı sıktırıp subap ayarı yaptıracam. bakalım ondan sonrada düzelmezse kontrol ettirecem
816mk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat kuru
Nereden: Aksaray
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir