Octavia borular patlıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia borular patlıyor

İleti Rbolu » 08 Ağu 2017, 01:35

Merhaba arkadaşlar,benim 2002 model 1.6 Eelegance benzin/lpg otomatik vites octavia aracım var.benim sorunum şu 6ay önce aldım aracı gayet memnundum fakat 2 ay önce su borularından biri patladı onu yaptırdım bu arada hararet hiç yükselmedi yani dışardan bakınca bi sorun yok gibiydi boru eskimiştir dedik dğiştik daha sonra 1 ay kadar kullandık su eksiltmeye başladı gene hemde bu sefer baya ustaya götürdük bi boru daha patlamıştı onuda değiştik aracı aldım 1 km gitmeden kalorifer peteği patladı sonra ustalar conta yanık basınc yapıyor dediler motor acıldı conta derken kapak değişti fakat test ederlerken bu sefer başka hortum patladı şu anda hala aranıyor. Benim sorum şu hiç böle bi şey yaşayan oldumu?bide motor inecek blok olabilir diyolar bana bununla ilgili fikri olan varsa lütfen yardımcı olun.basınc var borularda diyolar fan açıyor hararet cıkmıyor kafayı yicem 1ayda 6 bin harcadım fakat hala araba aynı lütfen yardım

Rbolu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Rasim Bolu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Octavia

İleti cetins » 08 Ağu 2017, 08:57

Merhaba,
Hangi ustaya gidersen bu sorun için conta derdi, kapağa bakardı kurtarmazsa değiştirirdi. buraya kadar herşey normal .
hemen blok demesi yanlış oldu bana göre,
aynı problemi başka bir araçta yaşamıştım, aynı adımlardan bende geçmiştim
şunlardan olabilir,
Blok üst yüzeyi taşlanması gerekebilir,
devir daim olabilir,
gömlekler düşük kalıyor olabilir,
ama blok olacağını pek sanmıyorum , genede işin ehlini bulmak lazım ,

benim gömlekler düşük kaldığı için hava yapıyordu , sonra düzeldi
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ