ARACIMDAKİ VERNİK ATMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACIMDAKİ VERNİK ATMASI

İleti Mehmet Kahraman » 27 Eyl 2017, 09:50

İYİ GÜNLER 2016 MODEL RAPID ARACIM VAR. ARACI AĞUSTOS 2016 TARİHİNDE İZMİR VOSMER'DEN SIFIR SATIN ALDIM.İKİ GÜN ÖNCE ARACI KONTROL ETTİĞİMDE KAPUTUNDA AVUÇ İÇİ KADAR VERNİK ATMASI OLDUĞUNU GÖRDÜM. İNTERNETTE ARAŞTIRDIĞIMA GÖRE ÖZELLİKLE 2015-2016 MODEL SKODA ARAÇLARDA BU TÜR SORUNLARIN OLDUĞUNU ÖĞRENDİM. SERVİS İLE TELEFON GÖRÜŞMEMDE VERNİK ATAN YERİN TEKRAR BOYANACAĞINI SÖYLEDİLER.SIFIR ALDIĞIM VE HALEN GARANTİ KAPSAMINDAKİ ARACI NEDEN BOYATAYIM KALDI Kİ BOYA KAYNAKLI OLAN BİR SORUN ZAMANLA DİĞER PARÇALARDA DA YAŞANACAKTIR. BÖYLE BİR OLAY BAŞINA GELEN VAR MI? NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Eklentiler
âaaaaaaa.png
Mehmet Kahraman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet KAHRAMAN
Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Rapıd

İleti Tardis » 27 Eyl 2017, 12:52

Bu ara neredeyse her marka modelde bu tür sıkıntılar baş göstermeye başladı. Bunun için araç değişimi gibi bir işlem yapacaklarını sanmıyorum, çevre koşullarına veya size atabilirler suçu
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem GÜNER
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1 101 bg elegance

İleti Mehmet Kahraman » 27 Eyl 2017, 13:06

Valla hocam bu işin bilirkişisi var 14 ay içerisinde çevre koşullarından her araba bu şekilde olursa sıfır araç almaya gerek yok.Kullanıcının ne gibi bir kusuru olabilir.kaldıki ben aracıma fırça bile vurmuyorum elimle süngerle yıkıyorum.taş atması olsa iz olur.valla direteceğim avukatla görüştüm.Önce servisin teklifine bakacağım sonrada hukuki yollara başvuracağım.birkaç emsal karar var.Bu olay malda gizli ayıp olduğunu gösterir.Kaldıki şimdi kaputu boyadılar;
1.araçta değer kaybı olacak,
2.İkinci el satışında sıkıntı olacak,
3.Satmadım bindim diyelim vernik atması zamanla diğer parçalarda da görülecek,
4.Sıfır aracı 14 ay sonra boyatacaksam ikinci el komple boyalı bir araba alırdım hem de çok uygun fiyata.
Mehmet Kahraman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 27 Eyl 2017, 15:35

Mehmet Bey,

Aşağıda linkini verdiğim benzer konuyu bir okuyun. Belki size yardımı dokunabilir,

octavia-a5/ayipli-arac-t32270.html" rel="nofollow

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

İleti Mehmet Kahraman » 27 Eyl 2017, 20:03

Skodaizm arkadaşım teşekkür ederim okudum o arkadaşımızın durumunu.en son mağduriyeti giderilmiş ben de hakkım ne ise sonuna kadar arayacağım .ingilizce bir merin hazırladım onu fabrikaya mail atacağım bakalım cevap ne olacak birada paylaşırım
Mehmet Kahraman
Yeni Üye
Yeni Üye

Rapid

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir