Lpg ve Benzinde tekleme, Egzozdan su atma.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg ve Benzinde tekleme, Egzozdan su atma.

İleti fthpl » 01 Ekm 2017, 22:35

Merhaba arkadaşlar 10 gündür sorunlarla cebelleşiyorum. Aracıma yapmadığım kalmadı ama o hala bişeyler istiyor.

Satamadım gitti.Üzerine evlendim.

Şuan araç hem lpgde hem benzinde tekliyor. Elimdeki eski buji kablolarını ve tevzi makrası-dist. kapağını denedim sorun aynı.

1-4-3-2 sıralamada 3.nolu buji sökülemedi daha dogrusu usta öyle söyledi. Buji kaynamış filan dediler. Belkide diş sıyırıp takılmıştı.

Kırılırsa bir ton tefarruat çıkıcak.

Onu geçtim araç yanma odasına su basıncı veriyor. Yedek su kabının kapağını gevşetince tekleme kesiliyor. Ama baya su atıyor dışarı. Conta tam anlamıyla yanmadıysada yanma odasına kaçırıyor. Egzozdan yogun damla damla su atımı var. 2-3 günde bir 1 litreye yakın su eksiltiyor. Lpg de çok aşırı silkeliyor. Gaza yüklendim mmi silkeleme başlıyor. Benzinde biniyorum.

Kafam karışık,sinirim bozuk .

Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti ubabubab » 01 Ekm 2017, 23:05

sadece fikir ondandır demiyorum şu olabilir distiribitör mili kendini yağlamaz bugüne kadar yapmadı isen dene tevzi makarasını çıkar tam ortasında delik var eczaneden 2cc enjöktör al 5 damla 20*50 motor yağı damlat milin etrafınada 4 damla at bekle biraz ..bas .sadece fikir .bunu neden yapılır mil kendini yağlamaz bi zaman sonra yapışma olur zor döner bu yağsızlık bi zaman sonra distr mil pimini kırar yaşadığım olay tamirciler bunu umursamaz kendi kendinin dr olduğun zaman bu araç sana hizmet eder üsteki anlatılan yaşanmıştır (elinle mili döndürmeye çalışma)zaten dönerse mil pimi kırılmış demektir aşırı sağa sola dönerse ateşleme zamanınada şaşırır. sağa sola kıpırdamaz ise sağlam
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti fthpl » 02 Ekm 2017, 13:03

yağlamasını yaptım ama birşey değişmedi. sadece biraz daha atikleşti. distrbitör vakum yayını zımparalayıp yagladım. temizledim taktım.

Distribitör kapağını açınca demir tozu gibi gri metal tozu geliyor. Acaba sorun distrbitör demi.

Yıldız şekilndeki metal parça oynuyor sağa sola.

onuda bir göstereyim. Adam akıllı bir tamirciye baktırcam.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 03 Ekm 2017, 23:43

distribütorün orjinalmi tabii bobin ve ateşleme beyni de. yan sanayiler de bu gibi sıkıntılar olabiliyor. distribütör beyin ve bobin HANHART-MAGNETON -PAL marka olmalı. bi bak kontrol et. VİKA- falansa çançinçon dur. bir tek ateşleme beyninde NART diye bir marka var yerli malı o iyidir. çin mallarında genelde sıkıntı oluyor.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti fthpl » 04 Ekm 2017, 20:41

aracımın çoğu yeri orjinal. distrbötr ve ateşleme beyni orijinal. ateşleme bobini pal marka orjinal.

dist. kapağı pal orjinal, tevzi mak. boshc marka.

eskidiler herhalde. yakın zamanda göstericem böyle olmuyor.

benzinde iyi kötü biniyorum ama lpg de hiç binilmiyor
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

İleti fthpl » 07 Ekm 2017, 13:49

Bujinin biri çıkmıyor. Şöyle ki 3 buji yi çok rahat çıkardım.

soldan sırayla 1-2-3-4 dersem. 3 nolu çıkmıyor. Aslında ince ince yüklenince gevşicek ama çıkarken yuvayı sıyıracandan korkuyorum. Sanayi ortamında söktürcez mecbur.

Yeminle sıtkım sıyrıldı 5 liraya aldım 5 den fazla masraf ettim. Verdimi yiyor. Allah yardımcımız olsun.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir