Aracımi basmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımi basmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum

İleti MertKARA06 » 02 Arl 2017, 22:16

Öncelikle selamunaleykum arkadaslar forumda yeniyim konuyu yanlis yere actiysam veya hatam olduysa kusura bakmayin.
Arkadaşlar bende 93 favorit var ve aracimi basmak istiyorum internette biraz araştırma yaptım ama bilgi edinemedim siz skodaci arkadaslarima sormak istedim.Favorite uygun coilover varmıdir? Yoksa aracımi minimum zararla nasil basabilirim ve maliyeti ne kadar olur ? Bilgi verirseniz cok sevinirim simdiden teşekkürler.

MertKARA06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mert Kara
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda favorit

İleti ubabubab » 03 Arl 2017, 12:57

Yürüttünde basması kaldı araç için yapılmayacak iş
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti MertKARA06 » 03 Arl 2017, 16:52

Araba benden ne istediyse hepsini yaptırdım sıra ben ne istersem onu yapicak :D
MertKARA06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mert Kara
Arabanız: Skoda favorit

İleti cLaster » 04 Arl 2017, 18:07

Coilover olarak benim bildiğim yalnızca HP Sporting'in yayları Favorite uyuyor. Yabancı forumlarda takanları görmüştüm. Ama Türkiye'de ithal eden herhangi bir parçacı var mıdır bilemiyorum.

HP Sporting:

Diğer yandan aracın yayları birkaç farklı işlem sonucu sıkıştırılabiliyor ya da kesilebiliyor. Fakat fazlası kötü sonuçlar doğurabilir.

Sıcak/Soğuk Press
İlk işlem yayların ısıtılarak veya soğutularak şeklinin bozulması, fakat bunu hiç önermem. Sonucunu size şöyle paylaşmak istiyorum. Aracımın eski yaylarını benden önceki sahibi ısıtmış. Ve sonuç:

Yay Kesme

En ucuz ve en kolay yöntem budur. Soğutma işlemine göre biraz daha güvenlidir. Yüksek ısıyla yayı arabanın üstünde veya çıkararak sanayide kestirebilirsiniz. Fakat bu işlemde de keseceğiniz baklaların sayısına ve yayın oturduğu çizgiye dikkat etmelisiniz. Aracınızda karter koruyucu varsa, sürekli sürter ama şanzımana zarar gelmez. Fakat koruyucu yoksa herhangi bir sürtme esnasında aracın şanzımanına büyük hasarlar verebilirsiniz. Ben kesim işlemi için en fazla 2 bakla öneririm.
ANKARA
Kullanıcı avatarı
cLaster
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir