black friday Hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

black friday Hakkında

İleti lostar58 » 27 Kas 2017, 16:45

slm arkadaşlar

böyle rezil bi indirimi kınadığımız gibi bunlara kapak olsun diye birşeyler yapmak lazım

ben kendi üzerime düşen servisciyim buradaki yorumlara ve arkadaşlara göre
hayırlı ve bereketli Cuma diye bir cuma günü belirleyelim ben yaptığım işçilikten %20 değil 30 indirim yapayım gerekirse malzemeleri siz getirin ve bunu sosyal medyada paylaşalım ne dersiniz
Öğlen hep beraber Cuma namazı kılarız

lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti teksamet » 27 Kas 2017, 20:52

black friday dedikleri ni türkiyeye uyarlayıp efsane cuma diye bize kakaladılar, bunu bilmeyen yok ta; siz ne demek istediniz onu anlayamadım.

anlayan arkadaşlar varsa açıklasın, yada siz ne demek istediğinizi biraz daha açın.

kolay gelsin
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti lostar58 » 28 Kas 2017, 10:32

kara cuma değilde bizim Cuma mız hayırlı bereketli Cuma demek istedim böyle bir paylaşımlarda bulunalım
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Tardis » 28 Kas 2017, 11:04

Bakın Arkadaşlar, bu "kara cuma" olayı düşündüğünüz gibi İslamı kötülemek veya karalamak için atılmış bir adım değil. Yaşanmış bir olaya dayanmakta. Şikago polis teşkilatından kalan bir söz öbeği. Bu konu ülkecek gaza gelme potansiyelimizle büyüdü de büyüdü. Kimse de bunun aslı astarı nereden geliyor demedi. Dükkan basıp haneye tecavüz eden mi ararsın, cam çerçeve indiren mi ararsın? yapmayın etmeyin.
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem GÜNER
Arabanız: Fabia 1 101 bg elegance

İleti lostar58 » 28 Kas 2017, 11:53

kimse cam çerçeve indirdiğini sanmıyorum sadece dükkanlara girip o yazıyı kaldırmalarını söylüyorlar veya kendileri kaldırıyor bizim mubarek günümüzü neden böyle bir yazı ile indirime götürüyorlar siz yapmayın etmeyin bugün böyle diyenler yarın birgün doğuda boşuna şehit veriyoruz verin gitsin kavga bitsin der
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Tardis » 28 Kas 2017, 12:29

Hocam bakın tekrar söylüyorum black friday olayının bizim dinimizle, cumamızla veya müslümanlarla bir ilgisi yok. Kaldı ki özel mülke tecavüz suçtur. Ben burada herhangi bir dini ne savunuyor ne de İslamla karşılaştırıyorum. Ülkemizde malesef bazı hassas konular üzerinden bir gazlama, bir takım toplumsal grupları harekete geçirme isteği var ve buna da iyi niyetli bir şekilde ortak olan vatandaşlarımız var. Biz yine cumamızı kılacağız, ibadetimizi yapacağız. Başkasının ne yaptığı bizi ilgilendirmemeli diye düşünüyorum.

Olaya; bu sert amerikan sisteminin oyunu, bizleri tükeim çılgınlığına sevk ediyorlar deseydiniz anlardım da bu tepkileri anlayamıyorum gerçekten.
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 28 Kas 2017, 12:53

bu savunlararınızı cuma günü içinde yazmanızı beklerim gazlama veya hareketlendirme değil tencere tavacılar bi yere varamadı şimdi algı oparasyonlarına başlıyorlar bugün buna dur demeyen 90 larda ezana grültü kirliğiği deyip ezan sesini kıstırdıklarındada ses çıkarmazlar
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Tardis » 28 Kas 2017, 13:03

Hocam olayı inatla başka yerlere çekmeye çalışıyorsunuz. Elle tutulur, somut argümanlarla bir fikir paylaşımı yapabileceğimizi düşünmüştüm ama olay iyice kahve muhabbetine bağlanmaya başladı. Sizlere hayırlı günler diliyorum.
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 28 Kas 2017, 22:09

Cem bey; bu konuya önce cevap yazmayı düşünmüştün ama başka platformlarda sizin üslubunuza benzer bir üslupta yani gerçeği gösrerir aydınlatıcı bir yazı yazıp karşılığında size gelen cevap tarzında cevaplar almaya başlayınca da vazgeçmiştim; siz bir gerçeği açıklıyorsunuz ama karşınızdaki anlamak istemeyince ne yaparsanız nafile; adam hala kalkmış bizim cuma'mız kutsal değerlerimiz diyor; kim bu durumu provake ediyor bilmiyorum; muhakkak ki bir amacı ve bir çıkarı var provake edenlerin; adamlar 1932 yılından beri bu kara cuma dedikleri hareketi yapıyor; ne bizim cumamız ile; ne dini veya milli ne de kişisel başka bir amaçları mevcut; gelin görün bizde adamlar mekan basıyor; çeşitli sivil medyalarda da belirli hareket sürdürmeye çalışıyorlar; bu gibilere Yüce Rabbim akıl fikir ihsan eylesin ; aklıselim olanlara da sabır... Amin!!!
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti hetepe » 29 Kas 2017, 07:54

Boş konularla konuşulacağına, bu black friday denen safsatanın bizim ülkede aslında indirim değil, bindirim olduğunun konuşulmasını beklerdim, konu domuz eti muhabbetine dönmüş...
aynı benzin zammı yerine cam filmi konuşulması gibi, dikkat dağıtılmasın.
Öncelikle başka medeniyetlerle ilgili bir modanın, bu mahalleye özenti olarak girmesini protesto edin,
Adamlar ne yapıyorsa, aynısı ertesi gün bizde olmasın,

Bizim ülkede fikir üretilsin ve içi boş olmasın, 100 liralık şeyi 150 ye çıkarıp, friday mriday, ankara avm festivali gibi diye 120 ye kakalamasınlar....

Ayrıca herkes kendi cuma namazı mesuliyetini kendi bilsin, başkasının güdümüne, hatırlatmasına gerek yok.
Ezandan da rahatsız olan yok, polemikle corba karıştırmanın da alemi yok.

İnsanımız nelerle uğraşırken bi bitin artık.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
<<<95R11S/05fabiaHTP/08fabiaTDI/>>???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Şimdilik yok

İleti snopy17 » 29 Kas 2017, 08:24

hetepe yazdı:Boş konularla konuşulacağına, bu black friday denen safsatanın bizim ülkede aslında indirim değil, bindirim olduğunun konuşulmasını beklerdim, konu domuz eti muhabbetine dönmüş...
aynı benzin zammı yerine cam filmi konuşulması gibi, dikkat dağıtılmasın.
Öncelikle başka medeniyetlerle ilgili bir modanın, bu mahalleye özenti olarak girmesini protesto edin,
Adamlar ne yapıyorsa, aynısı ertesi gün bizde olmasın,

Bizim ülkede fikir üretilsin ve içi boş olmasın, 100 liralık şeyi 150 ye çıkarıp, friday mriday, ankara avm festivali gibi diye 120 ye kakalamasınlar....

Ayrıca herkes kendi cuma namazı mesuliyetini kendi bilsin, başkasının güdümüne, hatırlatmasına gerek yok.
Ezandan da rahatsız olan yok, polemikle corba karıştırmanın da alemi yok.

İnsanımız nelerle uğraşırken bi bitin artık.

Destekliyorum sizi çok güzel konuşmuşsunuz.
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1

İleti skodaizm » 29 Kas 2017, 09:28

Yabancının kara cumasını,yabancının uygulamalarını yerip yabancıdan kendimizi soyutluyoruz; amma velakin ben de dahil olmak üzere o beğenmediğimiz yabancının dilinden türetilmiş forum tanıtım adını/nick name ini kullanıyoruz.

Çelişkilerle dolu yurdum insanı ve zihniyeti. Elbet bir gün taklitten ve işimize geleni kullanıp işimize gelmeyeni yermekten vazgeçen bilinç düzeyine erişiriz.

Allah'ın selameti hepimizin üzerine olsun...

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir