BÖYLE ARABA OLMAZ OLSUN HERGÜN Bİ ARIZA ÇIKARIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BÖYLE ARABA OLMAZ OLSUN HERGÜN Bİ ARIZA ÇIKARIYOR

İleti omurqarip » 08 Ağu 2017, 22:33

Daha düne kadar birşey yoktu ama bugün araç lpgde gaza basınca sıkıntı yok biraz ayağımı çektiğimde tekliyor 2 3 hafta falan lpgde çalıştı ondandır diye düşünüp benzine aldım benzinde de başta tekledi sonra düzeldi ama aşırı bir benzin kokusu ve rolantidede her an istop edecekmiş gibi çalışıyor

Eklentiler
554a353f0142ff6c404d1472dbbe26f0.jpeg
omurqarip
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARİP
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Hidayett » 09 Ağu 2017, 09:11

hocam benim favoritinde çekişi düşmüştü düşük devirde vites attıgımda tekliyordu. çekişi iyice düştü sanayiye götürdüm bujilerin ikisi yaglanmıs ondan düşmüş çekişi dedi. zaten yaparkende tekleme yapıyormuydu diye sordu bi bak veya baktır derim hocam
Hidayett
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Hidayet ilimler
Nereden: Konya

İleti omurqarip » 10 Ağu 2017, 20:26

benim lpg sıralı değil karbürtördeki lpg boşalsın diye düğmeyi ortaya alıp gazlıyacaktımki araba boğuldu istop etti herneyse benzine geçirdim düğmeyi biraz marş bastı 5 6 defa benzine geçti gene boğularak tabi 100 metre falan gitti gitmedi arabadan benzin kokusu gelmeye başladı iş güçtende fırsat bulup tamirciye götüremiyorum kokunun hortumdan falan alakası olurmu bi kaç kişi hortuma bak dedi lpgde enjektörden şüpheleniyorum
omurqarip
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARİP
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti cemokan » 11 Ağu 2017, 00:35

Hocam benzin kokusunda ben şöyle bisi ile karşilasmistim belki sizde de ayni sorun vardir. tam hava filtresinin altinda fincana benzeyen benzin dinlendirme kabi var. Zamanla ve isidan catliyormuş söküp kontrol etmek gerek bi bakin. Isterseniz fotoda atarim. Bi kontrol edin. 10 - 15 liralik bir parça elinizden geliyor ise değistirisiniz.

Tekleme sorunu bana görede bujiler ya da distribütör bakim zamani gelmis olabilir. Int. Arastirin distribütör bakimi die karsiniza cikar bi deneyin.
cemokan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem Kurt
Nereden: Muğla
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

İleti favo_39 » 11 Ağu 2017, 20:14

Karbüratörünüzün sorunsuz olduğundan eminmisiniz?Anlaya bir usta bulup Karbüratörünüze de bi baktırın derim ben.Anlattıklarınızdan o gibi geldi bana.
favo_39
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kırklareli
Arabanız: 93 favorit 135 glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir