2001 Fabia Devir İbresi Sorunu Acill Yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Fabia Devir İbresi Sorunu Acill Yardım

İleti selimce23 » 22 Ekm 2017, 22:54

Merhaba Arkadaşlar Aracımla 1 sene önce kaza yaptım kum yığınına çarptım.Kazadan sonra Araç rolantide durmuyor yani normalde 10 da durması gerekirken hep 10 nun altında ve bundan dolayı aküyüde şarj etmiyor rolantide ve aracım uzun süre çalıştığı zamanlar devir ibresi bir yukarı bir aşağı oynamaya başlıyor sabit durmuyor ancak aracıma sabahları ilk çalıştırdığımdada devir ibresi 10 da sabit duruyor araç belirli bir süre ısındıktan sonra devir ibresi 10 altına düşüyor ve yukarı aşağı oynuyor.Sizce Neden Dolayı Bu sorun yaşanmaktadır.Yardımlarınız İçin şimdiden Teşekkür Ederim.

selimce23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ÇELİK
Nereden: Elazığ
Arabanız: Skoda Fabia Comfort

İleti hetepe » 24 Ekm 2017, 09:18

Bu durum benzinde de böyleyse
kurumlanmış boğaz kelebeği, ve EGR valfi olabilir, katalizör dolmuş olabilir, arızalı lambda sensörü gibi bir veya birden çok nedeni olabilir.
bu durumda rölanti sabit durmaz, bunlara bir baktırın bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
<<<95R11S/05fabiaHTP/08fabiaTDI/>>???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Şimdilik yok

İleti selimce23 » 25 Ekm 2017, 08:04

Benzinde de böyle boğaz kelebeğini temizledik.Ama digerlerine baktirmadim yani arac ısınınca yapıyor
selimce23
CLASSIC
CLASSIC

İleti vestt » 25 Ekm 2017, 17:46

öncelikle slm daha önce ayni sorunu yasamistim skoda ya bagli bir dis serviste kalbürötor için bilgisayara baglattim bilgisayardan bir islem yaptilar sonra düzeldi 10 bin devirle baslayip bazen 20 bazende 6 bin devir arasi kafasina göre takilip duruyordu bazende düzeliyordu bilgisayar baglandiktan sonra düzelmisti bilginiz olsun bilgisayar ücreti 40 tl ödemistim bundan 8 ay önce filan
vestt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ozgur_eryılmaz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti selimce23 » 26 Ekm 2017, 10:12

Evet Boğaz Kelebeği Adaptasyonundan bahsediyorsunuz Onu Yaptırdım Ancak Bi Düzelme Olmadi
selimce23
CLASSIC
CLASSIC

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir