RAPID ALACAKLARA TAVSİYE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RAPID ALACAKLARA TAVSİYE

İleti Dejavu_35 » 01 Nis 2017, 09:25

Arkadaşlar Merhaba ;

Yeni Skoda Rapid almış biri olarak bir kaç saçma şey fark ettim aldıktan sonra ve paylaşmak istedim. 2016 1.4 CR TDI STYLE Skoda Rapid satın aldım. Fakat alırken dikkat etmediğim, hatta kimsenin aklına dahi gelmeyecek bir kaç saçma nokta farkettim.

1. si çok eski araçlarda bile olan Anahtardan cam kapama özelliği. Otomatik cam kapaması olan 2014 Polo trendline modeli aracımı sattıktan sonra, Rapid almaya karar verdim. Octavia fiyatı çok yüksek geldiği için Rapid de karar kıldım. Fakat alırken mutlaka olacağını düşünerek sormadım bile. Servise bunun takılıp, takılamayacağını sordum ve orjinalinin olmadığı bilgisini aldım. Dışarıdan orjinal olmayan taktırınca, tabii ki bazı parçalar garanti kapsamı dışında kalıyor. Bu özellik yazın çok önemli oluyor sizinde bildiğiniz gibi.

2.si Mirrorlink uygulaması Rapid lerde yok. Komple teyibin değişmesi gerekiyor sahip olabilmek için. Full paket bir araç alıyorsunuz 200 -300 TL lik teyplerde olan özellik siz de yok. VW grubu bazen saçmalama konusunda üst düzey olabiliyor bence. 2014 Polo da da USB takılamıyordu. Rapid de bulunan aynı teyp, Octaviada da var ve onda bu özellik mevcut. Bolero 6,5' Multimedia.

Ben Skoda nın bu 2 konuda rapid lerde saçmalamasını anlayamadım. Mirrorlink olmasa da olur du belki de ama otomatik cam kapamanın olmaması kadar saçma bir şey yok.

Onun dışında araçtan gayet memnunum. Gerek yakıt, gerekse görünüm olarak gayet güzel bir araç.

Dejavu_35
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Rapid 1.4 CR Style

İleti AhmetH » 01 Nis 2017, 10:39

şu gizli ozellik acan yerlerde olur heralde.
Zor olan bişey degil muhtemelen o ozellik vardir.
Profilimdeki golfu aldim ondada mirrorlink yok.

Komple arac isteyenlerin uzakdogu araclarina yonelmesi lazim hyundai honda gibi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Dejavu_35 » 04 Nis 2017, 08:10

Çok araştırdım. Gizli özellikle açılamıyor. Dışarıdan bir parça takmak lazım. O da garantiyi bozuyor.
Mirrorlink içinse iyi bir masraf çıkıyor.
Dejavu_35
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Skoda Rapid 1.4 CR Style

İleti BILAL AKSU » 24 Ekm 2017, 17:41

Bende 3 gün önce rapid spaceback aldım , araba çok yakıyor 5 küsür motor yeni olduğu İçin mi mi acaba?
BILAL AKSU
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bilal aksu
Nereden: Ankara
Arabanız: Rapid spaceback

İleti enssak » 07 Arl 2017, 10:56

Merhabalar
2013 model 1.2 ambiton rapidim var. 2013 aralıktan beri kullanıyorum. Uzun yolda 5.3'ü indim fazla. Şehir içi 7,5-8 lt arası yakıyor. Aracımdan memnunum bence fiyat-performans olarak çok iyi bir araba. Yol tutuşu vs çoğu B sınıfına göre çok güzel bence.

Sadece 1 konu hakkında bilgim yok. Bu 1.2 ambitiona tüp taktıran var mı? Performansından memnun mu nasıl?
Dizel veya tüplü bir araç istiyorum. Sırf bunun için de aracımı değiştirmek istemiyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
enssak
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Enis SAK
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Rapid 1.2 Ambition

Rapid

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir