Aracım hem benzinde hem de tüp de tekleme yapıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım hem benzinde hem de tüp de tekleme yapıyor.

İleti ÇINAR » 16 Ağu 2017, 21:27

Arkadaşlar herkese selamlar.
2005 special model fabiam hem benzinde hemde tüp de tekleme yapıyor. Tabi bunu sürekli yapmıyor. Aracım özellikle kırmızı ışık da dur kalk yaptıktan sonra 1. 2.vitesde daha çok yapıyor.Vites yükseltince düzeliyor. Bazende arıza lambası sürekli yanıp sönüyor. Aracı stop edip 5 dk falan bekleyip tekrar çalıştırınca lamba sürekli yanıyor ve gaz yememe durumuda düzeliyor. Şimdiye kadar 2 adet ateşleme bobini ve 4 adet buji değiştirildi boğaz kelebeği temizlendi.Ama arıza hala devam ediyor. Böyle bir arıza başına gelen duyan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

ÇINAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre19 » 18 Ağu 2017, 18:04

Merhaba
Aynı olay benim başımada gelmişti. Benim aracın iki adet arızası çıktı. Birincisi lpg enjektörü arızalanmıştı. Değiştikten sonra 3 yıl boyunca yapmadı. Daha sonra tekrar yaptı enjektörü tekrar değiştik (landirenzo blue) düzeldi ama tam net değildi. Arıza lambası tekrar yandı ve asıl nedenin yağ seperatör oringi olduğu anlaşıldı. Yağ seperatörü oringi yırtılarak aracın kartelden hava almasına,buna bağlı olarakda rolanti bozukluğu dip gazda gaz yememe problemlerine yol açmaktadır. Oring değişti ve yılların devir saati dalgalanması dahi tarih oldu.
emre19
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre cetin
Nereden: Kayseri
Arabanız: fabia 101

İleti FaBiCooPeR141 » 20 Ağu 2017, 15:20

emre19 yazdı:Merhaba
Aynı olay benim başımada gelmişti. Benim aracın iki adet arızası çıktı. Birincisi lpg enjektörü arızalanmıştı. Değiştikten sonra 3 yıl boyunca yapmadı. Daha sonra tekrar yaptı enjektörü tekrar değiştik (landirenzo blue) düzeldi ama tam net değildi. Arıza lambası tekrar yandı ve asıl nedenin yağ seperatör oringi olduğu anlaşıldı. Yağ seperatörü oringi yırtılarak aracın kartelden hava almasına,buna bağlı olarakda rolanti bozukluğu dip gazda gaz yememe problemlerine yol açmaktadır. Oring değişti ve yılların devir saati dalgalanması dahi tarih oldu.

araçta dalgalanma sorunu kökten halloldu mu yani ? daha sonra ara ara zaman zaman tekrar etti mi yada herhangi bir problem yaşattı mı ? ortalama maliyet nedir böyle bir müdahalede ?
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KeReM CeNK
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti emre19 » 28 Ağu 2017, 14:08

Aracı hala sıkıntısız kullanıyorum. Aynı sorunları yani tekleme gaz yememe gibi sorunlar yaşamadım. Kartel yağ seperatörünün yenisini bulamadım parça kodunun sonu AE ile bitiyor. Diğer vw grup araçlardan sadece seat tutuyordu onuda bulamadım tek çare çımacılardı yaklaşık 10 civarında komple motorun yağ seperatörüne baktık hiç birinin bağlantısı bbz motor kodlu olan bu motoru tutmadı en son çıkmacılardan birisi uyduruk oringi 100tl karşılığında passat moturundan söküp verdi. Oringi sökmesi çok basit ama bulmak lazım tabii seperatörün yeri kartelin arkasında ama önce ondan olduğuna kesin karar vermek lazım bunun içinde ordan hava alıp almadığını kontrol ettirmek lazım işinin ehline. Kolay gelsin
emre19
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre cetin
Nereden: Kayseri
Arabanız: fabia 101

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir