Fabia Seyir Halinde Stop Etme ve Benzin Göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Seyir Halinde Stop Etme ve Benzin Göstergesi

İleti enesduran » 14 Arl 2017, 14:38

Hepinize merhaba. Aracım 2002 fabia elegance.
1- Seyir halinde giderken ışıklara yaklaşınca boşa aldığımda stop ediyor. Dikkat ettim ve benzinde çok nadir de olsa yaptı ama genelde gaz'da kullanırken yapıyor. VW ustalarına götürdüm ve boğaz kelebeği - buji - bobin - krank mil sensörü gibi bi dünya sebep saydılar. Boğaz kelebeğini temizlettim ama devam ediyor. Çok fazla para harcadım ve canım sıkılmaya başladı. Bana sorun net olarak şu diyebilecek bi usta lazım. Lafının arkasında duracak ve o sorunu çözerken şurasını / burasını da değiştirdim demeyecek birisi.. Bana önerebileceğiniz bir usta varmıdır acaba ?

2- Aracım 175.000 km. yağ eksiltiyor. Park yerinden hareket edince yerde hiçbir leke yok. Usta yağ yakıyor dedi ama muayeneye girdiğimde aracı inceleyen arkadaş yağ yakma yok seni kekliyolar dedi. Bu kilometredeki aracın yağ yakması normalmidir ?

3- Benzin göstergesi hiç hareket etmiyor ve ışığı yanmıyor. Baskı balatayı yaptırdığım usta depo kısmından kontak yapacağını, ibrenin oynaması durumunda sorunun şamandradan olduğunu, eğer oynama olmazsa sorunun gösterge kısmında olabileceğini ve kilometreciye gitmem gerektiğini söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan ve/veya yönlendirebileceği bir usta olan varsa çok iyi olur.

Not: Ankara'da yaşıyorum.

enesduran
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Enes DURAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia

İleti hetepe » 27 Arl 2017, 16:02

Ankara'da Aydoğdu VW- Yahya usta var, ERciyes sanayiinde...internette iletişim bilgileri var. öneririm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia1 HTP

İleti enesduran » 28 Arl 2017, 10:11

Teşekkürler. bu cumartesi gideceğim oraya.
hetepe yazdı:Ankara'da Aydoğdu VW- Yahya usta var, ERciyes sanayiinde...internette iletişim bilgileri var. öneririm.
enesduran
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Enes DURAN
Arabanız: Skoda Fabia

İleti Safariali » 30 Arl 2017, 21:25

Kesinlikle manifold vs hortumlardan bağlantı yerlerinden bu yerlerden en mühimi kart er havalandirmasindan bi kaçak vardır
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir