BOĞULARAK GAZ YİYOR NEREDEYSE İSTOP EDECEK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOĞULARAK GAZ YİYOR NEREDEYSE İSTOP EDECEK

İleti omurqarip » 17 Ekm 2017, 17:51

BOĞULARAK GAZ YİYOR NEREDEYSE İSTOP EDECEK GİBİ GİDİYOR ROLANTİDE NORMAL ÇALIŞIYOR ÇALIŞMASINDA FALAN PROBLEM YOK FAKAT GAZ VERİRKEN AZ AZ GAZ YİYOR Bİ ANDA ARABA BAĞIRIYOR SANKİ GAZI KÖKLERCESİNE Bİ ANDA OLAN OLAY SORUN NEREDE SİZCE

omurqarip
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARİP
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit

İleti burakipek_ » 17 Ekm 2017, 21:47

omurqarip yazdı:BOĞULARAK GAZ YİYOR NEREDEYSE İSTOP EDECEK GİBİ GİDİYOR ROLANTİDE NORMAL ÇALIŞIYOR ÇALIŞMASINDA FALAN PROBLEM YOK FAKAT GAZ VERİRKEN AZ AZ GAZ YİYOR Bİ ANDA ARABA BAĞIRIYOR SANKİ GAZI KÖKLERCESİNE Bİ ANDA OLAN OLAY SORUN NEREDE SİZCE

Merhaba karbüratöre baktırdınız mı ? gaz kelebeğide olabilir yani tam anlamıyla bilmiyorum ama bunlar benim görüşüm. gaz telinde de sorun olabilir baktırman lazım
burakipek_
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak İpek
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 93

İleti burakipek_ » 17 Ekm 2017, 22:05

omurqarip yazdı:BOĞULARAK GAZ YİYOR NEREDEYSE İSTOP EDECEK GİBİ GİDİYOR ROLANTİDE NORMAL ÇALIŞIYOR ÇALIŞMASINDA FALAN PROBLEM YOK FAKAT GAZ VERİRKEN AZ AZ GAZ YİYOR Bİ ANDA ARABA BAĞIRIYOR SANKİ GAZI KÖKLERCESİNE Bİ ANDA OLAN OLAY SORUN NEREDE SİZCE

BİZİM FORUMDA BAŞKA BİR KONUDAN ALINTIDIR UMARIM YARDIMI OLUR :) BİRAZ ARAŞTIRDIM BUNU BULDUM

Özellikle karbüratörlü sistemlerde 14 birim havaya karşılık 1 birim benzin şeklindedir karışım oranı. Bu oranlamada benzinin payı arttığında, zengin karışım oluşuyor demektir. Daha önceki başlıkta da cevap yazmıştım. Karbüratör sökülüp temizlenecek ve diyaframları kontrol edilip gerekiyorsa değiştirilecek ve ardından karbüratörün ayarları yapılacak. Bir de distribütörün içinde bulunan manyetik bobin dedikleri parçayı kontrol ettirmenizi öneririm. Bundan başka jiklenin ayarı kaçmış olabilir ve jikle kelebeği, motor hiç hava çekemeyecek seviyede kapanıp motorun fazla benzin nedeniyle boğulmasına yol açabilir. Jikleyi de kontrol ettirmenizi öneririm.
Naçizane önerilerim bunlardır.
burakipek_
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak İpek
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 93

İleti omurqarip » 18 Ekm 2017, 13:06

https://www.youtube.com/watch?v=KMC4AZz8dco

bendeki sorunun aynısı bu videoda gösteriliyor gaz kelebeğinden şüpheleniyorum
omurqarip
CLASSIC